جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 نظر رهبر معظم انقلاب درباره «ماجراي نيمروز» 

 
پس از اکران فيلم ماجراي نيمروز در سي ‌و پنجمين دوره جشنواره فيلم فجر، اين فيلم در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي اکران شد و پس از آن، عوامل اين فيلم به ديدار ايشان رفتند.به گزارش جام جم آنلاين، در اين ديدار که يکم اسفندماه 1395 انجام شد، ايشان ضمن تفقد عوامل اين اثر نظراتشان را درباره فيلم بيان فرمودند. پايگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامي،‌ بخشي از بيانات رهبر معظم انقلاب را که در اين جلسه مطرح کرده‌اند، منتشر کرده است.رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار عوامل فيلم ماجراي نيمروز فرمودند:اين فيلم بسيار خوب بود. همه اجزاي فيلم عالي بود. کارگرداني عالي، بازي‌ها عالي، قصه عالي و فيلم خوش ساخت بود .

رهبر معظم انقلاب با اشاره به سکانسي از اين فيلم درباره محاصره و پاکسازي خانه موسي خياباني توسط نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي فرمودند: آن روزي که اين قضيه (محاصره منزل موسي خياباني) اتفاق افتاد، من محضر امام(ره) بودم. بچه‌ها آمدند و گفتند؛ از جمله همين آقاي سيف‌اللهي؛ آمدند و گفتند که قضيه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند. با ديدن فيلم شيريني آن روز تکرارشد .

ايشان درباره لزوم توجه سينما به شهيد لاجوردي خطاب به کارگردان ماجراي نيمروز فرمودند: ان‌شاءالله يک کاري هم براي آقاي لاجوردي بکنيد. ايشان از آن شخصيت‌هايي است که شايسته است برايشان کار انجام بشود. در اين فيلم اسمش بود، اما لاجوردي کسي است که از قبل از انقلاب ما به او مي‌گفتيم مرد پولادين .

بنابراين گزارش، ماجراي نيمروز که با حمايت اسنادي و تحقيقاتي مرکز اسناد انقلاب اسلامي ساخته شده است، برخي وقايع دهه 60 همچون اعلام جنگ مسلحانه سازمان منافقين عليه جمهوري اسلامي، انفجار دفتر مرکزي حزب جمهوري اسلامي و انفجار دفتر نخست‌وزيري را به تصوير کشيده است. اين فيلم همچنين به گوشه‌اي از جنايت منافقين و کشتار مردم توسط آنان اشاره مي‌کند.اين فيلم در سي و پنجمين دوره جشنواره فيلم فجر، برنده سيمرغ بلورين بهترين فيلم جشنواره، سيمرغ بلورين بهترين فيلم از نگاه ملي و سيمرغ بلورين بهترين فيلم از نگاه تماشاگران شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته