جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 خبر 

 گوشت قرمز، بدون چربي يا چربي دار؟

مصرف کدام گوشت قرمز بهتر است گوشت قرمز بدون چربي بهتر است يا چربي دار ؟

اگر قصد خريد گوشت گوساله را داريد، حتما قسمت راسته اين گوشت يا گوشت چرخ کرده آن را بخريد چون داراي چربي بسيار کمي مي باشد و ميزان چربي آن به بيشتر از 15 درصد نمي رسد.

وقتي که دنبال منبع عالي و فوق‌العاده‌اي براي دريافت پروتئين مرغوب و ويتامين B12 مي‌گرديد، قطعا گوشت‌هاي قرمز در اولويت انتخاب‌هاي شما قرار مي‌گيرند. بعضي از تکه‌هاي گوشت قرمز حاوي ميزان زيادي از چربي‌هاي اشباع و کلسترول هستند، اما باز هم فوايد تغذيه‌اي زيادي دارند. البته ترديدي نيست که زياده‌روي در مصرف اين چربي‌هاي ناسالم،‌ کلسترول خون را بالا مي‌برد و درنهايت به ابتلا به بيماري‌هاي قلبي-عروقي منجر مي‌شود. به همين دليل است که محققان همواره تاکيد مي‌کنند که از گوشت‌هاي قرمز بدون چربي استفاده کنيد که کمترين ميزان چربي را به بدن مي‌رسانند.

تعريف گوشت قرمز بدون چربي

هر بُرش از گوشت قرمز حاوي 10 گرم چربي يا کمتر از آن است و ميزان چربي‌هاي اشباع در هر وعده مصرفي از گوشت قرمز نيز بيشتر از 4.5 گرم نيست. محققان هر وعده مصرفي از گوشت قرمز را برابر با 100 گرم مي‌دانند. اگر گوشت قرمز انتخابي شما کاملا بدون چربي و مرغوب باشد، ميزان چربي کل و چربي اشباع آن باز هم به نصف ميزان ذکرشده مي‌رسد. با اين‌ حال، هر وعده مصرفي از گوشت قرمز کاملا بدون چربي نيز هنوز حدود 95 گرم کلسترول دارد. به ياد داشته باشيد که اصطلاح «با چربي پايين» يعني ميزان چربي کل در هر وعده مصرفي از اين گوشت‌ها بايد حدود 3 گرم يا کمتر باشد، ولي همه گوشت‌هاي قرمز در اين رده قرار نمي‌گيرند.

خريد گوشت قرمز بدون چربي

اگر مي‌خواهيد که گوشت گوساله بخريد، قسمت راسته اين گوشت و گوشت چرخ‌کرده آن واقعا چربي خيلي کمي دارد و ميزان چربي آن به بيشتر از 15 درصد نمي‌رسد. همچنين مي‌توانيد از مسئولان فروشگاه درخواست کنيد که چربي‌ها را کاملا از گوشت انتخابي شما جدا کنند. گوشت گوسفند هم اساسا حاوي چربي بيشتري نسبت به گوشت گوساله است،‌ اما جداسازي چربي‌هاي آن توسط مسئولان فروشگاه يا خودتان، ميزان چربي کل آن را به حداقل مي‌رساند.

گوشت قرمز پُرچرب

جگر گوساله حاوي چربي کل و چربي اشباع کمي است،‌ اما يک وعده 85 گرمي از همين جگر اين توانايي را دارد که از مرز کلسترول روزانه مجاز عبور کند. بعضي از گوشت‌هاي پُرچرب نيز در هر وعده مصرفي حاوي کلسترولي کمتر از 95 ميلي‌گرم هستند، اما ميزان چربي کل و چربي اشباع آن‌ها از محدوده مجاز فراتر مي‌رود. به‌عنوان مثال، هر وعده مصرفي از گوشت سرسينه گوساله حدودا 24 گرم چربي کل، 9.5 گرم چربي اشباع و 78 ميلي‌گرم کلسترول دارد. بعضي از تکه‌هاي گوشت قرمز پُرچرب نيز مي‌توانند به‌عنوان کم‌چرب مصرف شوند، به شرطي که ميزان استفاده از آن‌ها به بيشتر از 85 گرم در هر وعده مصرفي نرسد. به‌عنوان مثال، 85 گرم استيک براي شما مشکلي ايجاد نمي‌کند، ‌اما يک استيک کامل حدودا 6 برابر چربي بيشتري دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته