جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبــــر 

 نوبخت: اگر آمريکا از برجام خارج شود يک باز آرايي جديد خواهيم کرد

سخنگوي دولت گفت: يک طرف برجام ايران است و طرف ديگر شش کشور که يکي از آنها آمريکاست. اگر آمريکا از برجام خارج شود قطعا بايد يک ارنج و بازآرايي کنيم.

محمد باقر نوبخت در گفت وگو با ايرنا درباره موضع کشورمان نسبت به سخنان مقامات آمريکايي در زمينه خروج از برجام اظهار داشت: در برجام يک طرف ايران و طرفي ديگر 6 کشور هستند که يکي از اين 6 کشور آمريکا است.

وي ادامه داد: از ديگر کشورها انتظار داريم فعاليت هاي مثبت بيشتري نشان دهند، البته آنها با ما همکاري مي کنند و ما هم با آنها همکاري داريم.

سخنگوي دولت خاطرنشان کرد: اينکه آقاي آمانو اعلام مي کند ايران به تعهداتش در برجام عمل کرده يعني ما پايبند به برجام هستيم و با اين کشورها همکاري مي کنيم. ما با آنها و اروپا مراودات خود را داريم، بطور مثال تحت تحريم پتروشيمي، خودرو، هواپيما و بانکي بوديم ولي اکنون با اروپا درحال همکاري در اين زمينه ها هستيم.

سخنگوي دولت تصريح کرد: برجام توافق ايران و آمريکا نيست ، درست است که آمريکا نقشي تعيين کننده داشت ولي در يک طرف برجام ايران و در طرفي ديگر 6 کشور از جمله آمريکا هستند. ما با 5 کشور ديگر مرادوات خود را داريم و اگر آمريکا از برجام خارج شود قطعا بايد يک ارنج و بازآرايي ديگري کنيم.

نوبخت افزود: قطعا در اين بازآرايي اصل و فرض ما حفظ منافع ملي است، به گونه اي که اگر قرار شد با اين 5 کشور باقي مانده ادامه دهيم، ادامه خواهيم داد تا منافع ما همچنان محفوظ بماند.

وي درپاسخ به اينکه در صورت خروج احتمالي آمريکا از برجام ، ايران طبق گفته رييس سازمان انرژي اتمي به اجراي توافق هسته اي ادامه خواهد داد يا طبق گفته سخنگوي وزارت امور خارجه با اين موضوع برخورد خواهد کرد، گفت: اجازه دهيد هر زمان که دولت خواست جمع بندي و اظهار نظر ثالثي در اين زمينه ارائه کند که فراتر از اظهار نظر هرکدام از اين دوستان است، به شما خبر بدهم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته