جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5675

 ميز خبر 

 مصلاي تهران، ميزبان نمايشگاه کتاب و رسانه هاي ديجيتال

نمايشگاه کتاب و رسانه هاي ديجيتال، همزمان با هفته کتاب از 20 تا 26 آبان ماه در شبستان مصلاي امام خميني(ره) تهران برگزار مي‏شود.در اين رويداد فرهنگي و اقتصادي باحضور ناشران کتب دانشگاهي و آموزشي و عمومي و رسانه هاي ديجيتال برگزار خواهد شد.در حوزه کتاب اين نمايشگاه علاوه براينکه محفل مناسبي براي تعاملات ميان فعالان صنعت نشر فراهم مي‏کند، جاذبه لازم را براي توليدکنندگان (ناشران) و مصرف‌کنندگان (استادان دانشگاه، دانشجويان، پژوهشگران، عموم مردم و...) خواهد داشت.در حوزه رسانه هاي ديجيتال نيز با توجه به گسترش آن طي چند سال گذشته، نقش و اهميت رسانه هاي ديجيتال در ميان مردم بيش از پيش شده است و اين رسانه ها در کنار رسانه هاي مکتوب وظيفه اطلاع رساني صحيح و سريع به مردم را بر عهده دارند و به همين دليل تقويت اين رسانه ها و آشنا نمودن بيشتر مردم با آنها ضرورتي انکار ناپذير است که اين مهم يکي از اهداف نمايشگاه مي باشد.

اين نمايشگاه با مشارکت مصلاي تهران و حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مرکز رسانه هاي ديجيتال برگزار مي‏شود و بسترها و مجاري مهمي را براي همکاري و تعامل با نهادهاي صنفي در حوزه نشر مکتوب و ديجيتال تعريف کرده است.

«بي‌عشق» بهترين فيلم جشنواره لندن

جايزه بهترين فيلم شصت‌ويکمين جشنواره فيلم لندن به فيلم روسيه‌اي «بي‌عشق» ساخته «آندري زوياگينتسف» رسيد.به گزارش ايسنا به نقل از سايت رسمي جشنواره فيلم لندن، هيات‌داوران شصت‌ويکمين دوره اين رويداد سينمايي که رياست آن بر عهده «آندرا آرنولد» کارگردان آمريکايي بود در نهايت جايزه بهترين فيلم بخش رقابتي را به «بي‌عشق» محصول کشور روسيه داد.

اين فيلم امسال در بخش رقابتي جشنواره فيلم کن رونمايي شد و در نهايت جايزه هيئت داوران کن را به خود اختصاص داد.«بي عشق» پنجمين فيلم «زوياگينتسف» است که پيش از اين، ساخت آثار چون فيلم نامزد اسکار «لوياتان» را در کارنامه دارد.داستان فيلم «بي‌عشق» درباره زوجي است که پس از ناپديدشدن پسر 12 ساله‌شان به شکل تلخي از يکديگر جدا مي‌شوند. اين فيلم امسال نماينده سينماي روسيه در شاخه بهترين فيلم خارجي جوايز سينمايي اسکار است.

هيئت داوران همچنين از فيلم فلسطيني «واجب» ساخته «آنماري جاسر» نيز تقدير کردند.

در بخش بهترين فيلم اول جشنواره لندن جايزه ويژه «ساترلند» به فيلم «زخم» ساخته «جان ترنگو» از آفريقاي جنوبي رسيد و از فيلم «تابستان 1993» ساخته «کارلا سيمون» نيز به صورت ويژه تقدير شد.

همچنين در بخش مستند اين رويداد سينمايي نيز «قلمرو ما» به کارگرداني «لوسي کوهن» برگزيده شد و «شکار خرگوش» ساخته «پاتريک برسنان» نيز جايزه بهترين فيلم کوتاه جشنواره لندن را به خود اختصاص داد.

امسال فيلم «آن سوي ابرها» جديدترين ساخته مجيد مجيدي يکي از 12 فيلم بخش رقابتي جشنواره فيلم لندن بود و فيلم «اسرافيل» ساخته آيدا پناهنده ودو فيلم کوتاه «روتوش» به کارگراني کاوه مظاهري و «وقت ناهار» از عليرضا قاسمي به همراه «24 فريم» آخرين اثر به جاي مانده از عباس کيارستمي نيز در اين رويداد سينمايي به نمايش گذاشته شدند.

شصت و يکمين جشنواره فيلم لندن از تاريخ 4 تا 15 اکتبر (12 تا 23 مهرماه) برگزار شد.

نمايش «آتش سبز» در سينماتک خانه هنرمندان ايران

فيلم «آتش سبز» به کارگرداني محمدرضا اصلاني در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي‌آيد.فيلم «آتش سبز» به کارگرداني و نويسندگي محمدرضا اصلاني محصول سال 1386 امروز دوشنبه 24 مهر در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي‌آيد.داستان آتش سبز برگرفته از روايت کهن و اساطيري سنگ صبور است. از بازيگران اين فيلم مي‌توان به عزت اله انتظامي، مهدي احمدي، مهتاب کرامتي، فرخ نعمتي، آهو خردمند، پگاه آهنگراني و هوشنگ قوانلو اشاره کرد.فيلم «آتش سبز» امروز دوشنبه 24 مهر ساعت 18 در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي‌آيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته