جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 خبــــر 

 مخالفان سوري هياتي 50 نفره را براي حضور در مذاکرات ژنو تشکيل دادند

مخالفان سوري در پايان نشست دو روزه خود در رياض اعلام کردند هياتي 50 نفره را براي منشارکت در مذاکرات ژنو، تشکيل داده‌اند.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه اسکاي نيوز، مخالفان سوري در دو روز مذاکره در رياض درباره مسائل مهم به ويژه درخصوص آينده سوريه به بحث و تبادل نظر پرداختند و به جمع‌بندي کلي ميان خود رسيدند که مي‌تواند ديدگاه بخش اعظم مخالفان دولت سوريه باشد.

سخنگوي مخالفان سوريه اعلام کرد که تقريبا تمامي گروه‌هاي مخالف در هيات 50 نفره تشکيل شده، نماينده دارند و خروج بشار اسد، رئيس جمهور سوريه و نزديکانش از قدرت يکي از اولويت‌هايي است که اين هيات بر آن تاکيد دارد.مذاکرات مخالفان سوري براي تشکيل هياتي متحد جهت حضور در مذاکرات ژنو در رياض برگزار شد تا مخالفان بتوانند صفوف خود را براي مشارکت در گفت‌وگوهاي هفته آتي ژنو متحد کنند.در اين نشست 140 تن از مخالفان سوريه به نمايندگي از گروه‌هاي مختلف شرکت داشتند اما آن دسته از مخالفان سوري که مورد تاييد روسيه هستند اعلام کرده‌اند که نشست مذکور و افراد انتخاب شده نماينده آنها نمي‌باشد.

رويترز: اقدامات اخير عربستان عليه ايران نتيجه معکوس داشته است

خبرگزاري رويترز در گزارشي تاکيد کرد که پس از اقدامات اخير عربستان مبني بر افزايش تنش با ايران در مورد يمن و نيز وادار کردن حريري براي استعفا به دليل عدم وجود حمايت ديگر کشورهاي عربي در مقابله با ايران اين اقدامات براي محمد بن سلمان و مشاورانش نتيجه‌ عکس داشته است.به‌ گزارش ‌ايسنا، بنابر ‌اين گزارش وزراي خارجه اتحاديه عرب در 19 نوامبر در جلسه‌اي که موضوعيت ضد ايراني داشت در قاهره دور يکديگر جمع شدند. رهبران عرب ايران را متهم به انجام اقدامات بي ثبات کننده در خاورميانه کردند، اما نتوانستند براي انجام يک اقدام مشترک عليه ايران به تفاهم برسند.اين نشست در حالي انجام شد که در ماه اخير به نظر مي‌رسد خاورميانه وارد يک چالش جديد شده است. عربستان سعودي ايران را متهم به همکاري در حمله موشکي به فرودگاه رياض کرده است و آن را يک اعلان جنگ دانسته است. پس از آن نيز مقامات سعودي، سعد حريري، نخست وزير لبنان را وادار به استعفا کردند تا از اين طريق بتوانند فشار بيشتري بر ايران و حزب الله وارد کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته