جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 خبرها 

 وعده افزايش مراکز ارائه خدمت به کودکان کار

شهرداري تهران در حال حاضر 16 مرکز پرتو مخصوص ارائه خدمات به کودکان کار و خياباني راه اندازي کرده است. هم اکنون 3 هزار کودک بي سرپرست و بدسرپرست در اين مراکز که توسط سازمان‌هاي غيردولتي اداره مي‌شوند، حضور دارند.

مدير عامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران مي گويد: با افزايش تعداد مراکز پرتو تا پايان سال، ظرفيت اين مراکز نيز از 3 هزار به 3 هزار و 500 مرکز افزايش مي‌يابد. خدمات پزشکي، درماني، مددکاري، روانشانسي بخشي از خدماتي است که در مراکز پرتو ارائه مي شود.اين مراکز در تمامي مناطق تهران پيش بيني شده که به طور طبيعي در مناطقي از جمله مناطق 17،18،19،20و 2بيشتر است.تا پايان سال برنامه هاي ويژه اي براي کودکان کار و خياباني در بخش هاي مختلف پيش بيني شده که مي توان به برنامه هاي حمايتي و تفريحي اشاره کرد.

منبع:.tasnimnews

قيمت نان ؛32 درصد افزايش ، نه 15 درصد !

مديرکل تعزيرات حکومتي استان تهران با بيان اينکه قيمت نان را به جاي 15 درصد، 32 درصد افزايش دادند گفت: آنچه به مردم اطلاع‌رساني مي‌شود با آنچه در واقعيت اتفاق افتاده متفاوت است و ما انتظار داريم که مسئولان به مردم اطلاعات غيرواقعي ندهند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، مديرکل تعزيرات حکومتي استان تهران افزود:بر اساس مصوبه تنظيم بازار کشور قيمت نان بايد حداکثر 15 درصد و آن هم به طور اختياري افزايش پيدا کند.يعني اگر لازم است در استان ها اين اتفاق بيفتد بايد حداکثر 15 درصد از قيمت هاي مصوب سال 1393 بيشتر شود. آنچه در تهران رخ داده اين است‌ که علاوه بر افزايش 15 درصدي قيمت نان وزن چانه يا خمير نان را هم نسبت به سال 1393 کاهش داده‌اند و با بررسي دقيق به اين نتيجه مي رسيم که با کاهش وزن چانه و افزايش 15 درصدي قيمت به طور ميانگين، قيمت نان حدود 32 درصد افزايش يافته است.مصوبه افزايش قيمت نان بر افزايش اختياري قيمت آن دلالت دارد نه اينکه وزن نان هم کمتر شود. حتي وزن هايي که در سال 1393 مصوب شده، از استاندارد هم‌ کمتر است و براي نمونه وزن خمير نان سنگک در گذشته 750 تا 800 گرم بود و در مصوبه سال 1393 هم 667 گرم تعيين شد اما در مصوبه اخير آن را 560 گرم تصويب کردند. اين در واقع نان سنگک نيست و اکنون که مردم از برخي نانوايي‌ها نان بزرگ طلب مي کنند، در واقع قبلا نان با اين اندازه عرضه مي شده است. آنچه به مردم اطلاع‌رساني مي‌شود با آنچه در واقعيت اتفاق افتاده متفاوت است و ما انتظار داريم که مسئولان به مردم اطلاعات غيرواقعي ندهند و مردم را گمراه نکنند.مدير کل تعزيرات حکومتي استان تهران گفت: ما به دنبال حقوق مصرف کننده هستيم و البته معتقديم حقوق نانوا هم بايد رعايت شود.اکنون در تهران نانوايي هايي وجود دارد که با وجود اينکه سهميه آرد دولتي ندارند، اما نان را به قيمت دولتي مي‌فروشند.

60 هزار يورو براي هر خانواده اي که در اين روستا ساکن شود

مقامات روستاي آلبينن در جنوب سوئيس که در سالهاي اخير جمعيت آن به شدت کاهش يافته است تصميم دارند به هر خانواده که براي زندگي به اين روستا نقل مکان کند مبلغي حدود 60 هزار يورو پرداخت کنند.

به گزارش يورونيوز تصميمي که اين مقامات انتظار دارند باعث شد خانواده‌هايي را جذب اين روستا کند. روستايي که اکنون تنها 240 نفر جمعيت دارد و در ارتفاع 1300 متري منطقه‌اي کوهستاني واقع شده است.اين پيشنهاد شرايطي هم دارد. کساني که علاقه‌مند به سکونت بر اين اساس در روستا باشند بايد کمتر از 45 سال سن داشته باشند. تعهد بدهند که حداقل 10 سال در اين روستا زندگي کنند و سرمايه‌گذاريشان در روستا براي خريد يا ساخت خانه حداقل 172 هزار يورو باشد. اين شرايط براي کساني که تنها خانه‌هاي تفريحي براي تابستان مي‌خرند را شامل نمي‌شود چرا که در حال حاضر بسياري از منازل روستا را خانه‌هاي تفريحي تابستاني تشکيل مي‌دهد که خانواده در تعطيلات به آنها سر مي‌زنند و در بيشتر روزهاي سال خالي از سکنه است.سوئيس از جمله کشورهاي گران در اروپا به شمار مي‌رود و حداقل حقوق در آن معادل حدود 3.5 تا 4 هزار يورو در ماه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته