جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي:
 آذربايجاني‌ها 50 ليتر آب بيشتر مصرف مي‌کنند 

 تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي گفت: يک‌هزار و 500 فقره انشعاب در استان ميزان مصرف آب‌ آنها در وضعيت بحراني و بيش از حد آب است در صورت عدم تجديد نظر در مصرف آب توسط مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفي آنان خواهد شد.

عليرضا ايمانلو در نشست بررسي وضعيت آب در شهرستان بناب و استان آذربايجان‌شرقي از آغاز عمليات اجرايي طرح تصفيه‌خانه فاضلاب شهرک وليعصر(عج) بناب خبرداد و اظهار داشت: استاندارد سرانه مصرف آب در دنيا 110 ليتر است که اين رقم در کشور 150 ليتر و در استان ما 190 ليتر است.

وي با بيان اينکه از يک‌ميليون و 203 هزار فقره انشعاب آب در 60 شهر استان، 18 درصد اين انشعابات بالاي استاندارد مصرف مي‌کنند،گفت: يک‌هزار و 500 فقره انشعاب در استان ميزان مصرفي آب‌ در وضعيت بحراني و بيش از حد مصرف است که در صورت عدم تجديد نظر در مصرف آب توسط مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفي آنان خواهد شد.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌شرقي با بيان اينکه آهنگ مصرف آب در کشور مناسب نيست؛ تأکيد کرد: جا دارد فرهنگ‌سازي لازم در اين بخش صورت گيرد.

مدير شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي، مصرف سرانه آب در استان براي هر نفر در شبانه‎روز را 190 ليتر دانست و گفت: ميانگين استاندارد مصرف سرانه 150 ليتر بوده و آذربايجاني‌ها 50 ليتر در شبانه‌روز بيشتر مصرف مي‌کنند. وي اضافه کرد: براي اينکه مشکلي براي تامين آب آشاميدني مردم تبريز به وجود نيايد، بايد متوسط سرانه مصرف آب به 150 ليتر در شبانه‌روز و مطابق الگوي طرح شده، برسد.

ايمانلو در ادامه به صرفه‌جويي در مصرف آب و رعايت الگوي مصرف تاکيد کرد و از شهروندان درخواست کرد توصيه‌هاي شرکت آب و فاضلاب استان را جدي بگيرند تا درخصوص آب مصرفي دچار مشکل نشوند.وي به همشهريان در خصوص عدم اسراف آب شرب بهداشتي و صرفه‌جويي در خصوص اين مايه حيات گفت: آب ارزشمندترين عطيه الهي، مهم‌ترين عامل تداوم حيات موجودات زنده و رکن اصلي توسعه پايدار است.

ايمانلو اضافه کرد: فقدان يا کمبود اين مايع حيات‌بخش موجب اختلال در زندگي شهروندان و بروز نابساماني‌هاي فراوان مي‌شود. ايمانلو با اشاره به اينکه کيفيت آب شرب بناب مطلوب است؛ گفت: به يقين مي‌گويم که کيفيت آب بناب از آب مرکز استان آذربايجان‌شرقي نيز بالاتر است. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر آذربايجان‌شرقي تاکيد کرد: از ظرفيت بسيج و ساير مجموعه‌ها براي آموزش استفاده صحيح از منابع آبي بهره مي‌بريم در عين حال از مسؤولان رسانه ملي مي‌خواهيم با در نظر گرفتن جديت بحران آب در شرايط فعلي، از طرق مختلف با پخش اطلاعيه‌هاي متعدد مردم را به استفاده بهينه آب و صرفه‌جويي در استفاده از آن دعوت کنند. ايمانلو بر ضرورت مساعدت مسئولان رسانه ملي در اين زمينه تأکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته