جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/08/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5697

 خبـــرنامه 

 دومينوي بي اخلاقي در سينما و ورزش

رئيس پيشين فيفا،متهم جديد آزار جنسي

دنياي سينما هنوز هم با شوك ناشي از چالش برملاكردن آزارهاي جنسي دست و پنجه نرم مي‌كند اما به نظر مي‌رسد حالا نوبت فوتبال شده تا هر روز خبرهاي تازه‌اي از افشاگري در خصوص آزارهاي جنسي در آن به گوش برسد. بعد از فاش‌شدن پيشنهاد بي‌شرمانه كوين اسپيسي به يك بازيگر نوجوان که سال‌ها قبل اتفاق افتاده بود، شبكه نت‌فليكس به سرعت پايان قرارداد سريال خانه پوشالي را اعلام کرد. خيلي زود همه رسانه‌ها عليه اين بازيگر محبوب و سرشناس موضع گرفتند و حتي بيانيه رسمي او نيز چيزي را عوض نکرد. ماجرا زماني حادتر شد که ريدلي اسکات تصميم گرفت در فاصله تنها 6 هفته تا اکران فيلم‌ تازه‌اش، همه سکانس‌هاي مربوط به کوين اسپيسي را از اين فيلم خارج کند و اين سکانس‌ها را با بازيگر تازه‌اي ضبط کند. چند روز بعد از رسوايي اسپيسي، اين بار نوبت به فوتباليست زن محبوب آمريکايي هوپ سولو رسيده تا از آزار جنسي سپ بلاتر پرده بردارد. اين اولين قدم براي افشاي آزارهاي جنسي دنياي فوتبال است و به نظر مي‌رسد هوپ، راهي را آغاز کرده که در آن قفل سکوت از زبان‌هاي زيادي برداشته خواهد شد. در روزهاي آينده، جامعه فوتبال خبرهاي هولناک ديگري را نيز در اين ارتباط خواهد شنيد. البته که برخورد جامعه فوتبال با ستاره‌ها، هميشه با اغماض بيشتري نسبت به برخوردهاي سينمايي همراه بوده است اما در روزهاي پيش رو، نقاب‌هاي زيادي از چهره اهالي فوتبال، کنار خواهد رفت.

اعتراض عرب‌ها

در ايران بازي نمي‌کنيم

بر اساس گزارش روزنامه « الاقتصاديه» عربستان، کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) در نشست پيش‌روي خود که قرار است در تاريخ 24 نوامبر (جمعه 3 آذر) در بانکوک، پايتخت تايلند برگزار شود، در مورد درخواست مشترک فدراسيون‌هاي فوتبال عربستان و امارات مبني بر بازي نکردن تيم‌هاي اين کشور در دو کشور ايران و قطر در فصل آينده رقابت‌هاي آسيايي تصميم‌گيري خواهد کرد.

عربستان و امارات به دلايل ديپلماتيک حاضر نيستند تيم‌هاي‌شان در ايران يا قطر بازي کنند و ترجيح مي‌دهند اين بازي‌ها در زميني بي‌طرف برگزار شود. سعيد الطنيجي، نايب رئيس فدراسيون فوتبال امارات در اين باره گفت که اين فدراسيون به نشانه وحدت با فدراسيون فوتبال عربستان هميشه در تمامي مراحل در جهت منافع فوتبال دو کشور همراه و همقدم است.عربستان و امارات، به ترتيب کشورهاي عمان و اردن را به عنوان محل ميزباني تيم‌هاي خود از تيم‌هاي ايراني و قطري پيشنهاد داده‌اند.

خداداد حامي جادوگر

حرف بزنيم، چيزي از فوتبال نمي‌ماند

طوفاني که با مصاحبه و پست اينستاگرامي علي کريمي ايجاد شده، همچنين ادامه دارد. کريمي 2 روز قبل حسابي به پروپاي مديران فدراسيون پيچيد و آنها را دعوت به مناظره در يک برنامه زنده تلويزيوني کرد. اين کار کريمي باعث شد تا همبازيان سابقش از او حمايت کنند. خداداد عزيزي يکي از کساني است که از ادعاهاي کريمي دفاع کرده و او را راستگوترين فردي معرفي کرده که مي‌شناسد. عزيزي اعلام کرده که حاضر است در مناظره‌اي که کريمي پيشنهاد داده در کنار او بنشيند و حرف بزند. خداداد البته مدعي شده که اگر او و کريمي کنار هم قرار بگيرند و حرف بزنند چيزي از فوتبال ايران باقي نمي‌ماند!

«جيب بري» در مراسم تشييع افتخاري!

مراسم تشييع پيکر مرحوم اکبر افتخاري پيشکسوت فوتبال ايران و استقلال صبح ديروز در ورزشگاه شيرودي با حضور مسئولان و پيشکسوتان برگزار شد و البته اين مراسم حاشيه‌هايي هم داشت. يکي از نکات تاسف آور مراسم درگذشت مرحوم اکبر افتخاري حضور يک سارق در اين مراسم بود. زماني که اهالي ورزش در حال تشييع پيکر مرحوم اکبر افتخاري بودند ،يکي از حاضران با صداي بلند از ديگر افراد خواست که مراقب اموال خود باشند چرا که وسايل يکي از پيشکسوتان حاضر در مراسم تشييع پيکر مرحوم اکبر افتخاري به سرقت رفته است!

تهديد صدر نشيني شاگردان کي روش در آسيا

اين درست است که ايران در آخرين رنکينگ فيفا با وجود سقوط 9 پله‌اي همچنان با اختلاف امتيازي نسبتا قابل قبول صدرنشيني در قاره آسيا رابراي مدتي طولاني حفظ کرد اما اين جايگاه ممکن است با حضور استراليا به عنوان نزديک ترين تعقيب کننده ايران در آسيا به خطر بيافتد تا يکه تازي تيم ملي در قاره از دست برود.ماجرا از اين قرار است که حضور استراليا در دو پلي آف جام جهاني مقابل تيم سوم گروه A يعني سوريه همچنين حضور در پلي آف پاياني مقابل نماينده چهارم کونکاکاف يعني هندوراس باعث شد تا کانگوروها به نسبت تمام تيم هاي حاضر در قاره کهن 4 بازي رسمي بيشتر انجام بدهند. بازي هايي که ماحصل آن يک برد و دو تساوي براي استراليا بوده است.از همين رو اگر کانگوروها در بازي برگشت با هندوراس که در خاک خودشان برگزار مي شود بتوانند برنده از زمين خارج و جواز حضور در روسيه را به دست بياورند، با دو برد و دو تساوي دربازي هاي رسمي بيشترين ميانگين امتيازي را در رنکينگ دريافت خواهند کرد تا نه تنها اختلاف 70 امتيازي با ايران جبران شود حتي زمينه سبقت اين تيم از تيم ملي نيز بعد از قريب به چهار سال فراهم خواهد شد.در اين مدت ايران با هدايت کي روش همچون ساير تيم هاي صعود کننده از آسيا به جام جهاني در بازي هاي تدارکاتي و غيررسمي به ميدان رفت و نتايج بدي هم کسب نکرد. ايران مقابل روسيه به تساوي خارج از خانه رسيد و در مقابل توگو و پاناما نيز طعم برد را چشيد تا برحسب امتيازات مد نظر در فرمول فيفا از ساير رقبا کمتر امتياز نگيرد اما فرمول بازي هاي دوستانه با رسمي متفاوت است از همين رو هيچ بعيد نيست ايران يکه تازي در قاره آسيا را بعد از سال ها به استراليا تقديم کند.

واکنش برانکو به احتمال همگروهي کرواسي و ايران؛

دوست ندارم!

تيم ملي کرواسي در مرحله پلي‌آف جام جهاني موفق شد با نتيجه چهار بر يک يونان را شکست بدهد و تا حد زيادي صعودش را به جام جهاني قطعي کند. حالا اين احتمال وجود دارد که تيم‌هاي ملي ايران و کرواسي در جام جهاني با هم همگروه شوند. اتفاقي که براي سرمربي پرسپوليس اصلا خوشايند نيست.برانکو ايوانکوويچ در اين باره گفت: «من به تيم کشورم که پيروزي پر گلي برابر يونان کسب کرد تبريک مي‌گويم. آنها يک قدم بسيار بزرگ به سمت جام جهاني برداشتند. با اين حال من نمي‌خواهم ايران و کرواسي در جام جهاني هم‌گروه شوند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته