جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5696

 در استان 

 جايگزيني 4200 کيلومتر کابل خودنگهدار به‌جاي شبکه‌هاي سيم مسي برق در لرستان

خرم آباد - پروين بازگير

مديرعامل شرکت توزيع برق لرستان از جايگزيني چهار هزار و 200 کيلومتر کابل خودنگهدار به جاي شبکه‎هاي سيم مسي برق در اين استان خبر داد.

فريدون خودنيا در جمع خبرنگاران در سخناني با اشاره به جايگزيني چهار هزار و 200 کيلومتر کابل خودنگهدار به جاي شبکه‏هاي سيم مسي در لرستان اظهار داشت: همچنين جمع‏آوري هشت هزار و 536 تن سيم مسي در معرض سرقت، جمع‌آوري 18 هزار و 655 انشعاب غيرمجاز و تبديل بيش از 50 درصد آنها به انشعاب مجاز از ديگر برنامه‏هاي شرکت توزيع برق در استان است.

وي با اشاره به احداث نيروگاه گازي بروجرد توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 6.6 مگاوات گفت: همچنين احداث نيروگاه گازي اليگودرز توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 4.8 مگاوات، احداث نيروگاه گازي دره تخت ازنا توسط بخش خصوصي به مقدار ظرفيت 1 مگاوات، احداث يک طرح انرژي خورشيدي مسکوني در خرم‏آباد به مقدار ظرفيت 5 کيلو وات و متصل به شبکه از ديگر برنامه‏هاي پيش‎بيني شده در هفته پدافند غير عامل در لرستان بود.

اعزام 64 پزشک متخصص به مناطق مختلف لرستان

خرم آباد - پروين بازگير

نشست تعيين محل خدمت 64 پزشک متخصص در لرستان برگزار شد.

در اين نشست که با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشکي و معاون درمان اين دانشگاه برگزار شد، دکتر ساکي گفت: بعد از توفيقات الهي براي طي کردن مراحل تحصيل اميدواريم بستري فراهم شود تا پزشكان در مسير خدمت‎رساني به مردم نيز موفق و سربلند باشند.

وي ابراز داشت: در سال گذشته به دليل مشکلات مالي که گريبانگير دانشگاه شد، کاستيهايي وجود داشت اما خوشبختانه امسال وضعيت بهتر شده است.

وي عنوان کرد: البته در بعضي مناطق همواره امکانات در حد مردم نبوده است اما برخورد خوب و مناسب پزشکان با بيمار و همراهان مي‎تواند اين نقيصه را مرتفع و رضايت مردم را فراهم سازد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي لرستان خاطرنشان کرد: برخورد شايسته و مناسب با بيماران و همراهان آنها يک اصل مهم در پزشکي است و نوع برخورد با بيماران همواره بيشترين مسئله‏سازي را براي دانشگاه داشته است.

دکتر ساکي اظهار داشت: ما به واسطه رشته‏اي که انتخاب کرده‏ايم نمي‏توانيم خصوصيات انساني را ناديده بگيريم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي لرستان نيز در اين نشست عنوان کرد: بر حسب نيازي که در استان وجود دارد امروز شاهد حضور 64 پزشک متخصص در استان هستيم.

دکتر آسترکي ابراز داشت: اين تعداد از پزشکان متخصص براساس نيازي که در شهرستانهاي مختلف استان وجود دارد تقسيم مي‏شوند تا بتوانيم خدمات مختلف هر تخصص را تا حد امکان در شهرستانها داشته باشيم.

معاون درمان دانشگاه خاطرنشان کرد: البته اين تعداد متخصص هنوز به طور کامل جوابگوي نيازهاي استان نيست اما به جرأت مي‏توان گفت بخش مهمي از خواسته‎هاي ما در حوزه توزيع عادلانه امكانات درماني را مرتفع مي‎سازد.

اجراي طرح ملي شبکه سير حمل و نقل عمومي در مازندران

ساري-سامع

معاون حمل و نقل اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي گفت: استان مازندران، يکي از پيشروترين استانهاي کشور در زمينه اجراي طرح ملي "شبکه سير حمل و نقل عمومي" مي‌باشد.

علي نصيري افزود: با عنايت به اجرايي شدن طرح "شبکه سير" از تاريخ اول مهرماه سال جاري با پيگيريهاي اداره حمل و نقل مسافر اين اداره كل موارد مربوط به اجراي اين طرح اعم از ثبت قرارداد شرکتها با شرکتهاي سرشبکه، تغيير بغل‎نويسي ناوگان، تغيير تابلوي شرکتها، ثبت قرارداد ناوگان و رانندگان در سامانه مربوط به طور کامل و دقيق اجرا شد.

همچنين با توجه به حجم بالاي سفرها به استان مازندران، اميد است با همکاري انجمنها و شرکتهاي اتوبوسراني استان، همچون گذشته به بهترين نحو از پتانسيل آنها به منظور خدمات‏رساني بهينه و مناسب به مسافرين عزيز استفاده نماييم.

از سوي شرکت آب و فاضلاب اصفهان؛

آغاز طرح آموزش ضمن خدمت معلمان پايه اول ابتدايي

اصفهان-راعي

مدير روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: تفاهمنامه همکاري بين شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درراستاي توسعه همکاريهاي مشترک در زمينه‎هاي فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي و استفاده سالم و پايدار و نقش دانش‎آموزان و خانواده‎ها در اين زمينه به امضا رسيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد اکبر بني‏طبا ضمن اعلام اين خبر افزود: بدنبال اين تفاهمنامه طرح آموزش ضمن خدمت مقطع اول ابتدايي در تصفيه‎خانه آب باباشيخعلي و گلپايگان توسط کارشناسان روابط عمومي اجرا مي‌شود که در اولين برنامه آن معلمان مقطع اول ابتدايي شهرستان مبارکه در تصفيه‎خانه باباشيخعلي مورد آموزش مصرف بهينه آب قرار گرفتند.

وي پيرامون امضاي اين تفاهمنامه گفت: اين تفاهمنامه در باب فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي واصلاح الگوي مصرف تنظيم و مبادله گرديد لذا اين تفاهمنامه و دستورالعمل نحوه همکاري شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اداره کل آموزش و پرورش استان در جهت فرهنگسازي شيوه مصرف آب و صرفه‎جويي و استفاده سالم و پايدار، نقش دانش‏آموزان و خانواده‏هاي آنها در اين زمينه را مشخص مي‎نمايد.

مدير روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص اهميت تفاهمنامه همکاري با آموزش و پرورش استان گفت: با توجه به اينکه کشور ايران در منطقه آب و هوايي خشک و نيمه خشک واقع شده و ميزان متوسط بارندگي در آن حدود يک سوم متوسط جهاني مي‏باشد لذا ضرورت مديريت مصرف آب به عنوان يکي از اجزاي اقتصاد مقاومتي و برنامه‎ريزي در جهت آن واقعيتي اجتناب‎ناپذير است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته