جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 دريچه هنر 

 فيلمسازان زن در راه جشنواره فيلم شهر

بيش از 180 فيلمساز زن در بخش ملي ششمين جشنواره فيلم شهر حضور دارند و 15 درصد از متقاضيان اين رويداد هنري را تشكيل مي دهند.

به گزارش روابط عمومي ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر؛ از بين بيش از 1600 اثر رسيده به دبيرخانه جشنواره در بخش ملي، حضور زنان فيلمساز رشد قابل توجهي داشته است و مجموع 15 درصد از متقاضيان را به خود اختصاص مي دهد. براساس اين گزارش، در اين دوره از جشنواره مجموعا بيش از 180 فيلمساز زن متقاضي حضور در بخش هاي سينمايي بلند، بلند داستاني، مستند بلند، مستند کوتاه و نيمه بلند، داستاني نيمه بلند و کوتاه، پويانمايي و محله هستند. اين ميزان از استقبال در بخش هاي داستاني نيمه بلند و كوتاه نمود بيشتري دارد و يك ركورد محسوب مي شود.در بين بخش مختلف، بخش داستاني نيمه بلند و کوتاه با حضور 49 فيلمساز در صدر قرار دارد و دو بخش پويانمايي و محله نيز هرکدام شاهد حضور 39 فيلمساز است. بخش مستند کوتاه و نيمه بلند با حضور 36 فيلمساز، بخش سينماي بلند: 10 فيلمساز و بخش بلند داستاني و مستند بلند نيز هر کدام شاهد حضور 7 فيلمساز زن هستند.

پوران درخشنده/ زير سقف دودي، نرگس آبيار/ نفس، تينا پاکروان/نيمه شب اتفاق افتاد، نگار آذربايجاني/ فصل نرگس، منير قيدي/ ويلايي‌ها، مرجان اشرفي زاده/ آبجي، سهيلا گلستاني/ دو، رقيه توکلي/ مادري، غزاله سلطاني/ پرسه در حوالي شهر، بهنوش صادقي/ خانه ديگري، فاطمه ثقفي/ بيوگرافي، پگاه آهنگراني/ مستند مردان ارباب جمشيد و... از جمله فيلمسازان نام آشناي حاضر در ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر هستند.ششمين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر به دبيري سيد علي احمدي از9 تا 14 مردادماه جاري در پرديس سينمايي ملت برگزار خواهد شد.

نمايش کمدي"خواستگاري مبارک"در فرهنگسراي ارسباران

نمايش کمدي سياه بازي "خواستگاري مبارک" از برنامه هاي شاد جشنواره تابستان با شعار فصل مهرباني به نويسندگي هادي شيرمحمدي و کارگرداني حميدرضا مرادي 26 تير تا 13 مرداد ساعت 20/30در فرهنگسراي ارسباران به روي صحنه مي رود.به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي ارسباران، اين نمايش که پيش از اين در شانزدهمين جشنواره بين‌المللي نمايش‌هاي آييني سنتي روي صحنه رفت ، داستان خواستگاري مبارک است که عاشق دختر حاجي اوستاي خود شده اما اجازه خواستگاري رفتن را به خود نمي دهد و از طرفي حاجي قصد تجديد فراش دارد ...

علاقه مندان براي تماشاي نمايش مي توانند به فرهنگسراي ارسباران به نشاني خيابان شريعتي، بالاتراز سيدخندان، خيابان جلفا مراجعه نمايند.

در يك نشست خبري مطرح شد؛

رئيس بنياد شهيد معتقد به فرهنگ ايثارگران و رسيدگي به آنان باشد

نشست خبري شوراي عالي انجمن‌هاي ايثارگران پيرامون مطالبات ايثارگران برگزار شد.به گزارش آفرينش؛يوسف مجتهد در اين نشست با اشاره به شاخصه‌هاي کلي انتخاب رياست بنياد، گفت: ما طي نامه‌اي رسمي شاخصه‌هايي که نياز است معاونت رياست جمهوري و رياست بنياد شهيد داشته باشد را به رئيس جمهور اعلام کرده‌ايم تا به کمک آن و انتخاب يک رئيس توانا ضعف‌هاي گذشته رفع شده و اشتباهات جبران شود، متأسفانه انتصابات دو دوره اخير مشکلات ايثارگران را بيشتر از گذشته کرده است و به دليل مسائل مختلفي که در بنياد بوجود آمد ديگر مسئولين نيز نتواستند اقدامات موثر مورد نياز جامعه ايثارگر را به ثمر برسانند، از همين رو در شورا تصميم گرفته شد برخي شاخص‌هاي عمومي براي انتخاب رياست بنياد منعکس شود.

وي افزود: حجت الاسلام شهيدي درسخنراني‌هاي خود مي‌گفت روزي که من عهده دار مسئوليت بنياد شهيد شدم فکر مي‌کردم باکاري مطابق سه وزارتخانه روبرو هستم اما حالا مي‌گويم حجم کار در بنياد از 5 وزارتخانه نيز بيشتر است. همانطور که رئيس بنياد اشاره کرده حجم فعاليت‌ها و مطالبات در بنياد شهيد بسيار زياد است و همين موضوع، کار مدير آن را سخت‌تر مي‌کند. لذا به دنبال آن هستيم کسي عهده دار مسئوليت باشد که معتقد به فرهنگ ايثارگران و رسيدگي به آنان باشد و بتواند مشکلاتي که نادانسته براي مجروحين و خانواده شهدا پيش آمده به همراه سهل انگاري‌ها و کوتاهي‌ها را رسيدگي و حل کند. وقتي مقام معظم رهبري فرمان تجميع بنياد شهيد و بنياد جانبازان و ستاد آزادگان را دادند يک نکته اساسي در آنجا ذکر کردند که اين اتفاق مشروط به نهادي بودن باشد.تفاوت‌هايي ميان ساختار نهاد و وزارتخانه و سازمان‌ها است.در نهاد شما در ابتداي امر به فکر امکانات و تجهيزات مستقر در آنجا نيستيد و کاغذبازي‌ها در نظام نهادي به شدت کاهش پيدا مي‌کند و کارها سرعت بهتري دارد.معاون حقوقي شوراي عالي انجمن‌هاي جانبازان گفت:هنوز موارد اجرايي قانون جامع اجرا نشده است.آنقدر مرور زمان شامل قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران شده است که موضوع در حال از بين رفتن است.مواردي همچون ماده 45 قانون جامع که هنوز آيين نامه آن در هيئت وزيران تأييد نشده است يا کسورات خدمتي براي همسران شهدا و جانبازان که رسيدگي نمي‌شود.اينها در حالي است که بنياد از قدرت اجرايي زيادي براي مطالبات ايثارگران در تعريف قانوني خود برخوردار است. اختياراتي در قوانين تعريف شده که اگر از آن استفاده کند مشکلات ما رفع خواهد شد. بنياد قانونا اختيار گزارش گيري از تمام دستگاه‌هاي اجرايي را دارد. اما تاکنون چنين کاري را انجام نداده است بنياد نهادي است که يک بخش شبه قضايي در اختيار دارد و توسط کميسيون شماره 16 مي‌تواند با قدرت در قوانين ايثارگران ورود کرده و حکم صادر کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته