جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 تريبون  

 بافت‌هاي فرسوده، دغدغه‌ مديران حوزه هاي شهري

مشکلات و چشم انداز بافت‌هاي فرسوده در شهرهاي بزرگ وکلان شهرها همواره به عنوان يکي از دغدغه‌هاي مديران حوزه هاي شهري و بوميان اين اماکن مورد توجه بوده است. صرف نظر از بناهاي ارزشمند و معماري تاريخي ساختمان ها که به عنوان دستاوردي از اعصار گذشته به يادگار مانده است، مرمت و بازسازي اين بناها از اهميت شاياني برخوردار است. در اين راستا نهادهاي دولتي و شهري در صدد ايمن سازي موازي با نوسازي اين بافت ها طرح ها و لايحه هايي را به تصويب رسانده اند.به گزارش آفرينش ،داريوش حافظي در اين باره گفت: امکان دسترسي به يک برنامه مدون و دانش محور با استفاده از مصالح استاندارد مي تواند نقش موثري در ساخت و ساز وطولاني نمودن دوره عمر مفيد بناها داشته باشد. اين کارشناس ساختمان افزود: در حال حاضر کناف به عنوان يکي از توليدکنندگان محصول با کيفيت، ايمن و مقاوم در برابر آسيب هاي احتمالي ناشي از بلايا و حوادث طبيعي اين امکان را به سازندگان مي دهد علاوه بر موارد ذکر شده ، بتوانند عمر مفيد بنا را به حداکثر برسانند.

وي در خصوص موضوع ارائه راه کارهاي تخصصي ساخت و ساز که به عنوان مبحث جديد در اين حوزه اخيرا مورد بررسي قرار گرفته است گفت، ما در صدد اين هستيم تا با ارائه راه کارهاي اجرايي و عملياتي از طراحي تا اجرا ، علاوه بر محصول، مشاوره متناسب با فضا ، بودجه و ساير متعلقات وابسته را ارائه دهيم .

وي در پايان خاطر نشان کرد، اگر اين تفکر را بتوانيم به صورت يک فرهنگ پياده سازي کنيم که استفاده از راه کار هاي تخصصي و دانش محور قبل از آغاز پروژه به اندازه استفاده از مصالح مناسب تاثير گذار است، گام بزرگي در راستاي بهينه سازي و ايمن سازي ساخت و ساز داخلي برداشته ايم .

افزايش قيمت نان از دوشنبه در کشوراجرايي مي شود

رئيس اتحاديه نانوايان گفت:افزايش قيمت از امروز در تهران و حدود دو روز بعد از آن، در سراسر کشور اجرايي خواهد شد.به گزارش مهر، قاسم زراعتکار در مراسم افتتاحيه يازدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان در جمع خبرنگاران گفت: اجرايي شدن طرح افزايش قيمت نان در تهران به اتاق اصناف ايران واگذار شده و براين اساس اين طرح از شنبه در تهران اجرايي مي شود.وي اضافه کرد: همچنين افزايش قيمت در استانها با يک الي دو روز تاخير و با اعلام به استانداران و فرمانداران اجرايي مي شود.

زراعتکار افزود: براين اساس قيمت جديد نان بربري 750 تومان، سنگگ 920 تومان و تافتون 460 تومان است.

مداخله دولت در حوزه گندم و نان کمتر مي شود

وزير صنعت، از کاهش مداخله دولت در صنعت گندم، آرد و نان خبر داد و گفت: وزارت جهاد کشاورزي در توليد محصولات استراتژيک، بايد
قيمت ها را به نرخ هاي جهاني نزديک کند.

محمد شريعتمداري در افتتاحيه مراسم يازدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان در جمع خبرنگاران گفت: يکي از مهمترين مواد غذايي بشر نان است و اين محصول در انرژي زايي و تامين پروتئين يک عنصربي بديل به شمار مي آيد.

وزير صنعت با بيان اينکه در چهار سال گذشته و نيز در ماه هاي اخير دولت دوازدهم تلاش کرديم يک حرکت جديد در توسعه گندم، آرد و نان داشته باشيم، گفت: تلاش ما اين بوده که ميزان مداخله دولت در اين امر را کاهش دهيم و فراهم کنيم.

شريعتمداري اضافه کرد: هر چند که نان يک عنصر مغذي و مورد استفاده عامه مردم است و بخشي از آن بايد حتما به قيمت هاي مناسب در اختيار طبقه اي از جامعه ما قرار بگيرد که با محدوديت هايي مواجه هستند، اما مجموعه توليد نان بايد به سمت توليد انبوه، توليد صنعتي و توليدي که با حداقل قيمت در اختيار مردم قرار بگيرد، حرکت کنند، بنابراين اين امر نيازمند کاهش مداخله دولت در موضوع گندم، آرد و نان است.

وي تصريح کرد: زمينه هاي اين کار از دولت يازدهم آغاز شده و تصميم گيري در حوزه مسائل مربوط به گندم، آرد و نان تا جايي که مقدور بود از سوي دولت به فرمانداري ها و اتحاديه هاي صنفي ذيربط در هر استان واگذار شد تا اختيارات بيشتري براي تصميم گيري در زمينه مسائل مربوط به اين صنعت داشته باشند و من فکر مي کنم اين حرکت راه حلي براي توسعه همه جانبه صنعت مذکور خواهد بود.

وزير راه:

بازسازي مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ازامروز شروع مي‌شود

وزير راه و شهرسازي با اشاره به شروع پرداخت کمک‌هاي بلاعوض جهت اسکان موقت و نيز پرداخت تسهيلات به زلزله‌زدگان از چهارم آذر، گفت: از امروزعملا کار بازسازي مناطق زلزله‌زده شروع مي‌شود.

به گزارش ايسنا، عباس آخوندي در جلسه ستاد مديريت بحران استان که در شهرستان ثلاث باباجاني برگزار شد، با اشاره به زلزله اخير در استان، گفت: قدرت زلزله اخير در استان کرمانشاه 7.3 ريشتر بوده که عدد بسيار بزرگي است و در ساير استان‌ها نيز زلزله احساس شده است.

وي به خرابي 30 هزار و 500 واحد مسکوني در اين زلزله اشاره کرد و افزود: اين رقم بزرگي است و بايد همه براي بازسازي اين واحدها کار کرده و پيش برويم.

مذاکره با عراقي‌ها براي بازگرداندن تعرفه صادرات لبنيات ادامه دارد

معاون وزير جهاد کشاورزي اعلام کرد که مذاکرات با عراقي ها براي بازگرداندن تعرفه صادرات محصولات لبني ايراني به حالت سابق همچنان ادامه دارد اما اگر به هر دليلي اين مذاکرات به نتيجه نرسد بايد کشورها و مشتريان ديگر را هم دريابيم و بازار خود را در آن کشورها نيز توسعه دهيم.

حسن رکني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در زمينه صادرات لبنيات و انواع محصولات لبني که رشد خوبي طي سال هاي اخير داشته ايم، به هيچ وجه نبايد در مذاکرات خود با کشوري مانند عراق که يکي از بزرگترين مشتريان اين محصولات به شمار مي‌رود، نااميد شويم و عقب‌نشيني کنيم.

وي با بيان اينکه در مذاکرات با طرف عراقي بايد بر مزيت‌هاي نسبي خود تاکيد کنيم تا بتوانيم حرف خود را به کرسي بنشانيم، افزود: انتفاع ايران در اين است که ارتباط خود با عراق را حفظ کند اما در هر حال نبايد همه تخم مرغ هاي خود را در يک سبد بچينيم و بايد با کشورهاي ديگر نيز چنين تعاملاتي برقرار کنيم که اگر احياناً نتوانستيم بازار خود را در عراق حفظ کنيم يا گسترش دهيم، کشورهاي ديگر را جايگزين کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته