جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

 نوبخت:
 آمريکا با خروج از برجام ضرر خواهد کرد 

 
سخنگوي دولت دوازدهم ، برجام را قراردادي ميان ايران و 6 کشور دانست که آمريکا يکي از آنها محسوب مي شود و گفت: امروز فضاي حقوقي و بين المللي تغيير کرده و اگر کشوري از جمله آمريکا از اين قرارداد خارج شود، ضرر خواهد کرد.به گزارش ايرنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبري هفتگي سخنگوي دولت با بيان اين مطلب ادامه داد: اگر آمريکا از اين قرارداد خارج شود خود ايزوله شده و ضرر مي کند. ما در راستاي تامين منافع ملي درباره خروج آمريکا تصميم مي گيريم و قطعا براي انجام تصميمات خود از يک مرجع استعلام نخواهيم کرد بلکه کل نظام درباره آن تصميم مي گيرند.

نوبخت بازنده اصلي اقدام آمريکا را خود آمريکا دانست و گفت سخنان آمانو درباره پايبندي ايران به برجام آنقدر صريح و واضح است که جاي ترديد ندارد که ايران پايبند پيمان برجام بوده و سخنان اخير مقامات آمريکايي درباره بازرسي ها نيز غيرحقوقي است.

نوبخت همچنين درباره اظهار نظر رييس سازمان انرژي اتمي درباره برجام نيز گفت: آقاي صالحي انساني با تجربه، مسئول و مطلع هستند و مطالبي که بيان مي کنند حتي اگر به نيابت از دولت نباشد قابل اعتنا است.وي خاطر نشان کرد: اينکه نظر دولت بيش از سخنان آقاي صالحي باشد از طرف سخنگو دولت يا سخنگوي وزارت خارجه اعلام مي شود و مطالبي که آقايان ظريف و صالحي مي گويند دقيق است چون اطلاع کافي دارند.

سخنگوي دولت ادامه داد: بايد براي دکتر صالحي به عنوان فردي مطلع احترام قايل باشيم که سخنان سنجيده اي را مطرح کرده است و اگر بيش از اين موضوعي بسيار مهم باشد از طريق بيانيه يا اطلاعيه اي از طرف سخنگوي دولت اعلام مي شود.

* سفر رييس جمهوري به نيويورک

سخنگوي دولت درباره سفر رييس جمهوري به نيويورک تصريح کرد: اظهار نظر در اين زمينه بايد با احتياط باشد چون ممکن است دقيقه آخر موضوع ديگري مطرح شود اما تا کنون برنامه ريزي هايي براي سفر رييس جمهوري انجام شده که برنامه سفر رييس جمهوري اعلام مي شود.

وي افزود: سعي مي کنيم سفر رييس جمهوري به نيويورک همراه با دستاورد باشد. مانند سال 92 که در اين سفر آغاز روند برجام کليد خورد و توانستيم در خردادماه سال جاري حدود 3 ميليون و 901 هزار بشکه نفت بفروشيم و اگر آن سفر و مذاکرات نبود، ما از حق مسلم خود يعني چرخه هسته اي باز مي مانديم.

وي درپاسخ به سوال ديگري درباره حقوق شهروندي و حضور زنان در ورزشگاه ها نيز گفت: در زمينه حضور زنان در ورزشگاه ها اقداماتي صورت گرفته و چون موانع هنجاري و شرعي دارد، احتياج به صبر و حوصله بيشتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته