جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 خبر 

 روسيه از احتمال کاهش حضور نظامي خود در سوريه خبر داد

رئيس ستاد ارتش روسيه احتمال داد که اين کشور حضور نظامي خود در سوريه را کاهش دهد؛ اقدامي که گفته مي‌شود پس از پيروزي‌هاي ارتش سوريه ممکن شده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأي اليوم، والري گراسيموف، رئيس ستاد ارتش روسيه در گفتگو با رسانه‌هاي محلي در شهر سوچي گفت: کاهش حضور نظامي روسيه در سوريه در چارچوب پيشنهاداتي است که در بيانيه پاياني نشست سران روسيه، ايران و ترکيه آمده است. ما احتمالا اين اقدام را عملي خواهيم کرد.

رؤساي جمهور ايران، ترکيه و روسيه نشستي را در شهر سوچي براي بررسي اوضاع سوريه برگزار و با اتخاذ اقدامات مشترک عليه تروريسم و حل سياسي بحران سوريه توافق کردند.

به دنبال پيروزي‌هاي چشمگير ارتش سوريه عليه داعش و در اختيار گرفتن بيشتر مناطق اين کشور، مسئولان روسي تأکيد کردند که عمليات نظامي عليه تروريسم در سوريه رو به پايان است.

ظرف چهارماه گذشته؛

شمار نظاميان آمريکا در خاورميانه 33 درصد افزايش يافت

شمار نيروهاي نظامي آمريکا در منطقه خاورميانه ظرف چهارماه گذشته حدود 33 درصد افزايش يافته است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت دفاع آمريکا در گزارشي جديد اعلام کرد که شمار نيروهاي نظامي آمريکا در منطقه خاورميانه ظرف چهار ماه گذشته حدود 33 درصد افزايش يافته است.

وزارت دفاع آمريکا گزارش داد که از ابتداي ژوئيه سال جاري، تعداد نظاميان و پرسنل غيرنظامي وزارت دفاع آمريکا مستقر در منطقه خاورميانه با 33 درصد افزايش از 40517 نفر به 54180 نفر رسيده است. شايان ذکر است که اين افزايش، نيروهاي نظامي اعزام شده به افغانستان را شامل نمي شود.بهرحال افزايش نيروهاي نظامي آمريکا در يکي از بي ثبات ترين مناطق جهان، منادي تشديد تنشها در اين منطقه خواهد بود.

320 کشته و زخمي براثر انفجار مسجدي در مصر

تلويزيون مصر از افزايش شمار تلفات حمله تروريستي به مسجد الروضه در شهر العريش واقع در شمال صحراي سينا به صد و هشتاد و پنج کشته و صد وبيست و پنج زخمي خبر داد.

به گزارش صداوسيما ؛ تلويزيون رسمي مصر از افزايش شمار تلفات حمله تروريستي به مسجد الروضه روستاي بئر العبد در غرب شهر العريش واقع در شمال صحراي سينا به صد و هشتاد و پنج کشته و صد وبيست و پنج زخمي خبر داد.

اعلام سه روز عزاي عمومي در مصر

رياست جمهوري مصر در پي حمله تروريستي به مسجدي در شمال صحراي سينا ،سه روز عزاي عمومي در اين کشور اعلام کرد.

هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين حمله را بر عهده نگرفته است.افراد مسلح در منطقه سينا در سال 2014 همدستي خود را با تروريست هاي (وهابي صهيونيستي) داعش اعلام کردند و پس از آن مسئوليت شماري از حملات مرگبار در اين منطقه را بر عهده گرفته اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته