جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

 در استان 

 مدير اجرايي مسکن مهر پرديس:

مانعي براي تحويل پروژه‌هاي مسکن مهر پرديس وجود ندارد

پرديس-خبرنگار آفرينش

مدير اجرايي مسکن مهر پرديس گفت: موانع تحويل پروژه‌هاي مسکن مهر پرديس برداشته شده است و تکميل و تحويل واحدها با جديت ادامه دارد.

علي‌اصغر جاودان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در پاسخ به اين سؤال که سازوکار لازم براي ارائه قراردادهاي پنج برگي چيست، اظهار داشت: در همه واحدهاي افتتاح‌شده و واحدهاي فاز 8 پرديس، مشروط به واريز حد نصاب وجه اعلام‌شده، قرارداد پنج برگي ارائه مي‌شود و هيچ متقاضي‌اي نيست که با تکميل حدنصاب اعلام‌شده، در صف قرارداد پيش‌فروش نهايي بماند.

جاودان‌فر با بيان اينکه با تمام قوا در تلاش هستيم تا روند افتتاح واحدها استمرار يابد، افزود: متقاضيان واحدهاي افتتاح‌شده بايد نسبت به پيگيري تحويل واحد خود اقدام کنند؛ البته تحويل بلوک نيازمند تشکيل هيأت‌مديره است که در جهت رفاه حال متقاضيان، با حداقل نفرات صورت مي‌گيرد.

وي از قرارگيري آب مخزن فاز 8 پرديس در مدار با اسکان متقاضيان چندين بلوک خبر داد.مدير اجرايي مسکن مهر پرديس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دلايل انتقال آب توسط تانکر به فاز 8 پرديس اظهار کرد: طبيعي است که انتقال آب از مخزن باعث افزايش شدت فشار بر لوله‌ها مي‌شود و احتمال ترکيدگي بسيار زياد است؛ به همين خاطر، در اوايل افتتاح فاز 11 پرديس هم با تانکر کاملاً بهداشتي آب‌رساني انجام مي‌شد؛ اما بعد از اسکان جمعيت، آب مخزن در مدار قرار گرفت.

جاودان‌فر افزود: کارشناسان آب و فاضلاب شهرستان پرديس نيز معتقدند به دليل اسکان اوليه جمعيتي و کاهش مصرف در فاز 8 پرديس، احتمال اينکه کلر موجود در مخزن آب، خاصيت خود را از دست بدهد، زياد است.مدير اجرايي مسکن مهر پرديس افزود: تأمين آب کاملاً بهداشتي در کوتاه‌مدت توسط تانکر انجام خواهد شد و به‌مرور به‌محض رسيدن جمعيت تا حدنصاب برقراري انشعاب، آب اصلي روي مدار قرار خواهد گرفت؛ مخزن آب فاز 8 پرديس براي 26 هزار واحد در نظر گرفته شده است.

جاودان‌فر همکاري متقاضيان مسکن مهر را خواستار شد و افزود: شرکت عمران پرديس درراستاي سهولت کار متقاضيان، با مساعدت مقامات ارشد وزارت راه و شهرسازي و شرکت عمران شهرهاي جديد و با رايزني و جلسات متعدد با مسؤولان بانک مسکن، شرط ضمانت بانکي را حذف کرد و متقاضيان مي‌توانند با ارائه سفته بانکي نسبت به دريافت کارت قسط و متعاقب آن، تحويل واحد اقدام کنند.وي با تأکيد بر اينکه خدمات‌رساني به متقاضيان در بلوک‌هاي تحويلي نيازمند تشکيل هيأت‌مديره است، ادامه داد: تحويل مشاعات و همچنين نگهداري ساختمان نيازمند مشارکت متقاضيان بوده و اين موضوع از شرايط مهم و اولويت‌دار تحويل بلوک است.

مدير اجرايي مسکن مهر پرديس تصريح کرد: در فاز 11 پرديس، سه بلوک را به‌عنوان بلوک‌هاي پايلوت به‌ تمام امکانات مجهز کرديم تا در گام اول، اسکان متقاضيان بدون هيچ وقفه‌اي صورت پذيرد.

وي افزود: با توجه به اينکه نصب انشعابات آب، برق، گاز و راه‌اندازي موتورخانه بلوک نيازمند اسکان متقاضيان است؛ مراجعه حداکثري متقاضيان بلوک‌ها، روند نصب انشعابات را تسريع مي‌بخشد.جاودان‌فر ادامه داد: عليرغم تجهيز سه بلوک پايلوت در فاز 11 پرديس، متأسفانه استقبال ضعيف متقاضيان موجب کندي در تحويل واحدها و به مشکل خوردن تحويل بلوک‌ها شد؛ نکته‌اي که نبايد دور از نظر داشت، اين است که اسکان گروهي متقاضيان در بلوک‌ها باعث تسهيل در برقراري انشعابات و تسريع در نصبيات ساختمان خواهد شد.مدير اجرايي مسکن مهر پرديس به افتتاح تونل سلام اشاره کرد و اظهار کرد: اين تونل و مسيرهاي مواصلاتي يکي از مهم‌ترين زيرساخت‌هاي مسکن مهر بود که تأثيرات مثبت زيادي در پرديس خواهد داشت.وي به تلاش‌هاي جهادي مديران و پرسنل شرکت عمران پرديس اشاره کرد و گفت: با تلاش همه مجموعه شرکت عمران پرديس، موانع تحويل پروژه‌هاي مسکن مهر پرديس برداشته شد و تکميل و تحويل واحدها با جديت ادامه دارد که با نگاهي اجمالي به روند پيشرفت فيزيکي، اين مهم به عينه قابل لمس است.

سرانه مصرف آب شرب در آذربايجان غربي؛ بالاتر از الگوي مصرف

اروميه- صديقي

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي با اشاره به محدوديت منابع آبي و لزوم مديريت مصرف آب اذعان داشت: مصرف مشترکين آب آذربايجان غربي بالاتر از ميزان استاندارد مصرف تعيين شده براي اين استان است که برابر 132 ليتر در شبانه‌روز براي هر نفر مي‌باشد و اين در حاليست که ميزان مصرف سرانه مشترکين استان برابر با 190 ليتر در شبانه‌روز بوده است. وي با اشاره به روند مصرف آب در کشور يادآور شد: از سال 82 مصرف آب در استان سير صعودي داشت که در سال 89 با اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها شاهد کاهش مقطعي سرانه مصرف آب بوديم که متاسفانه طي 5 سال اخير ميزان مصرف آب مجددا افزايش يافته است.

مهندس شمچي ميزان آب بدون درآمد شرکت در سال 1395 را 6/22 درصد عنوان نمود و گفت: اين ميزان شامل سه بخش مصارف مجاز بدون درآمد به مقدار 7/0 درصد و هدررفت ظاهري شامل مصارف غيرمجاز و خطاي کنتورها حدود 8/8 درصد و بقيه به مقدار 1/13 درصد مربوط به نشتيهاي شبکه‌هاي توزيع آب مي‌باشد.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر طول شبکه توزيع آب در شهرهاي استان حدود 4500 کيلومتر است که 900 کيلومتر آن نياز به اصلاح و بازسازي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته