جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 در نشست حقوق شهروندي مطرح شد؛
 لزوم توجه به ساخت و سازهاي اصولي در شهرستان دماوند 

 
دماوند- صادقعلي

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با توجه به ضرورت توجه به ساخت و سازها در شهرستان دماوند گفت: انجام ساخت و سازها بايد بر اساس قوانين و منطبق با شرايط فني صورت گيرد و از ساخت و ساز در جاهاي نامناسب جلوگيري شود.به گزارش خبرنگارآفرينش، شاهرخ جهانشاهي در نشست کارگروه حقوق شهروندي شهرستان دماوند اظهار کرد: بحث حقوق شهروندي يکي از موضوعات مهم است که پايه آن براساس سياست‌هاي دولت و منشور حقوق شهروندي است.

وي افزود: هدف اصلي از برگزاري اين نشست خدمت به آحاد مردم است و دستگاه‌ها بايد با شناسايي حق افراد حقوق آنها را بپردازند.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در نشست‌هاي مختلف موضوعاتي در اين خصوص مطرح شد و وظايف نهادها اعلام گرديد تا دستگاه‌هاي دولتي منشور حقوق شهروندي را در معرض ديد مردم قرار دهند.

جهانشاهي خاطرنشان کرد: منشور حقوق شهروندي مبتني بر قانون اساسي جمهوري اسلامي است و مهمترين موضوع در فصل سوم قانون اساسي حقوق ملت است.

وي تصريح کرد: در نشست‌هاي پيشين موضوعاتي مطرح شد و مصوباتي تعيين گرديد اما متاسفانه بسياري از اين مصوبات اجرايي نشده و کمتر به آن توجه شده است؛ در حالي که ادارات بايد مطابق دستورالعملها و سرفصلهاي اعلام شده به وظايف خود عمل کنند.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند ضمن تسليت به بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور بيان کرد: با توجه به وقوع اين حادثه، وظيفه شهرداري‌ها بسيار سنگين‌تر شده است و بايد نظارت بيشتري در ساخت و سازها صورت گيرد.جهانشاهي اضافه کرد: انجام ساخت و سازها بايد براساس قوانين و منطبق با شرايط فني صورت گيرد و از ساخت و ساز در جاهاي نامناسب جلوگيري شود؛ البته اين حساسيت بايد در مراکزي که به ارائه خدمات عمومي مي‌پردازند نيز بيشتر باشد.

وي از سد معبر فروشندگان در معابر عمومي و پياده‌روها، لزوم تکريم ارباب رجوع و شفاف سازي اطلاعات در ادارات و مباحث مربوط به مسکن و اشتغال به عنوان حقوق مردم نام برد که بايد به آن پرداخت.معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند تاکيد کرد: تمامي موارد مربوط به حقوق شهروندي بايد با اولويت‌بندي مورد بررسي قرار گرفته و با همکاري ادارات از ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان استفاده شود.همچنين در اين نشست محمود پورديوان‏بيگي مقدم، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند از سهيم کردن مردم در فعاليت‌هاي فرهنگي به عنوان يکي از مصاديق حقوق شهروندي نام برد و اظهار داشت: اين موضوع نياز به زيرساخت‌هاي ويژه‌اي دارد و در اين خصوص بايد تمهيداتي انديشيد.

وي افزود: با وجود هزينه‌بردار بودن برخي موضوعات در اين زمينه، بسياري از مصاديق حقوق شهروندي در حال اجرا است و ما در اين خصوص نقش تسهيل‏کننده داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته