جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبرنامه 

 نتيجه نهايي کنکور کارشناسي دانشگاه آزاد امروز اعلام مي‌شود

نتايج نهايي آزمون کارشناسي دانشگاه آزاد امروز اعلام مي‌شود.به گزارش مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد، نتايج کنکور داوطلبان کارشناسي دانشگاه آزاد امروز پنج‌شنبه 23 شهريورماه اعلام مي‌شود.

اختتاميه المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي برگزار ‌شد

مراسم اختتاميه نهمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور امروز در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار ‎شد.به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر محمدابراهيم کلانتر دبير اجرايي المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور از شرکت حدود 2 هزار نفر از دانشجويان علوم پزشکي در اين المپياد علمي خبر داد و گفت: نفرات برتر اين المپياد روز چهارشنبه 22 شهريور معرفي شدند.

دبير اجرايي نهمين المپياد علمي دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور گفت: مرحله گروهي اين المپياد از تاريخ 17 شهريور 96 تا 22 شهريور 96 برگزار شد.

در مرحله اول اين المپياد که به صورت انفرادي و در خردادماه برگزار شد حدود 2 هزار نفر شرکت داشتند که از نفرات برگزيده مرحله اول دعوت به عمل آمد تا در مرحله دوم که به صورت گروهي برگزار ‌شد کارگروهي خود را در 5 حيطه در نظر گرفته شده انجام دهند.

کلانتر افزود: در هر حيطه دو گروه انتخاب شدند که حدود 450 نفر را شامل مي‌شود که در اين راستا آزمون گروهي اين گروههاي منتخب در حال برگزاري است و در اختتاميه همايش از هر حيطه به نفرات برتر انفرادي و تيمهاي گروهي جوايزي به رسم يادبود تقديم ‎شد.

نهمين المپياد علمي دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور در حيطه‌هاي استدلال باليني، تفکر علمي در علوم پايه، مديريت نظام سلامت، فلسفه پزشکي، آموزش پزشکي برگزار شد.

پايش سلامت دانشجويان ، الکترونيکي شد

مدير کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از الکترونيکي شدن طرح پايش سلامت جسم و روان دانشجويان ورودي جديد خبر داد.

دکتر حميد يعقوبي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئيات طرح پايش سلامت جسم و روان در سال تحصيلي جديد گفت: طرح پايش سلامت جسم و روان، بيش از يک دهه است که توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و از طريق مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها اجرا مي‎شود.

وي ادامه داد: طي اين يک دهه، تغييراتي در روند اجراي طرح مذکور ايجاد شده است، از جمله اينکه ابزار آن چهار بار بازنگري شده و روش اجرا تغييراتي داشته و تعداد دانشجويان تحت پوشش اين طرح گسترش يافته‏اند.

مديرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: در ابتدا دانشجويان ورودي جديد مقطع کارشناسي تحت پوشش اين طرح قرار داشتند که به تدريج دانشجويان ورودي جديد کارشناسي ارشد، دکتري، و دانشجويان شبانه نيز به آن افزوده شد.

وي يادآور شد: آخرين تغييري که در روند اجراي طرح پايش سلامت جسم و روان ايجاد شده مربوط به سال جاري است که براساس آن طرح پايش سلامت جسم و روان دانشجويان جديدالورود به صورت الکترونيکي انجام مي‎شود.

يعقوبي افزود: در اين طرح دانشجو در زمان ثبت‌‌نام به سامانه پايش سلامت روان وارد شده و پرسشنامه ارائه شده را تکميل مي‏کند، خروجي اين پرسشنامه روي برگه دوقسمتي جهت پرينت آماده مي‌شود و دانشجو با خروجي کارنامه سلامت روان به مرکز مشاوره دانشگاه و با خروجي کارنامه سلامت جسم به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه مي‎کند.

وي ادامه داد: دراين مرحله در مرکز بهداشت دانشگاه، معاينات تخصصي براي دانشجوياني که نياز به ارزيابي و معاينات بيشتري داشته باشند انجام مي‎شود.

مديرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: اين فرايند در مرحله اول الکترونيکي و در مرحله دوم حضوري است و متخصصان مرکز مشاوره و پزشکان مرکز بهداشت درمان دانشگاهها آمادگي دارند تا به تمام دانشجوياني که نياز به معاينات و آزمايشات خاص داشته باشند به صورت رايگان خدمات ارائه کنند.

از سوي معاونت آموزشي وزارت علوم؛

الزامات ارائه دروس عمومي در دوره کارشناسي اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به ناهماهنگي دانشگاهها در ارائه دروس عمومي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، معاونت آموزشي وزارت علوم اعلام کرد: رعايت سقف 22 واحد در دوره کارشناسي در تمامي رشته‎ها الزامي است و جدول مذکور در سامانه رشته‎هاي تحصيلي تحت عنوان جدول و سرفصلهاي دروس عمومي به آدرس https://prog.msrt.ir/fa/grid بارگذاري شده و قابل دسترس است.

در ادامه جدول دروس عمومي آمده است: دو درس به ارزش 4 واحد از مجموعه دروس مباني نظري اسلام، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس اخلاق اسلامي، درس اخلاق خانواده که براساس مصوبه شماره 226 مورخ يک آذر 90 شوراي اسلامي شدن دانشگاهها در رديف عناوين دروس گرايش اخلاق اسلامي قرار گرفته است.

يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس انقلاب اسلامي، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس تاريخ تمدن اسلامي، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس آشنايي با منابع اسلامي، ورزش 2 و 3 (اختياري) هرکدام به ارزش يک واحد و تربيت بدني ويژه و ورزش ويژه خاص ناتوانان ذهني و حرکتي (اجباري) هرکدام به ارزش يک واحد (جايگزين تربيت بدني 1 و ورزش 1).


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته