جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5706

 ميز خبر  

 رشد 8 درصدي مصرف بنزين نسبت به سال قبل

ميانگين مصرف بنزين ايران از ابتداي سال جاري تا 28 آبان ماه 81 ميليون ليتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.

به گزارش ايسنا، ميانگين مصرف بنزين ايران تا يکشنبه 28 آبان ماه (244روز) 81 ميليون ليتر بوده و با رشد هشت درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه بوده است.

بر اساس اين گزارش، ميانگين مصرف بنزين از ابتدا تا 28 آبان ماه 78.2 ميليون ليتر بوده است.

طبق آمارهاي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي، ميانگين مصرف بنزين کشور در شش ماهه نخست سال 81.7 ميليون ليتر بوده است که نسبت به آمار شش ماهه سال گذشته 8.3 درصد رشد داشته است .از نظر حجمي بيش از 15 ميليارد و 196 ميليون ليتر بنزين در شش ماهه نخست سال 1396 مصرف شده است. بالاترين ميزان مصرف بنزين در سال جاري در 16 شهريورماه با 104.7 ميليون ليتر و کمترين ميزان مصرف در 25 فروردين‌ماه با 62.7 ميليون ليتر بوده است.

آخرين وضعيت سوخت رساني به مناطق زلزله زده

کاهي گفت: 2 اسکيت 500 و 1500 گالني سيلندر پر کني سيار گاز مايع در سرپل ذهاب و ثلاث باباجاني مستقر کرديم که به صورت رايگان پيک نيک‌ها را شارژ مي‌کنند.فاطمه کاهي، سخنگوي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي در گفت و گو با ايلنا، درباره آخرين وضعيت سوخت رساني به مناطق زلزله زده غرب کشور اظهار داشت: ما از ابتداي وقوع زلزله خدمات سوخت رساني را آغاز کرديم و از تاريخ 8.22 تا 8.28 حدود 12 ميليون و 400 هزار ليتر بنزين، بيش از 5 ميليون ليتر نفت سفيد و حدود 11 ميليون و 200 هزار ليتر نفت‌گاز در منطقه توزيع کرديم.

وي همچنين گفت: قريب 10 جايگاه آسيب ديده داشتيم که عمليات سرويس دهي و تعميرات انجام شد و در همان ساعات اوليه به مدار سرويس بازگشتند و در حال حاضر 10 جايگاه فعال هستند.

کاهي تصريح کرد: بيش از 25 پکيج شلنگ و نازل همراه با تانکرهاي سوخت به مناطق زلزله زده ارسال کرديم، 3 جايگاه سيار سوخت در قصر شيرين مستقر شد، نزديک به 6 هزار کپسول پيک نيکي پر شده به صورت رايگان مردم تحويل داده شد، حدود 4500 ظرف سه ليتري نفت سفيد از مناطق ديگر به منطقه ارسال و آماده توزيع است، حدود 200 چراغ نفت سوز همراه 500 گالن سه ليتري نفت سفيد به بخش ازگله ارسال شد، علاوه بر اين 2 اسکيت 500 و 1500 گالني سيلندر پر کني سيار گاز مايع در سرپل ذهاب و ثلاث باباجاني مستقر کرديم و به صورت رايگان پيک نيک ها را شارژ مي کنند.

وي درباره برخي شکايات در زمينه کمبود وسايل گرمايشي خاطرنشان کرد: شرکت ملي پخش دو فرآورده نفت سفيد و ال پي جي را براي گرمايش توزيع مي کند، مسلما بايد تجهيزات اين دو سوخت را مورد استفاده قرار دهند، ما سيلندرهاي شارژ شده و پر را توزيع کرده ولي بعد از مدتي نياز به شارژ دارند که بايد به دو اسکيت 500 و 1500 گالني مستقر شده مراجعه کرده و اقدام به شارژ وسايل گرمايشي کنند ضمن اينکه تا جايي که در توان وزارت نفت و شرکت ملي پخش بود اقلامي را جهت گرمايش به منطقه ارسال کرده اند.

گاز بيش از 10 هزار مشترک زلزله‌زده وصل شد

گاز سه هزار و 500 مشترک شهر ثلاث باباجاني و هفت هزار مشترک شهر سرپل ذهاب در ادامه روند گازدار شدن شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده زلزله اخير استان کرمانشاه وصل شد.

غلامرضا مشايخي، معاون امور برنامه ريزي و پشتيباني مديريت گازرساني شرکت ملي گاز که به همراه احمد فعله‌گري، مديرعامل شرکت گاز استان کردستان و سيروس شهبازي، مديرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در بازديد از مناطق زلزله‌زده و روند گازرساني به شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده عازم منطقه شده بودند، گفت: تزريق گاز به شبکه داخلي شهرها انجام شده و شرکت گاز استان کرمانشاه از هم‌اکنون آماده ارائه خدمات و وصل گاز منازل هموطنان در صورت درخواست و حضور آنان در منازل، با تأييد نظام‌ مهندسي است.

وي با حضور در جلسه کميته بحران شرکت گاز استان کرمانشاه در جريان اقدامات انجام‌شده اين شرکت طي هفته گذشته قرار گرفت و ادامه داد: تأکيد ما بر اين نکته است که هموطنان آسيب‌ديده از زلزله اخير تا از بازديد لوله‌کشي گاز داخل منازل خود از سوي کارشناسان سازمان نظام‌ مهندسي اطمينان حاصل نکرده‌اند، نسبت به استفاده از گاز براي گرمايش و ... اقدام نکنند.

معاون امور برنامه ريزي و پشتيباني مديريت گازرساني شرکت ملي گاز ايران با اشاره به وصل گاز در اکثر شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده، تصريح کرد: در حال حاضر، تمامي مشترکين شهر جوانرود از نعمت گاز طبيعي برخوردار هستند و مأموران گازرساني در تلاش هستند تا هرچه سريع‌تر گاز منازل ديگر مشترکان شهرهاي آسيب‌ديده را وصل کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته