جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5670

 ميز خبر 

 بر اساس قانون جديد؛

ارتش روسيه براي جنگ‌هاي خود سرباز خارجي استخدام مي‌کند

براساس قانون جديد در روسيه اتباع خارجي نيز از اين پس مي‌توانند در ارتش روسيه استخدام شوند.به گزارش ايسنا، به نقل از روسبالت، براين اساس شهروندان خارجي که به استخدام ارتش روسيه در مي‌آيند مي‌توانند در عمليات‌هاي ضد تروريستي فدراسيون روسيه در خارج از اين کشور شرکت کنند.

اين سربازان امکان به کارگيري درشرايط اضطراري جنگي، حکومت نظامي، درگيري‌هاي مسلحانه، برنامه‌هاي صلح و برقراري امنيت بين‌المللي و مبارزه با فعاليت‌هاي تروريستي بين‌المللي در خارج از روسيه را براساس اصول و ‌معيارهاي حقوق بين‌الملل، معاهدات بين المللي فدراسيون روسيه و قوانين داخلي اين کشور دارند.

قراردادهاي ارتش روسيه با سربازان خارجي به مدت يک سال خواهد بود که يک ماه قبل از پايان قرارداد مجددا قابل تمديد است.

ژنرال ارشد ارتش سوريه فاش کرد؛

1421 محموله سلاح آمريکا براي داعش و جبهه النصره در 3 ماه

يک ژنرال ارشد ارتش سوريه اعلام کرد که در طول 3 ماه گذشته ايالات متحده دست کم 1421 محموله سلاح و تجهيزات نظامي براي داعش و جبهه النصره ارسال کرده است.

به گزارش مهر به نقل از «اسپوتنيک»، يک مسئول ارشد در ارتش سوريه اعلام کرده که سلاح ها و تجيهيزات نظامي آمريکا براي داعش و جبهه النصره ارسال شده است.

ژنرال علي العلي رئيس بخش عمليات هاي ارتش سوريه در حين به نمايش گذاشتن سلاح هايي که از تروريست هاي داعش مصادره شده اعلام کرد که ايالات متحده به معارضان مسلح سوري سلاح نمي دهد بلکه تروريست هاي داعش و جبهه النصره را تجهيز مي کند.

وي تأکيد کرد که ارتش سوريه مطلع شده که در فاصله زماني ژوئن گذشته تا 15 سپتامبر دست کم 1421 محموله سلاح و تجهيزات نظامي به اين بهانه که اين سلاح ها براي مقابله با تروريسم ارسال شده است به دست عناصر داعش و جبهه النصره رسيده است.

يونيسف:90 درصد از پناهجويان روهينگيا در بنگلادش سوء تغذيه دارند

صندوق کودکان سازمان ملل (يونيسف) با انتشار گزارشي با اشاره به وخيم بودن شرايط پناهجويان اعلام کرد بيش از 90 درصد از پناهجويان مسلمان روهينگيا در بنگلادش دچار سوء تغذيه هستند.به گزارش ايرنا،در ادامه اين گزارش که در رسانه هاي هند منتشر شده، آمده است حدود 90 درصد از پناهجويان روهينگيا در بنگلادش فقط به يک وعده غذا در روز دسترسي دارند.در بخش ديگري ازاين گزارش اضافه شده است حدود 150 هزار زن وکودک پناهجوي ميانماري در بنگلادش براي خارج شدن از سوء تغذيه نياز به کمک فوري دارند.

'جين ليباي' رئيس منطقه اي يونيسف نيز چندي پيش با بيان اينکه حدود 60 درصد از پناهجويان را کودکان تشکيل مي دهند افزود:کودکان پس از سفري پر چالش نيازمند رسيدگي هاي پزشکي و پشتيباني رواني هستند.براساس اعلام يونيسف، آب آشاميدني و سيستم هاي بهداشتي از نخستين نيازهاي اوليه اين پناهجويان در اردوگاههاست.

مصر در قراردادي تاريخي 50 فروند ميگ 29-ام2 از روسيه خريد

مصر يک قرارداد تسليحاتي تاريخي با روسيه براي خريد 50 فروند جنگنده ميگ 29 به امضا رساند؛ روسيه از زمان فروپاشي اتحاد جماهير شوروي چنين قرارداد تسليحاتي نداشته است.به گزارش ايسنا، به نقل از "آر تي"، مصر بزرگترين قرارداد خريد جنگنده‌هاي ميگ 29 از زمان فروپاشي اتحاديه شوروي را با روسيه به امضا رسانده است و جنگنده‌ها از مدل ميگ 29-ام 2 هستند.

يوري سلوسار، رئيس شرکت دولتي روسيه مرتبط با فروش جنگنده‌هاي اين کشور پيشتر در گفت‌وگو با شبکه "روسيه 24" گفته بود، مسکو در سال جاري (ميلادي) کار تحويل جنگنده‌هاي ميگ 29 به قاهره را آغاز خواهد کرد و اين قرارداد در مهلت زماني تعيين شده اجرا خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته