جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 ميز خبر 

 ظريف با پوتين ديدار کرد

محمد جواد ظريف در جريان سفر خود به روسيه با ولاديمير پوتين رييس جمهور اين کشور ديدار و گفت وگو کرد

به گزارش عصر ايران، بر اساس اعلام منابع خبري، مسائل دوجانبه‌اي و منطقه‌اي از جمله بحران سوريه و همچنين موضوع برجام از محورهاي اصلي ديدار اين دو مقام عالي رتبه ايراني و روسي بوده است.

وزارت خارجه آمريکا مدعي شد:

ايران به روح برجام پايبند نيست

سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا با ادعاي اينکه ايران به روح برجام پايبند نيست، گفت: ما همچنان به آژانس بين‌المللي نگاه مي‌کنيم تا به بازرسي‌ها و نظارت و راستي‌آزمايي تمامي تعهدات هسته‌اي ايران در توافق هسته‌اي ادامه دهد.

به گزارش ايسنا، هيتر نائورت، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در نشست خبري خود در پاسخ به سوالي درباره رويکرد دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در قبال توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5، با طرح ادعاهايي عليه کشورمان گفت: ما به بازبيني کامل سياست‌هايمان درباره ايران ادامه مي‌دهيم و اين روند به‌طور قطع تغيير نخواهد کرد. ما به تلاش‌هاي خود براي مقابله با آنها ادامه مي‌دهيم. ما مي‌دانيم که آنها در فعاليت‌هاي بي‌ثبات کننده مشارکت دارند و متاسفانه اين مسئله تغييري نکرده است.

وي مدعي شد: ما معتقديم که ايران به روح برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) پايبند نيست، زيرا توافق برجام خواستار صلح و امنيت منطقه‌اي و بين‌المللي شده است. بر اين باوريم که ايران به آن پايبند نيست و کاملا معتقديم که آنها به روح توافق عمل نمي‌کنند. بازبيني سياست‌هاي‌مان سخت اما همچنان در حال انجام است.

روسيه موشک قاره پيماي چند کلاهکي پرتاب کرد

روسيه يک موشک قاره پيما از نوع يارس يا ار.اس-24 با کلاهک آزمايشي تقسيم شونده آزمايش کرد.به گزارش ايرنا، وزارت دفاع روسيه اعلام کرد: موشک يارس از سکوي زيرزميني در پايگاه فضايي نظامي پلستسک در استان آرخانگلسک (شمال غرب) پرتاب شد.خبرگزاري ايتارتاس به نقل از اين گزارش نوشت: موشک قاره پيما پس از پيمودن حدود 10 هزار کيلومتر در محدوده نظامي «کورا» در شبه جزيره کامچاتکا (خاور دور روسيه) به هدف فرضي اصابت کرد.اين پرتاب را نيروي موشک هاي راهبردي روسيه با هدف تاييد مشخصات فني موشک هاي تحويل گرفته شده يارس انجام داد.بر پايه داده هاي رسانه هاي روسي، اين موشک با 23 متر طول، 50 تن وزن و توان 12 هزار کيلومتر برد مي تواند تا شش کلاهک با مجموع قدرت تخريب 300 کيلوتن ماده منفجره را حمل کند.

القاعده دولت ميانمار را تهديد کرد

شبه‌نظاميان القاعده خواهان حمايت از مسلمانان روهينجا در ميانمار که با سرکوب شديد نيروهاي امنيتي اين کشور مواجه هستند، شده و به دولت ميانمار هشدار دادند که از بابت "جرائمش" با "مجازات" مواجه خواهد شد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين در حالي است که براساس آخرين برآوردها حدود 400 هزار نفر از مسلمانان ميانمار به خاطر خشونت‌هاي اخير مجبور به فرار به بنگلادش شده‌اند.گروه القاعده با انتشار بيانيه‌اي از مسلمانان سراسر جهان خواست تا از مسلمانان ميانمار با فرستادن کمک، سلاح و "حمايت نظامي" پشتيباني کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته