جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 جزئيات ثبت‌نام آخرين آزمون جايابي دندانپزشکي اعلام شد 

 براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، آخرين آزمون جايابي در پايان آذرماه برگزار مي‌شود و از سال آينده داوطلبان در آزمون ملي شرکت مي‌کنند.

به گزارش ايسنا،  مهلت ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون از پنجم آذرماه آغاز شده و تا هشتم اين ماه ادامه دارد.

داوطلبان آزمون جايابي پيش از ثبت‌نام اينترنتي بايد در مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت تشکيل پرونده داده يا آن را تکميل کنند.

مدارک داوطلبان در مرکز خدمات آموزشي به صورت حضوري دريافت مي‌شود، دانشگاه‌هاي محل تحصيل اين افراد بررسي شده و در صورتي که آن دانشگاه از سوي مرکز خدمات به رسميت شناخته شود، افراد براي شرکت در آزمون به مرکز سنجش معرفي مي‌شوند.ضمنا فقط افرادي که توسط مرکز خدمات آموزشي به دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي معرفي شده باشند، (ورودي‌هاي پيش از اگوست 2009) واجد شرايط ثبت‌نام و مجاز به شرکت در آزمون جايابي هستند اين دوره از آزمون آخرين آزمون جايابي است که برگزار مي‌شود و از سال آينده داوطلبان در آزمون ملي دندانپزشکي شرکت مي‌کنند.

تعداد داوطلبان حضور در اين آزمون بسيار کاهش يافته و اغلب افراد خاصي در آزمون ملي شرکت مي‌کنند. دوره قبل آزمون جايابي حدود 70 نفر شرکت‌کننده داشت اما حدود 300 نفر در آزمون ملي شرکت کرده بودند. بر همين اساس در مرکز سنجش تصميم گرفته شد که اين دوره را به عنوان آخرين دوره آزمون برگزار کنيم.

آخرين آزمون جايابي 30 آذرماه برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته