جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 ظريف: هيچ بازديد هسته‌اي نمي‌تواند بهانه‌اي براي اطلاع يافتن از اسرار کشور باشد 

 
وزير خارجه کشورمان اظهار کرد: در بند 74 ضميمه 1 برجام تاکيد شده که هيچ بازديدي نمي‌تواند بهانه‌اي براي اطلاع يافتن از اسرار کشور باشد.به گزارش ايسنا، محمد جواد ظريف در حاشيه سفر به روسيه جهت ديدار با مقامات اين کشور در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌که يوکيا آمانو مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، اعلام کرده که در صورت لزوم تفاوتي بين بازديد از سايت‌هاي نظامي و سايت‌هاي هسته‌اي ايران وجود ندارد، تصريح کرد: چارچوب پروتکل الحاقي و همچنين چارچوب برجام براي بازديد از مکان‌هايي هستند که امکان فعاليت هسته‌اي در آن وجود داشته باشد و ايران تا کنون براساس گزارش‌هاي آژانس در زمينه عدم فعاليت‌هاي اعلام نشده کاملا به درستي عمل کرده است.

وي همچنين با اشاره به سياست‌هاي اخيرآمريکا در ارتباط با برجام بر ضرورت همکاري‌ها و هماهنگي‌هايي بين دو کشور (ايران و روسيه) تاکيد کرد و گفت: تا کنون هماهنگي‌هاي خوبي بوده و دو کشور از مواضع يکديگر در سازمان‌هاي بين‌المللي حمايت کرده‌اند.

اين ديپلمات عالي‌رتبه کشورمان افزود: روسيه تا کنون حمايت‌هاي خوبي از برجام داشته است.ظريف گفت: ايران و روسيه با چالش‌هاي مشترکي رو به رو هستند که يکي از مهم‌ترين آنها چالش‌هاي موجود در منطقه است.

رئيس دستگاه ديپلماسي کشورمان با اشاره به همکاري دو کشور ايران و روسيه در زمينه بحران سوريه و مبارزه با تروريست‌ها در منطقه خاطرنشان کرد: با همکاري خوب ايران، روسيه و ترکيه وضعيت در اين کشور نيز در صحنه سياسي نيز بهبود پيدا کرده و تا حدودي توانسته‌ايم از تنش‌ها در اين منطقه بکاهيم. بنا بر اين يکي از مواردي که لازم است در اين سفر در مورد آن صحبت کنيم مسائل منطقه از جمله هماهنگي بيشتر در مورد حل بحران سوريه است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته