جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5644

 رئيس اتاق بازرگاني زنجان:
 به‌کارگيري تکنولوژي‌هاي مدرن در جهت رونق اقتصادي زنجان 

 زنجان- سميه مصطفوي

رئيس اتاق بازرگاني استان زنجان با اشاره به اهتمام مسئولان زنجان براي راه‌اندازي شهرک تخصصي ترکيه‌ گفت: تکنولوژي‌هاي مدرن در رونق اقتصادي زنجان به‌کارگيري مي‌شود.غلامحسين جميلي در نشست با تجار ترکيه‌اي با اشاره به پيگيري‌هاي اتاق زنجان و دستگاه‌هاي متولي از جمله استانداري و سازمان صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: براساس جلسات مشترکي که مابين اتاق صنايع استانبول و مسئولان استان زنجان برگزار شد، انتظارات طرفين درراستاي استقرار شهرک تخصصي در استان زنجان تبيين شد.

وي با اشاره به اهميت همکاري و همراهي همه دستگاه‌هاي متولي در اجراي اين طرح تصريح کرد: قطعا با ظهور يک شهرک تخصصي خارجي در استان مي‌توانيم شاهد رونق فضاي اقتصادي، تسهيل در امر جذب سرمايه‌گذاري خارجي و بهبود وضعيت اشتغال در استان باشيم. همچنين اين سرمايه‌گذاري مي‌تواند امکان جهش صادراتي و توليد محصولات مختلف با تکنولوژي‌هاي مدرن در استان را فراهم سازد.

رئيس اتاق بازرگاني استان زنجان ايجاد فضاي رقابتي در صنايع با استقرار شهرک را از ديگر دستاوردهاي اين طرح عنوان کرد و گفت: با ايجاد اين شهرک واحدهاي ديگر نيز به انديشه رقابت و افزايش کيفيت توليدات خود مي‌افتند که همين امر سبب توسعه و پيشرفت کشور مي‌شود.

رئيس اتاق بازرگاني زنجان به مقرون به صرفه بودن استفاده از نيروهاي بومي در شهرک تخصصي ترک‌ها اشاره کرد و گفت: مشاغل غير مستقيم همانند شرکت‌هاي خدمات سرمايه‌گذاري، خدمات پيمانکاري، خدمات حمل و نقل و لجستيک که از توجيه اقتصادي بالايي برخوردار هستند با احداث اين شهرک در استان زنجان دستخوش تحولات مثبتي مي‌شوند و همچنين ايجاد بستر مناسب براي راه‌اندازي پروازهاي خارجي از فرودگاه زنجان از ديگر پيامدهاي استقرار اين شهرک در زنجان است.

در اين نشست رئيس اتاق استانبول نيز ضمن ابراز خرسندي از پيگيري‌هاي مجدانه اتاق بازرگاني زنجان اظهار داشت: پافشاري و پيگيري مقامات استان زنجان حاکي از دغدغه مسئولان زنجاني در راستاي بهبود روابط تجاري خارجي است که با احداث اين شهرک در استان زنجان بي‌شک شاهد يک همکاري سودمند و پربازده خواهيم بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته