جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5670

 ميز خبر  

 تا دي ماه صورت مي‌گيرد:

امضاي نخستين قرارداد توسعه ميادين نفت‌خيز جنوب

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب از امضاي نخستين قرارداد توسعه ميادين نفتي در اين شرکت تا دي ماه خبر داد و گفت: اين قرارداد در قالب مدل جديد قراردادهاي نفتي، امضا خواهد شد.

بيژن عالي پور در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به امضاي تفاهم نامه بين شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و شرکت هاي خارجي اظهار کرد:از سال گذشته تا نيمه نخست سال جاري، 8 تفاهم نامه همکاري با شرکت‌هاي خارجي و داخلي براي توسعه 4 ميدان کرنج، پارسي، رگ سفيد و شادگان امضا شده است.

وي ادامه داد:بر اساس اين تفاهم نامه‌ها، شرکت‌هاي مورد اشاره شش ماه مهلت داشته‌اند تا پيشنهاد و طرح فني و عملياتي خود را براي توسعه و افزايش توليد اين ميادين ارائه کنند که تعدادي از اين شرکت ها برنامه‌هاي خود را ارائه داده و هم اکنون کارشناسان مناطق نفت خيز جنوب در حال بررسي هاي فني، حقوقي و اجرايي اين پيشنهادها هستند.

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با بيان اينکه مذاکرات ادامه دارد و نام ميداني که قرارداد توسعه آن امضا خواهد شد در آينده نزديک مشخص مي شود، افزود: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده، پيش بيني مي‌شود تا حدود دو ماه آينده مذاکرات با شرکت‌هايي که طرح نهايي توسعه يکي از ميادين را به پايان رسانده‌اند، به اتمام برسد و پس از آن نخستين قرارداد توسعه ميادين بر اساس مدل جديد قراردادهاي نفتي امضا خواهد شد.

بر اساس اين گزارش، شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با شرکت‌هاي مختلف داخلي و خارجي از جمله پرشيا، مپنا، زاروبژنفت، پاسارگاد، تات نفت و تنکو تفاهم نامه همکاري امضا کرده است که در اين راستا مطالعه شرکت مپنا روي ميادين رگ سفيد، کرنج و پارسي بوده و شرکت انرژي پاسارگاد در ميادين شادگان، کرنج و پارسي مطالعه کرده است. امضاي تفاهم نامه همکاري بين شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و زاروبژنفت روسيه با هدف مطالعه توسعه ميدان هاي شادگان و رگ سفيد بوده است.

همچنين شرکت نفت فيليپين عضو پرگس بوده و اين کنسرسيوم روي ميادين کرنج و شادگان مطالعه کرده است.

طرح بررسي راهکارهاي اقتصاد مقاومتي در شرکت ملي نفت نهايي مي‎شود

طرح مطالعاتي «بررسي راهکارهاي اقتصاد مقاومتي در شرکت ملي نفت» تا پايان امسال نهايي مي‎شود.

به گزارش شانا، معاونت بررسي، امکان‌سنجي اقتصادي و مالي طرح‌هاي برنامه‎ريزي تلفيقي شرکت ملي نفت اعلام کرد: اين طرح در مسير پيگيري سياست‎هاي اقتصاد مقاومتي و به منظور استانداردسازي فعاليت‎ها و استفاده از تجربه‌هاي علمي و عملي دنيا در اين زمينه، از سوي موسسه مطالعات بين‌المللي انرژي دنبال مي‎شود که تا پايان شهريورماه امسال، 72 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

کارشناسان معاونت بررسي، امکان‎سنجي اقتصادي و مالي طرح‎ها به عنوان ناظر کيفي اين طرح، در شهريورماه امسال، گزارش‎هاي موسسه مطالعات بين‎المللي انرژي را در سه بند از شرح کار پروژه شامل «بررسي جايگاه شرکت ملي نفت ايران در اقتصاد ملي»، «بررسي اثر نوسان قيمت نفت و توسعه فناوري بر بخش‎هاي مختلف اقتصاد و زيربخش‌هاي صنعت نفت» و «بررسي ميزان هم راستايي فعاليت‎ها و اقدامات شرکت ملي نفت در چارچوب اقتصاد مقاومتي» بررسي کرده‌اند و اصلاحات لازم را براي درج در گزارش نهايي به آن موسسه اعلام کردند.

بر اساس اعلام اين معاونت، در صورت اهتمام موسسه مطالعات بين‎المللي انرژي، پيش‎بيني مي‎شود اين طرح مطالعاتي تا پايان امسال نهايي و اجرايي شود.

صادرات بيش از 90 درصد نفت خام از جزيره خارک

عيش آبادي درباره پهلوگيري کشتي‎هاي نفتکش در اسکله هاي خارک نيز گفت: در مدت زمان 9 ماهه سال 2017 تعداد 360 فروند کشتي حمل نفت خام و فرآورده پهلودهي شده است که در مقايسه با مدت زمان مشابه سال 2016 حدود 28 درصد افزايش داشته است.

به گزارش ايلنا، ابراهيم عيش آبادي رئيس شرکت ملي نفتکش ايران در منطقه خارک درباره شروع به کار دفتر اين شرکت در اين جزيره گفت: فعاليت شرکت ملي نفتکش ايران در اين منطقه در سال 1364 با هدف پشتيباني فني، تدارکاتي، پرسنلي و عملياتي کشتي هاي ملکي و تحت نمايندگي اين شرکت در محدود جغرافيايي جزيره خارک، بهرگان و حوزه نفتي سروش آغاز شد.

وي درباره جايگاه دفتر خارک شرکت ملي نفتکش ايران افزود: با توجه به صادرات بيش از 90 درصد نفت خام کشور از جزيره خارگ و تردد حدود 360 فروند نفتکش ملکي و تحت مديريت شرکتهاي تابعه و 20 شناور طي9 ماهه سال 2017 به جزيره خارگ، باعث فعاليت چشمگير و شبانه روزي اين منطقه شده است تا جائيکه دفتر منطقه خارک مهمترين نمايندگي شرکت در جزاير و بنادر کشور بوده و رتبه يک در حجم عمليات را دارا است.

رييس شرکت ملي نفتکش ايران در منطقه خارک با بيان اينکه هماهنگي لازم با ارگانهاي نفتي و غيرنفتي مستقر در جزيره خارگ جهت پهلودهي و جداسازي به موقع کشتي ها و جلوگيري از تاخير در عمليات کشتي ها صورت گرفته است در خصوص عملکرد اين دفتر گفت: در 9 ماهه سال 2017 ميلادي به تعداد 380 فروند کشتي ملکي و تحت نمايندگي و شناور خدماتي از قبيل اعزام تيم هاي تعميراتي، هماهنگي جهت حضور نمايندگان و بازرسان کلاس‎هاي رده بندي، تعويض پرسنل، تهيه اقلام فني و تدارکاتي، تهيه سوخت و هماهنگي با شرکت آذرپاد قشم جهت تحويل به موقع روغن هاي مورد نياز هماهنگي با شرکت پايانه هاي نفتي و پتروشيمي خارک جهت پهلودهي به موقع کشتي ها اقدام شده است.

وي درباره پهلوگيري کشتي‎هاي نفتکش در اسکله هاي خارک نيز گفت: در مدت زمان 9 ماهه سال 2017 تعداد 360 فروند کشتي حمل نفت خام و فرآورده ملکي و تحت مديريت به اسکله هاي تي، آذرپاد و پتروشيمي خارک پهلودهي شده است که در مقايسه با مدت زمان مشابه سال 2016 حدود 28 درصد افزايش داشته است.

کاپيتان عيش آبادي در خصوص همکاري هاي في مابين شرکت ملي نفتکش ايران و شرکت پايانه هاي نفتي ايران نيز گفت: با توجه به اينکه حدود 95 درصد عمليات منطقه با شرکت پايانه‎هاي نفتي است، تعامل و همکاري بسيار مناسبي بين شرکت ملي نفتکش و شرکت پايانه هاي نفتي وجود دارد.

وي در ارزيابي وضعيت اسکله هاي جزيره خارک براي پهلودهي به کشتي هاي نفتکش نيز گفت: طي چند سال گذشته اسکله هاي تي و آذرپاد مورد بازسازي قرار گرفته است و در حال حاضر نيز از وضعيت مناسبي برخوردار هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته