جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5633

 خبـــرنامه 

 مقايسه عملکرد فوق‌ستاره‌هاي فوتبال اسپانيا

بارسلوناي بدون مسي يا رئال بدون رونالدو؟

مقايسه‌ بين دو فوق‌ستاره رئال مادريد و بارسلونا نشان مي‌دهد که يکي از اين دو تيم وابستگي کمتري به فوق‌ستاره خود دارد.

کريستيانو رونالدو که تاوان هل دادن داور در ديدار بارسلونا - رئال مادريد در دور رفت از سوپرجام اسپانيا را پس از اخراجش از ميدان با پنج جلسه محروميت از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال اسپانيا داد، در کنار از دست دان بازي برگشت سوپرجام اسپانيا، در پيروزي 3 بر صفر رئال برابر دپورتيوو لاکرونيا در هفته نخست لاليگا نيز غايب بود. او همچنين در بازي‌هاي پيش‌روي کهکشاني‌ها برابر والنسيا، لوانته و رئال سوسيه‌داد در لاليگا هم نمي‌تواند تيمش را همراهي کند.

در مقايسه جالبي که شبکه تلويزيوني «اسکاي اسپورتس» بين ليونل مسي و کريستيانو رونالدو انجام داده، آمار نشان مي‌دهد که در رقابت‌هاي فصل گذشته لاليگا، رئال مادريد بدون فوق‌ستاره پرتغالي‌اش بهتر از بارسلوناي بدون مسي نتيجه گرفته است.بر اين اساس بارسلونا در 6 بازي از رقابت‌هاي فصل گذشته لاليگا در حالي که ليونل مسي را در اختيار نداشت 3 پيروزي، يک تساوي و 2 شکست را تجربه کرد و اين يعني 50 درصد پيروزي. در مقابل رئال مادريد فصل گذشته در 10 بازي لاليگايي نتوانست از رونالدوي 32 ساله استفاده کند، اما خللي در کار اين تيم به وجود نيامد و شاگردان زيدان تمامي 10 بازي خود را با برد به پايان بردند و اين يعني 100 درصد پيروزي.تيم‌‌هاي رئال مادريد و بارسلونا بازي هفته اول خود در فصل جديد لاليگا را با برد به پايان برده‌اند.

سه مربي، گزينه هدايت تيم ملي اميد

براي هدايت تيم فوتبال اميد کشورمان سه گزينه مطرح شده است.

پس از نتايج ضعيف اميرحسين پيرواني همراه با تيم فوتبال اميد در مسابقات انتخابي قهرماني فوتبال زير 23 سال آسيا و حذف اين تيم از مسابقات، فدراسيون فوتبال سه گزينه را براي جانشيني او در نظر گرفته است.حميد استيلي، رحمان رضايي و فرشاد فلاحت‌زاده سه گزينه‌اي هستند که کميته فني فدراسيون فوتبال در خصوص انتخاب يکي از آنها هنوز به جمع بندي نهايي نرسيده، اما نام آنها براي هدايت تيم اميد مطرح شده است. در صورتي که يکي از اين نفرات هدايت تيم اميد را براي مسابقات انتخابي المپيک 2020 توکيو به عهده بگيرد و اميرحسين پيرواني همچنان در بدنه تيم‌هاي ملي باقي بماند، هدايت تيم جوانان به او واگذار خواهد شد.

تنيس روي ميز تور جهاني - جمهوري چک

صعود برادران عالميان با صدرنشيني درمرحله مقدماتي

رقابت‌هاي تنيس روي ميز تور جهاني در جمهوري چک با تداوم پيروزي‌هاي دو نماينده کشورمان پيگيري شد.

در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها و از گروه 16 نوشاد عالميان که حريفاني از شيلي و جمهوري چک را شکست داده بود، به مصاف «کيليان اورت» نفر 163 جهان از آلمان رفت و مقابل اين حريف به برتري 4 بر 3 دست يافت تا گام به مرحله بعدي بگذارد.همچنين در گروه 27 نيما عالميان قرار بود در سومين بازي خود قرار بود مقابل «روبرت فلوراس» از لهستان قرار بگيرد، اما به دليل غيبت اين ورزشکار، نماينده کشورمان پيروز شد و با ايستادن در صدر گروهش راهي مرحله بعدي شد.نيما در ديدارهاي قبلي‌اش توانسته بود حريفاني از اتريش و اسلواکي را مغلوب کند.

رئال به دنبال تمديد قرارداد 6 بازيکن

قهرمان اروپا در نظر دارد تا قرارداد ستاره‌هاي کليدي خود را تمديد کند.روزنامه اسپانيايي «مارکا» گزارش داد باشگاه رئال مادريد قصد دارد قرارداد 6 ستاره خود را به همراه قرارداد زين‌الدين زيدان، سرمربي فرانسوي‌اش تمديد کند. طبق اين گزارش ايسکو، مارکو آسنسيو، کريم بنزما، مارسلو، دني کارواخال و رافائل واران در اين فهرست هستند.«مارکا» خبر داد آسنسيو با امضاي قرارداد جديد، خود را تا سال 2023 به کهکشاني‌ها متعهد خواهد کرد و بنزما نيز قراردادش تا سال 2021 با سفيدپوشان مادريدي تمديد خواهد شد. 4 بازيکن ديگر هم با امضاي قرارداد جديد تا سال 2022 در اين تيم ماندني خواهند شد.زيدان هم که از زمان قبول هدايت رئال مادريد اين تيم را به 7 قهرماني از جمله 2 قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و يک قهرماني در لاليگا رسانده، قراردادش تا سال 2020 تمديد مي‌شود.نکته جالب در قرارداد ايسکو خواهد بود که گفته مي‌شود بند فسخ 700 ميليون يورويي در آن گنجانده خواهد شد.کريستيانو رونالدو، گرث بيل، توني کروس و لوکا مودريچ بازيکناني بودند که قراردادشان با رئال مادريد فصل گذشته تمديد شد.

ولي پور، دومين طلايي ايران در مسابقات يونيورسياد

هادي تيران ولي پور با پيروزي در فينال وزن 58 – کيلوگرم تکواندوي يونيورسياد، قهرمان شد و به مدال طلا رسيد.

در ادامه بازيهاي دانشجويان جهان و در روز دوم مسابقات تکواندو، هادي تيران ولي پور ملي پوش وزن 58 – کيلوگرم در فينال برابر روي براگانکا از پرتغال قرار گرفت که در يک مبارزه برتر موفق شد 7 بر 5 پيروز شود و با قهرماني در اين مسابقات، کاروان ايران را صاحب دومين مدال طلا کند.تيران راند اول را 3-0 برد، در راند دوم نتيجه 5 بر 3 به سود ملي پوش ايران بود و در تا پايان راند سوم تيران برتري 7 بر 5 را حفظ کرد تا قهرمان شود. تيران ولي پور در پايان اين مسابقه به شدت از سوي تماشاگران تشويق شد.تيران ولي‌پور در مسابقات قبلي خود ابتدا المرزوقي از امارات را 21 بر يک مغلوب کرده بود و در يک هشتم نهايي برابر سوزوکي از ژاپن پيروز شد.در ساير مبارزات، مليکا ميرحسيني در وزن 67 – کيلوگرم بانوان 11 بر 8 اوليا ميوتس از روسيه را مغلوب کرد. در مبارزه بعدي آنيکا گودل از لهستان مقابل ميرحسيني حاضر نشد تا ملي پوش ايران به يک چهارم نهايي صعود کند. او در مبارزه بعدي چنگ چن از چين را 2 بر صفربرد و به نيمه نهايي صعود کرد.ميرحسيني در نيمه نهايي ميرحسيني به مصاف چيا چوانگ از چين تايپه رفت که در نهايت با نتيجه 10 بر 4 شکست خورد و فينال نرسيد تا صاحب مدال برنز يونيورسياد شود.همچنين در وزن 80 – کيلوگرم اميرحسين اميدي 21 بر صفر مقابل التوبي از عمان به برتري رسيد، اما در يک هشتم نهايي در مصاف با وي تينگ ليو از چين تايپه در يک مبارزه بحث برانگيز 16 بر 15 بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. داوران در ثانيه آخر ضربه سه امتيازي ورزشکار ميزبان را قبول کردند و اعتراض ايراني ها نيز نتيجه اي نداشت.

پيش از اين آرمين هادي پور در وزن 54- کيلوگرم قهرمان شده بود تا اولين طلاي کاروان ايران در يونيورسياد به دست آيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته