جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 خبرها 

 معاون استاندار تهران:

مردم نگران مصرف گوشت‌هاي وارداتي نباشند

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تهران با بيان اينکه نگاه ما اين است که گوشت گرم وارداتي به قيمت مناسب سر سفره مردم برود، گفت: مردم هيچ نگراني براي مصرف گوشت هاي وارداتي نداشته نباشند.

به گزارش ايلنا، محمد امامي امين در سومين نشست مشترک کميسيون هماهنگي امور تعزيرات و کميته نظارت و بازرسي کارگروه تنظيم بازار در سال 96، گفت: خوشبختانه تمام گوشت هايي که از سوي شرکت پشتيباني امور دام وارد مي شود، مورد تاييد دامپزشکي است.

وي با بيان اينکه مردم تهران از نرخ گوشت گلايه دارند، گفت: دولت و اصناف موافق گرانفروشي نيستند و سازمان پشتيباني از امور دام هم
مي گويد که زيادي عرضه گوشت وجود دارد اما تقاضا براي گوشت گرم وارداتي کم است.

وي تصريح کرد: کساني هستند که نفع شان در اين است که گوشت گران به دست مردم برسد که البته بخش عمده اين مشکل از سوي کساني است که به صورت دلال و واسطه در توزيع گوشت ورود پيدا کردند و مانع کار مي شوند همچنين توليدکننده ها هم براي کاهش قيمت گوشت دام مقاومت مي کنند.

امامي امين با اشاره به عيد قربان که در پيش رو قرار دارد، گفت: اکنون در بازار گوشت، تقاضا زياد نيست و عرضه زياد است و زمان خوبي براي مديريت بازار است تا قيمت ها واحد شود بنابراين شرکت پشتيباني امور دام بايد اقدام عملي انجام دهد و منشا توزيع گوشت گرم وارداتي از يک مکان مشخص را تعيين کند.

معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: متولي توزيع گوشت دام سبک، شرکت پشتيباني امور دام در جهاد کشاورزي است و ما تقاضا داريم اين مشکل ريشه يابي شود.

وي ادامه داد: معاون استاندار تهران اظهار کرد: قرار است گوشت هايي از کشور روماني و نيوزيلند که کيفيتي شبيه به گوشت هاي داخلي دارد، به زودي جايگزين گوشت هاي وارداتي آسياي ميانه شود.

امامي امين با اشاره به خلاهاي قانوني در زمينه نظارت به بازار، گفت: براي کنترل قيمت و تنظيم بازار، قوه قهريه و ميزان جريمه ها اثرگذاري لازم را ندارد بنابراين ضروري است تا بخش تقنيني حاکميت ورود جدي به اين موضوع داشته باشد تا ما بتوانيم به واسطه حمايت هاي قانوني که از سوي قوه مقننه انجام مي شود، نظارت موثرتري داشته باشيم.

در اين نشست مقرر شد تا جلسه اي با حضور نمايندگان شرکت پشتيباني امور دام، اتحاديه دام سبک و تعزيرات حکومتي، سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان، انجمن بسته بندي و جهاد کشاورزي برگزار شود و تفاهم نامه اي مبني بر تامين گوشت گرم وارداتي از سوي شرکت پشتيباني امور دام و توزيع آن توسط اتحاديه دام منعقد شود تا گوشت براساس نرخ مصوب و تنطيم بازار به دست مصرف کننده برسد.

معاون استاندار تهران، قيمت هر کيلو گوشت دام سبک آسياي ميانه را 30 هزار و 500 تومان و گوشت دام استراليايي را 33 هزار و 500 تومان عنوان کرد.

سومين نشست مشترک کميسيون هماهنگي امور تعزيرات و کميته نظارت و بازرسي کارگروه تنظيم بازار در سال 96 با حضور فرماندار تهران، نمايندگان سازمان تعزيرات حکومتي، سازمان مردم نهاد حمايت از حقوق مصرف کنندگان، انجمن ملي حمايت از حقوق مصرف کنندگان استان تهران، شهرداري تهران و اتحاديه ها و نمايندگان برخي اصناف در استانداري تهران برگزار شد.

مديرعامل ستاد معاينه فني شهرداري تهران

مردودي 58 درصد خودروهاي پايتخت با سخت گيري در تست‌هاي آلايندگي

مديرعامل ستاد معاينه فني شهرداري تهران از آمادگي مراکز معاينه فني جهت تست آلايندگي خودروها براساس حدود مجازجديد خبر داد و گفت: با سخت گيري در معاينه فني 58 درصد خودروهاي پايتخت در معاينه فني مردود مي‌شوند.

نواب حسيني منش در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به خبر اجرايي شدن حدود مجازجديد در معاينه فني (سخت گيرانه تر شدن تست‌هاي آلايندگي خودرو ) از ابتداي مرداد ماه که چندي پيش توسط ابتکار رئيس سازمان محيط زيست اعلام شد، با بيان اينکه ما تابع قوانين بالادستي هستيم، گفت:‌ در صورتي که وزارت کشور اين موضوع را در سامانه سيمفا (سامانه يکپارچه سازي معاينه فني ايران) پيش‌بيني کند در مراکز معاينه فني نيز قابل انجام است؛ چرا که در حال حاضر سامانه سيمفا در مراکز معاينه فني فعال است و براي اعمال حدود مجازجديد بايد پيش‌بيني‌هاي لازم در اين سامانه وجود داشته باشد.

وي درباره مردودي 58 درصد خودروها در آزمون آلايندگي با اعمال حدود مجاز جديد که براساس مطالعات شرکت کنترل کيفيت هوا اعلام شده است، گفت: بدون ترديد سخت گيرانه شدن اين حدود مجاز و آزمون آلايندگي خودروها در دو دور موتور موجب افزايش مردودي خودروها خواهد شد ولي با توجه به جايگاه قانوني سازمان حفاظت محيط زيست در تعيين حدود مجاز معاينه فني ما تابع قانون هستيم و به محض تعريف آن در سامانه سيمفا توسط وزارت کشور، اين حدود در تمامي مراکز شهر تهران اجرايي مي‌شود.

هفته‌اي سه هزار کانال تلگرامي مسدود مي‌شود

وزير ارتباطات از مسدود شدن سه هزار کانال مغاير با فرهنگ ايراني و اسلامي و ضدامنيتي در هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما، محمود واعظي در حاشيه بازديد از دستاوردهاي مرتبط با فاز سوم شبکه ملي اطلاعات همراه اول درباره کانال هاي مغاير با فرهنگ ايراني و اسلامي گفت: به طور متوسط هفته اي سه هزار کانال مسدود شده است و گزارش آن به مقامات قضايي داده مي‌شود.وي ادامه داد: اين هم خواست مردم، دولت و نظام است که همه بتوانند کاملا از فضاي مجازي استفاده کنند اما تهديدات آن و کانال هاي فاسد و غيراخلاقي و حتي کانال هايي که براي نوجوانان خشن است، بسته شود.واعظي با اشاره به امنيت بالاي شبکه ملي اطلاعات إظهار داشت: با تمهيدات صورت گرفته جلوي هک شدن اين شبکه گرفته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته