جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5670

  رئيس قوه قضاييه:
 تجزيه عراق سياست رژيم صهيونيستي است 

 رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه رسيدگي هاي قضايي و به تبع آن احضار و تحقيق از وظايف ذاتي و اصلي دستگاه قضا است، به کساني که به هر بهانه اي به قوه قضاييه توهين مي کنند يا اتهام مي زنند هشدارداد و گفت، احضارها از سر بيکاري نيست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني قوه قضياييه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي افزود: تسامح دستگاه قضايي براي حفظ فضاي آرام جامعه، حدي دارد و اگر اظهارات بي مبنا عليه قوه قضاييه ادامه يابد ناچاريم طبق قانون با مرتکبان برخورد کنيم.

وي با اشاره به رسيدگي هاي قضايي و هجمه ها عليه قوه قضاييه تصريح کرد: دستگاه قضايي حسب وظيفه اصلي و ذاتي خود بايد به صورت عادلانه به پرونده ها رسيدگي و از حقوق شهروندي حمايت کند. يکي از برنامه هاي مهم ما که در طول سالهاي گذشته نيز به صورت قاطعانه دنبال شده، مبارزه با مفاسد در همه ابعاد آن است. مسئولان قضايي با وجود برخي موانع که در مسير مقابله با مفاسد، خصوصاً مفاسد اقتصادي وجود داشته، همواره مسير قانون را طي کرده اند و در اين راه موفقيتهاي زيادي نيز کسب شده است.

رئيس قوه قضاييه افزود: متاسفانه در جريان رسيدگي به برخي پرونده هاي مالي - اقتصادي به محض اينکه کسي احضار مي شود، برخي افراد ذي نفع شروع به فضاسازي سياسي و يا شخصي مي کنند که جاي تاسف دارد. اگر قرار باشد در مورد هر پرونده اي بگوييم اين پرونده سياسي است، ديگر رسيدگي قضايي امکان پذير نخواهد بود.

آيت الله آملي لاريجاني همچنين با انتقاد از برخي توهين ها به دستگاه قضايي از سوي بعضي از مسئولان، خاطر نشان کرد: اخيراً برادر بزرگواري گفته است که قوه قضاييه از سر بيکاري دائماً اقدام به احضار افراد مي کند. اين سخنان بسيار کم لطفي است. در پاسخ بايد گفت که قوه قضاييه حسب وظيفه اصلي و ذاتي خود اقدام به رسيدگي قضايي و اجراي عدالت مي کند، دستگاه قضايي با دريافت گزارشها و يا دريافت شکايت، بايد در صورت اقتضا افرادي را احضار کند و از آنان تحقيق به عمل آورد. بنابراين قوه قضاييه از سر بيکاري افراد را احضار نمي کند. اگر بيکاري وجود دارد اين شما هستيد که چهار سال کشور را رها کرديد و دور برجام سينه زديد گويي کشور کار و مشکل ديگري ندارد. ما هم کار داريم و هم محکم در مسير قانوني خود ايستاده ايم.

*استقلال کردستان و تجزيه عراق سياست قديمي رژيم صهيونيستي است

آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به همه پرسي کردستان عراق، اين رويداد را آتشي جديد از سوي کشورهاي سلطه بويژه رژيم صهيونيستي براي مشغول کردن منطقه دانست و خاطر نشان کرد: سياست تجزيه کشورهاي اسلامي، سياستي قديمي است که رژيم صهيونيستي دنبال مي کند. هدف از اجراي اين سياست نيز تضعيف حکومت هاي اسلامي و ايجاد درگيري ها و مشغوليت هاي طولاني براي ملت هاي مسلمان است. متاسفيم که اقليم کردستان عراق نيز از چنين سياستي تبعيت کرده است.

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه نه تنها حکومت مرکزي عراق بلکه هيچ کشوري استقلال کردستان را نمي پذيرد، رويکرد آمريکا در اين ماجرا را منافقانه توصيف کرد و افزود: جمهوري اسلامي در اين زمينه سياست روشني دارد و از ابتدا اعلام کرده که با هرگونه تجزيه مخالف است. از نظر ما حکومت عراق يک حکومت واحد و يکپارچه است و مسئولان اقليم کردستان بايد توجه کنند که در مسير تجزيه موفق نخواهند بود. اميدواريم دلسوزي کشورها بويژه همسايگان عراق را بپذيرند و بدانند که موضع همسايگان کاملاً جدي است و هرگز به اين وضعيت تن نخواهند داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته