جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي:

بيش از 80 درصد خانوار شهرستان کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند

تبريز - توفيقي

96 روستاي شهرستان کليبر با بيش از 7 هزار خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند. مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي گفت: برابر سياست‏هاي وزارت نفت و شرکت ملي گاز ايران مبني بر گازرساني به مناطق روستايي، جنگلي و سردسير شهرستان کليبر با دارا بودن شرايط فوق در اولويت گازرساني به مناطق روستايي قرار دارد.

ولي‏اله ديني افزود: در همين راستا هم‏اکنون عمليات گازرساني به 17 روستاي شهرستان کليبر در دست اجرا مي‏باشد. وي با بيان اينکه هم‏اکنون 96 روستاي کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند افزود: با پايان عمليات گازرساني به 17 روستاي در دست اجرا قريب به 1000 خانوار جديد روستايي شهرستان کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند خواهند شد. مهندس ديني اظهار داشت: در راستاي حفاظت از جنگل‏ها به تدريج تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار و يا بيش از 100 نفر جمعيت و همچنين روستاهاي زير 20 خانوار در مسير گازرساني از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند خواهند شد. وي افزود: علاوه بر پروژه گازرساني به 17 روستاي شهرستان کليبر 4 پروژه احداث شبکه توزيع گاز در 25 روستاي آبش‏احمد، احداث شبکه توزيع و تغذيه و انشعاب گاز حفره‏هاي خالي شهرستان کليبر، پروژه انشعاب 6 اينچ ايستگاه C.G.S سيلين و پروژه ساخت و نصب انشعابات شهرستان کليبر و روستاهاي تابعه با اعتباري بالغ بر 203 هزار ميليون ريال در شهرستان کليبر در حال اجرا مي‏باشد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي:

50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين مرتبه در کشور وارد آذربايجان‌غربي مي‌شود

اروميه- يزدان پناه

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي گفت: 50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين بار در سطح کشور، در چند روز آينده وارد آذربايجان غربي مي‌شود.

باقر بهرامي ، با اشاره به ورود 50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين مرتبه در سطح کشور به استان اظهار داشت: اين خودروها از کشور آلمان وارد شده و هم اينک در گمرک ماکو در انتظار ترخيص هستند.

وي افزود: در اين رابطه پنج دستگاه از آمبولانس‌ها براي استفاده در منطقه آزاد و شهرستان‌هاي ماکو، شوط و پلدشت ترخيص شده است.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي با اشاره به اينکه طرح امداد تابستاني از اول تير ماه آغاز شده و تا يک مهر ماه ادامه مي‌يابد گفت: در اين رابطه بيش از 500 نفر از همکاران فوريت‌هاي پزشکي فعال بوده و 100 دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، فعال هستند.وي بيان کرد: از سوي ديگر 73 پايگاه فعال در استان وجود داشته که نسبت به مشابه سال گذشته، پنج پايگاه افزايش داشته است.

بهرامي با اشاره به اينکه در سه ماهه نخست امسال 15 هزار و 427 مورد آمبولانس به ماموريت اعزام شده‌اند تصريح کرد: اين آمار در مقايسه با مشابه سال گذشته از افزايش 10 تا 15 درصدي برخوردار است.

وي با بيان تعداد مصدومان امسال استان اظهار داشت: در اين زمينه نيز متاسفانه در فصل بهار، شاهد 9 مورد غرق شدگي بوده و 48 مورد خفگي با گاز بوده است.رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي افزود: از تعداد 15 هزار و 427 مورد ماموريت، تعداد 9 هزار و 901 مورد به بيمارستان منتقل و سه هزار و 321 نفر نيز در محل درمان شدند.بهرامي با اشاره به آمار حوادث ترافيکي گفت: امسال تعداد سه هزار و 857 مورد حادثه ترافيکي در سراسر آذربايجان‌غربي به وقوع پيوست که تعداد سه هزار و 850 نفر به بيمارستان منتقل شدند.

وي با ابراز تاسف از اينکه متاسفانه در سال گذشته، آذربايجان‌غربي در تعداد فوتي هاي حوادث ترافيکي به رتبه چهارم کشوري رسيد بيان کرد: متاسفانه امسال نيز تعداد حوادث ترافيکي در استان فراوان است و مردم بايد قوانين راهنمايي و رانندگي را به درستي رعايت کرده و با آرامش رانندگي کنند تا شاهد تصادفات در جاده‌هاي مواصلاتي آذربايجان‌غربي نباشيم.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

تأمين 20 درصد برق نهادهاي دولتي با انرژي‌هاي تجديدپذير الزامي شد

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت: طبق نامه معاون اول رئيس جمهوري، تمامي وزارتخانه‌ها، موسسه‌ها و شرکتهاي دولتي و نهادهاي غيردولتي موظف هستند در دو سال آينده حداقل 20 درصد برق مصرفي ساختمان هاي خود را از طريق انرژيهاي نو تامين کنند. اکبر حسن بکلو افزود: در صورت عدم اجراي اين طرح، وزارت نيرو ناگزير خواهد بود تعرفه برق مصرفي اين مشترکين را براساس نرخ خريد تضميني برق از نيروگاههاي تجديدپذير محاسبه و اعمال کند. وي تاکيد کرد: انرژي خورشيدي يکي از منابع تجديدپذير و بي‎پايان جهت توليد برق بوده ويکي از پاکترين، بي‎ضررترين و در دسترس‎ترين منابع توليد انرژي برق پاک است.

مديرعامل آبفاي آذربايجان‌ غربي:

فاضلاب تصفيه‌شده به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود

اروميه- صديقي

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌غربي گفت: هم‌اکنون فاضلاب ورودي تصفيه شده و پساب تصفيه‌شده با رعايت استانداردهاي زيست‌محيطي به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.

اخيراً نادر قاضي‌پور نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرده بود که فاضلاب‌هاي تصفيه‌نشده به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.در اين راستا رسول اکبري با اشاره به اينکه ارتقاي بهداشت عمومي شهر اروميه، توسعه و احداث تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب از اولويت‌هاي کاري اين شرکت است، اظهار کرد: هم‌اکنون اروميه با پوشش حدود 72 درصدي جمعيت شهري يکي از شهرهاي پيشرو در اين زمينه است.وي افزود: مدول اول و دوم تصفيه‌خانه فاضلاب اروميه با ظرفيت 80 هزار مترمکعب در شبانه‌روز، فاضلاب ورودي تصفيه و پساب تصفيه‌شده با رعايت استانداردهاي زيست‌محيطي، نظارت و پايش آنلاين سازمان حفاظت محيط زيست به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي تصريح کرد: با توجه به درخواست‌هاي مردمي و پيگيري نمايندگان و مسؤولان شهر مبني بر توسعه شبکه فاضلاب شهر در راستاي افزايش ظرفيت تصفيه‌خانه فاضلاب اروميه، مدول سوم تصفيه‌خانه با ظرفيت 60 هزار مترمکعب در شبانه‌روز در حال احداث بوده و با پيشرفت فيزيکي حدود 50 درصد در حال اجرا است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته