جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

 خبرنامه 

 امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌‌نام‌ در دوره کارداني علمي کاربردي

بنا بر اعلام سازمان سنجش، متقاضيان پذيرش در دوره‎هاي کارداني فني و کارداني حرفه‌اي دانشگاه جامع علمي کاربردي تا امروز چهارشنبه 22 شهريور ماه براي ثبت‌‌نام‌ در اين دوره‌ها فرصت دارند.

ثبت‌‌نام‌ براي شرکت در پذيرش دوره کارداني فني و کارداني و حرفه‎اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي کاربردي براي سال 96 از 7 مرداد 96 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و در 28 مرداد 96 نيز پايان پذيرفت.براساس آمار گزارش شده دراين مهلت، تعداد 94 هزار و 851 داوطلب براي شرکت در پذيرش دوره‎هاي مذکور ثبت‌‌نام‌ کردند.

همچنين مجددا طي اطلاعيه‎اي از داوطلباني که در مدت تعيين شده قبلي براي ثبت‌‌نام‌ اقدام نکرده بودند، خواسته شد درصورت تمايل براي شرکت در پذيرش دوره‎هاي مذکور از روز يکشنبه 19 شهريور 96 الي چهارشنبه 22 شهريور 96 با مراجعه سايت سازمان سنجش نسبت به ثبت‌‌نام‌ اقدام کنند.

توزيع كارت آزمون EPT دانشگاه آزاد از امروز

به گزارش روابط عمومي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، آزمون EPT در روز جمعه 24 شهريور ماه96 به طور همزمان در تهران، شيراز، تبريز، مشهد، اصفهان و اهواز برگزار خواهد شد و زمان دريافت کارت ورود به جلسه از امروز چهارشنبه 22شهريور ماه مي‎باشد.

شايان ذکر است پس از برگزاري آزمون، کليد و سوالات از طريق سامانه ياد شده در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

با حکم وزير بهداشت؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کرمان منصوب شد

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي در حکمي دکتر حميدرضا رشيدي‎نژاد را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني کرمان منصوب کرد.

وزير بهداشت همچنين در پيامي از خدمات و تلاشهاي دکتر علي‌اکبر حقدوست در دوران تصدي مسئوليت رياست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني کرمان قدرداني کرد.

افزايش همکاري‌هاي علمي ايران و اوکراين

زمينه‌هاي علمي و تحقيقاتي در ديدار قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل با سفير جمهوري اوکراين مورد تاکيد دو طرف قرار گرفت.

به گزارش وزارت علوم، حسين سالار آملي قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل با سرگئي بورديلياک سفير جمهوري اوکراين در تهران ديدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار سالار آملي با اشاره اجمالي به وضعيت آموزش عالي کشورمان و رشد شاخص‌هاي علمي و پژوهشي به ويژه در سال‌هاي اخير، ابراز اميدواري کرد با تلاش‌هاي دو طرف شاهد ايجاد بسترهاي بيشتر و مناسب‌تري براي توسعه همکاري‌هاي علمي مشترک باشيم.

وي همچنين در پايان اين ديدار از وزير همتاي کشور اکراين جهت سفر به ايران به منظور آشنايي با ظرفيت‌هاي علمي و دانشگاهي جمهوري اسلامي ايران و تقويت همکاري‌هاي علمي فيمابين دعوت کرد.

در ادامه سرگئي بورديلياک سفير جمهوري اوکراين با اشاره به جاذبه‌هاي فرهنگي، طبيعي و توريستي ايران، از سفر به شهرهاي مختلف ايران در طول مدت حضور خود در ايران ابراز خرسندي کرد و با اشاره به فعاليت کرسي‌هاي زبان و ادبيات فارسي در اوکراين، از افزايش همکاري در زمينه زبان و فرهنگ بين دو کشور استقبال کرد.

در اين ديدار، زمينه‌هاي علمي و تحقيقاتي از جمله هوا فضا، انرژي، کشاورزي، کشتي سازي، فناوري اطلاعات، علوم پزشکي، نانوتکنولوژي، بيوتکنولوژي، و همکاري بين پارک‌هاي علم و فناوري و شرکت‌هاي دانش‌بنيان دو کشور مورد تاکيد دو طرف قرار گرفت.

براساس توافقات انجام شده مقرر شد کميته مشترکي بين دو کشور براي پيگيري تفاهمات و برنامه‌هاي همکاري‌هاي علمي بين ايران و اوکراين تشکيل شود.

دانشجويان ورودي جديد ملزم به تکميل کارنامه سلامت روان شدند

دانشجويان ورودي جديد تمامي مقاطع تحصيلي دانشگاه شهيد بهشتي ملزم به تکميل کارنامه سلامت شدند.

به گزارش خبرگزاري مهر، دانشجويان ورودي جديد تمامي مقاطع تحصيلي دانشگاه شهيد بهشتي ملزم به تکميل کارنامه سلامت شدند.

با توجه به اين که تکميل فرم کارنامه سلامت روان يکي از مراحل لازم جهت ثبت‌‌نام‌ قطعي دانشجويان است بنابراين دانشجويان بايد به اين آدرس https://portal.saorg.ir/mentalhealth مراجعه کرده و پس از تکميل با در دست داشتن پرينت فرم به مرکز مشاوره دانشگاه واقع در معاونت فرهنگي و اجتماعي مراجعه کنند تا مراحل بعدي ثبت‌‌نام‌ انجام پذيرد.

دانشجويان مقطع کارشناسي، لازم است پيش از تکميل فرم، پست الکترونيکي ايجاد کنند.

آئين ورودي نو دانشجويان دانشگاه تهران برگزار مي‌شود

آئين ورودي نو دانشجويان سال 1396 دانشگاه تهران با حضور هيأت رئيسه و سخنراني دکتر محمود نيلي احمدآبادي، رئيس دانشگاه تهران، روز چهارشنبه 29 شهريور1396 از ساعت 9 تا 11 در پرديس مرکزي دانشگاه برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم که به صورت متمرکز برگزار مي‌شود، بيش از 7000 دانشجوي کارشناسي و دکتري عمومي دامپزشکي و خانواده‌هايشان شرکت مي‌کنند. همچنين، نشست‌هاي تخصصي خانه و دانشگاه ويژه والدين نو دانشجويان هم‌زمان در سالن‌هاي مختلف دانشگاه برگزار خواهد شد.

زمان پذيرش نو دانشجويان از ساعت 7:30 از درهاي غربي (خيابان شانزده آذر)، شرقي (خيابان قدس) و در اصلي (خيابان انقلاب اسلامي) خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته