جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

 خبر 

 پيشنهاد جديد به ترامپ براي مقابله با ايران و حفظ برجام

خبرگزاري رويترز به نقل از چند مقام پيشين و فعلي آمريکا گزارش داد: رئيس‌جمهور ترامپ در حال بررسي راهبردي است که خواستار رويکرد خصمانه‌تر در قبال ايران، به ويژه به دليل فعاليت‌هاي اين کشور در منطقه است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، چند مقام پيشين و فعلي آمريکا گفته‌اند که اين راهبرد را جيمز ماتيس وزير دفاع، رکس تيلرسون وزير امور خارجه، ژنرال مک مستر مشاور امنيت ملي و ديگر مقامات ارشد آمريکايي تهيه کرده‌اند که روز جمعه در نشست شوراي امنيت ملي در اختيار دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا قرار گرفت.

اين مقامات آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که اين راهبرد ممکن است مورد توافق قرار گيرد و پيش از پايان سپتامبر ( ماه جاري ميلادي) علني شود.

پارلمان عراق به همه پرسي جدايي اقليم کردستان راي منفي داد

پارلمان عراق در جلسه خود به رد همه‌پرسي جدايي اقليم کردستان عراق رأي داد و اين همه پرسي را غير قانوني اعلام کرد.به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري السومريه نيوز، پارلمان عراق در اين جلسه اختيار انجام اقدامات لازم براي توقف همه‌پرسي و حفظ وحدت عراق را به حيدر العبادي نخست وزير اين کشور واگذار کرد.

طبق اين گزارش نمايندگان کرد در اعتراض به اين مصوبه، پارلمان را ترک کردند.گزارش حاکي است: نمايندگان پارلمان عراق از نخست وزير اين کشور خواستند که گفت و گوهاي جدي براي حل مسايل في مابين بغداد و اقليم کردستان را آغاز کند.

شوراي امنيت امروز درباره ميانمار تشکيل جلسه مي‌دهد

اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل امروزچهارشنبه نشستي را درباره خشونت‌ها در ميانمار که باعث فرار بيش از 300 هزار تن از اقليت روهينجا به کشور بنگلادش شده برگزار مي‌کنند.به گزارش ايسنا، به نقل از رويترز، اين نشست به درخواست انگليس و سوئد و در پي تشديد نگراني‌هاي بين المللي از افزايش خشونت‌ها در ايالت راخين در غرب ميانمار برگزار مي‌شود.سفير انگليس در سازمان ملل اعلام کرد: اين نشست نشانگر نگراني شديد شوراي امنيت از وضعيت نابسامان بسياري از روهينجايي‌هايي است که براي فرار از ايالت راخين تلاش مي‌کنند.

زيد رعد الحسين، کميسيونر عالي حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه با ابراز نگراني نسبت به اين مساله اعلام کرد مساله اقليت روهينجا در ميانمار نمونه‌اي کلاسيک از عمليات پاکسازي نژادي است.وي مقامات‌ ميانمار را به حملات روشمند به مسلمانان متهم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته