جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/08/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5690

 ميز خبر 

 نشست سه جانبه ايران، روسيه و آذربايجان؛

روحاني: تعامل گسترده با جهان به ويژه کشورهاي همسايه سياست راهبردي تهران است

رئيس جمهوري در نشست سه جانبه جمهوري اسلامي ايران، فدراسيون روسيه و جمهوري آذربايجان، تعامل گسترده با جهان به ويژه کشورهاي همسايه را سياست راهبردي تهران دانست و تاکيد کرد که در اين چارچوب، از هرگونه ايده و سازوکاري که به تقويت روابط با مسکو و باکو بيانجامد، استقبال مي‌کنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در اين نشست که روساي جمهوري فدراسيون روسيه و جمهوري آذربايجان حضور داشتند، گفت: چنين ترتيباتي بايد با رويکرد برد – برد مورد بهره برداري قرار گيرد.

رئيس جمهور اظهارداشت: از ديدگاه جمهوري اسلامي ايران، تعامل سه جانبه ايران، روسيه و آذربايجان فراتر از روابط دوجانبه و در قالب يک فرمت سه‌جانبه، نه تنها مي‌تواند به توسعه و تقويت ظرفيت‌هاي موجود ميان سه کشور در حوزه‌هاي مختلف سياسي، امنيتي، فرهنگي و اقتصادي بيانجامد، بلکه مي‌تواند با ايجاد هم‌گرايي، فرصت‌هاي جديدي را در مواجهه با چالش‌هاي موجود در منطقه فراهم نمايد.

عراقچي:اجازه نمي‌دهيم خصومت آمريکا برجام را خدشه دار کند

سيد عباس عراقچي رييس ستاد پيگيري اجراي برجام گفت: اجازه نخواهيم داد توافقي که بين المللي و مورد توافق شوراي امنيت سازمان ملل است و منافع و دستاوردهاي زيادي براي ملت ايران به دنبال داشته با سياست هاي خصومت آميز آمريکا خدشه دار شود .

به گزارش ايرنا؛ معاون حقوقي و بين الملل وزارت امور خارجه که به عنوان نماينده دولت در صحن مجلس براي تشريح ديدگاه دولت نسبت به گزارش سوم مجلس از اجراي برجام حضور يافته بود؛ تاکيد کرد: با همکاري ديگر اعضاي 1+5 در مقابل آنها ايستاده ايم ولي در صورت ضروت براي هر سناريوي ديگري آمادگي داريم.

.

شدت گرفتن روند تغيير نظام اجرايي ترکيه به رياست جمهوري

مقام‌هاي ترکيه‌اي به عنوان بخشي از تغيير مديريت اجرايي کشور به سيستم رياست جمهوري قصد دارند دفاتر رياست جمهوري را در بخش‌هاي مختلف اين کشور ايجاد کنند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، اين اقدامات از سوي دولت ترکيه براي تحقق قوانيني است که بعد از رفراندوم قانون اساسي 16 آوريل سال جاري ميلادي وضع شده است. در اين رفراندوم 51.4 درصد از 58 ميليون راي دهنده ترکيه‌اي به متمم قانون اساسي حزب عدالت و توسعه جواب بله دادند.براساس اين رفراندوم تصميم گرفته شد که سيستم حکومتي از نخست وزيري به رياست جمهوري تغيير پيدا کند.

دو پيشنهاد درباره تغيير سيستم رياست جمهوري وجود دارد؛ يکي انتقال تمامي اختيارات و وظايف نخست وزير به رياست جمهوري و ديگري تشکيل يک ساختار کاملاً جديد شبيه کشورهايي که با سيستم رياست جمهوري اداره مي‌شوند.

کشته شدن دست‌کم 8 تن در حمله تروريستي منهتن

منابع خبري در آمريکا از حمله‌اي تروريستي در منطقه منهتن نيويورک خبر دادند.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري سي‌ان‌ان، در جريان اين حمله يک وانت به مسير دوچرخه‌سواران زد که در اثر آن دست‌کم هشت تن کشته شدند.براساس اين گزارش، راننده اين خودرو ظاهرا سلاح داشته و پس از آن که تير خورده، توسط نيروهاي پليس دستگير شده است.

بيل دو بلاسيو، شهردار نيويورک ضمن تاييد خبر وقوع اين حمله تروريستي اعلام کرد که دست‌کم هشت تن در جريان اين حمله کشته شده‌اند. اين حمله همچنين بيش از 10 زخمي برجاي گذاشته است.شهردار نيويورک خاطرنشان کرد: اين رويداد حمله‌اي تروريستي و حمله‌اي بزدلانه عليه غيرنظاميان بي‌گناه بود.جيمز اونيل از مقام‌هاي پليس نيويورک گفت که اين حمله حدود ساعت 3 بعدازظهر به وقت محلي به وقوع پيوسته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته