جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

 خبرها 

 فردگرايي در ازدواج مهمترين دليل کاهش فرزندآوري

رئيس کميته مطالعات جمعيتي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي اظهار کرد: با افزايش توسعه اقتصادي و کاهش فاصله طبقاتي در کشور ، فرزند به تدريج به کالاي مصرفي مبدل شده و بر همين اساس والدين از تولد فرزندان بيشتر جلوگيري مي کنند.

به گزارش ايسنا، دکتر محمدجواد محمودي در بررسي موانع و راهکار ها و افزايش فرزند آوري، با اشاره به دلايل کاهش آمار ازدواج در کشور، گفت: کاهش توان دروني جمعيت همواره ميزان ازدواج ها در کشور را پايين مي آورد.

وي با اشاره به موضوع کاهش فرزندآوري در کشور توضيح داد: امروزه فردگرايي در ازدواج يکي از مهمترين دلايل کاهش فرزند آوري در کشور است، به طوري که علاوه بر اين موضوع توسعه ي اقتصادي کشور نيز در نرخ فرزند آوري موثر است.

رئيس کميته مطالعات جمعيتي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينکه توسعه اقتصادي همواره فاصله طبقاتي را کاهش مي‌دهد، اظهار کرد: اميدواري بيش از حد مردم به آينده مي تواند فرزند آوري را کاهش دهد، چرا که فرزند اهميت اصلي خود که دست گيري از پدر و مادر است را از دست خواهد داد.

وي همچنين در ادامه افزود: با افزايش توسعه اقتصادي و کاهش فاصله طبقاتي در کشور فرزند به تدريج به کالاي مصرفي مبدل مي شود، به همين دليل کاهش فرزند آوري در صورت مصرفي بودن آن به نفع والدين خواهد بود.

شهلا کاظمي‌پور استاد و جامعه شناس نيز در ادامه اين گفت‌وگوي راديويي با اشاره به اينکه موضوعات فرهنگي و مطالبات اقتصادي يکي از مهم‌ترين دليل کاهش فرزند آوري در کشور است، گفت: افزايش هزينه ها در طول سال‌ها و ديدگاه توام با آرمان گرايي در تربيت فرزند در والدين امروزه مهم‌ترين دليل براي کاهش فرزند آوري است.

وي همچنين در ادامه افزود: بسياري از افراد همواره به دنبال اين هستند تا استعدادهاي خود را بيش از پيش شکوفا کرده و سطح کاري و تحصيلات خود را ارتقا دهند، در حالي که اين موضوع مي تواند ازدواج در جامعه را به تاخير انداخته و از طرفي ديگر موجب کاهش فرزند آوري شود.

عضو هيات علمي دانشگاه تهران همچنين در ادامه تاکيد کرد: توجه به رفاه، ارتقا و آرامش شخصي مهم ترين دليل در کاهش نرخ فرزند آوري است.

رئيس پليس پيشگيري ناجا عنوان کرد

نقش تاثير گذار مديريت صحيح آشفتگي هاي اجتماعي در ارتقاء احساس امنيت

رئيس پليس پيشگيري ناجا با بيان اينکه وقوع آشفتگي هاي اجتماعي در جامعه اجتناب ناپذير است، گفت: مديريت صحيح آشفتگي هاي اجتماعي از وقوع ناامني پيشگيري و در مقابل، احساس امنيت را افزايش مي دهد.

به گزارش ايسنا، سردار محمد شرفي در همايش يک روزه رؤساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه هاي انتظامي استان اردبيل از امنيت به عنوان زيرساخت مهم توسعه و پيشرفت جامعه در ابعاد مختلف ياد کرد و اظهارداشت: هر ملتي که بتواند با بهره مندي از امکانات، امنيت و آرامش خود را حفظ کرده و سلطه هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي بيگانگان را از خود دور کند، کشوري مقتدر است که ايران اسلامي مصداق عيني اين کشورها به شمار مي رود.

وي با بيان اينکه اقتدار و عزت ايران اسلامي و امنيت پايدار حاکم بر آن دشمن شکن و خاري بر چشم استکبار جهاني است، افزود: شايسته است امنيت و آرامش ايران اسلامي که محصول هدايت حکيمانه مقام معظم رهبري، خون پاک شهدا، پشتيباني ملّت ايران و اقتدار نيروهاي مسلح است را قدر دانسته و به درگاه احديت شکرگزار باشيم.

رئيس پليس پيشگيري ناجا، خدمت رساني شايسته به مردم و تأمين امنيت و آرامش فردي و اجتماعي آنان را آرمان مقدس پليس و شالوده مأموريت هاي نيروي انتظامي عنوان کرد و گفت: کارکنان ناجا در لباس مقدس پليس، پاسدار حريم ولايت‌، ارزش هاي اسلامي و پشتيبان امنيت و آرامش ملّت عزتمند ايران اسلامي بوده که با حداکثر توان در اين مسير گام برمي دارند.

سردار شرفي با اشاره به اينکه نيروي انتظامي در توسعه امنيت اجتماعي و پيشگيري از جرايم، رويکردي اجتماع محور با تکيه بر جلب مشارکت مردم اتخاذ کرده است، بيان داشت: هرچه ميزان مشارکت مردم با پليس افزايش يابد قطعاً امنيت جامعه پايدارتر بوده و بسترهاي توسعه آرامش اجتماعي فراهم خواهد شد.

اين مقام ارشد انتظامي، مديريت صحيح آشفتگي ها و نابساماني‌هاي اجتماعي را مورد تأکيد قرار داد و بيان کرد: وقوع آشفتگي ها ونابساماني هاي اجتماعي در جامعه اجتناب ناپذير است، اما آنچه که اهميت دارد مديريت صحيح آشفتگي هاي اجتماعي است تا از وقوع ناامني، پيشگيري کند و در مقابل احساس امنيت و آرامش افزايش يابد.

رئيس پليس پيشگيري ناجا با اشاره به اينکه پليس درکنار تأمين امنيت عيني بايد احساس امنيت ذهني و رواني مردم را نيز افزايش دهد، تصريح کرد: وقوع جرايم، احساس امنيت را در مردم خدشه دار کرده و سد محکمي در برابر تعالي و پيشرفت جامعه است، پس بايد پليس در عرصه مبارزه با مجرمان و پيشگيري از جرايم مقتدرانه و با صلابت حضور داشته باشد.بر اساس گزارش پايگاه خبري پليس، سردار شرفي در بخش ديگري از سخنان خود امنيت پايدار حاکم بر استان اردبيل را ريشه در ولايتمداري، مهدويت و محب اهل بيت بودن مردم دانست و گفت: خوشبختانه مردم استان اردبيل با هوشمندي و مسئوليت پذيري مشارکت مطلوبي با پليس در تأمين امنيت دارند که بازتاب آن در کاهش 8 درصدي آمار وقوع جرايم در استان تجلي دارد.

راي پرونده قتل بنيتا يکشنبه صادر مي‌شود

قاضي پرونده قتل بنيتا ضمن اعلام ختم رسيدگي پرونده گفت: يکشنبه هفته آينده راي اين پرونده صادر مي شود.

به گزارش مهر، قاضي محمدي کشکولي ختم رسيدگي به پرونده قتل بنيتا را اعلام کرد.

وي افزود: يکشنبه هفته آينده راي صادر مي شود.

محسن افتخاري، سرپرست دادگاه هاي کيفري يک استان تهران هم در خصوص پرونده متهم جديد بازداشتي در رابطه با قتل بنيتا گفت: بازجويي از فرد جديد بازداشت شده در اين پرونده تاثيري در وضعيت اتهامي ساير متهمان نخواهد داشت.سرپرست دادگاه‌ کيفري شماره يک استان تهران اظهار داشت: بخش‌هايي ديگري از پرونده نياز به رسيدگي مجدد داشته باشد پس از بررسي در دستور کار قرار مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته