جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 تريبون 

 رئيس سازمان امور مالياتي:

حقوق کمتر از 2 ميليون تومان، ماليات ندارد

رئيس سازمان امور مالياتي مي‌گويد حقوق زير دو ميليون تومان از پرداخت ماليات معاف است و اگر افرادي هستند که کمتر از دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرند و تحت عناوين مختلفي از حقوق آن‌ها ماليات کسر مي‌شود حتما اين موضوع را به سازمان امور مالياتي اعلام کنند.

به گزارش ايسنا، سيدکامل تقوي‌نژاد در پاسخ به اين سوال که، بسياري از سازمان‌ها و شرکت‌هاي دولتي و خصوصي از افرادي که زير دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرند ماليات کسر مي‌کنند، در حالي‌که اين ماليات به حساب سازمان واريز نمي‌شود گفت: قانون‌گذار تکليف کرده است که هر سال پايه معافيت مالياتي در قانون بودجه مشخص شود. اجازه دهيد به اين نکته اشاره کنم که در اين دولت اتفاق تازه‌اي افتاد.

وي افزود: به اين ترتيب که پيش‌تر در بخش دولتي يک نرخ براي پايه معافيت مالياتي داشتيم و در بخش‌هاي غير دولتي نرخ‌هاي ديگر محاسبه مي‌شد ولي در قانون بودجه رعايت عدالت کرده و همه را يکسان کرديم. در حال حاضر هر کارمندي در بخش دولتي و خصوصي زير دو ميليون تومان دريافتي داشته باشد، هيچ‌گونه مالياتي نبايد پرداخت کند و اگر چنين اقدامي صورت مي‌گيرد فرد بايد به سازمان امور مالياتي اطلاع دهد.رئيس سازمان امور مالياتي گفت: در شرايط کنوني با وصل شدن سامانه به خزانه، اطلاعات حقوق افراد دريافت مي‌شود، به اين ترتيب که اطلاعات ذي‌حسابي‌ها به صورت آن‌لاين بررسي خواهد شد. ولي در مورد حقوق شرکت‌هاي خصوصي بايد بگويم که وضعيت آن‌ها در زمان رسيدگي به دست مي‌آيد. به اين ترتيب که اکنون حقوق کسر مي‌شود و سال آينده که اظهار نامه مي‌آيد اطلاعات آن‌ها بررسي مي‌شود.

با اين حال از همين تريبون اعلام مي‌کنم کسر ماليات زير دو ميليون تومان از حقوق افراد تعدي به حقوق آن‌ها است و آگاه باشيد که اين پول به سازمان پرداخت نمي‌شود. ما از طريق ايسنا اطلاع‌رساني‌ مي‌کنيم هر کارمند يا کارگري که زير دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرد و از او ماليات اخذ مي‌شود به سازمان‌ مالياتي اعلام کند.

يارانه تير ماه امشب واريز مي‎شود

هفتاد و هفتمين مرحله يارانه نقدي ساعت 24 دوشنبه 26 تير به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.

به گزارش ايلنا، "هفتاد و هفتمين" مرحله يارانه نقدي مربوط به تير ماه سال جاري همانند ماه هاي گذشته به ازاي هر نفر 455.000 ريال ساعت 24:00 روز دوشنبه به حساب سرپرستان محترم خانوارها واريز و قابل برداشت خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته