جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 گمانه‌زني در خصوص تيم حذف شده از آسيا
 غافلگيري بزرگ در راه است؟ 

 گمانه زني ها در خصوص حذف يکي از نمايندگان فوتبال باشگاهي ايران در آسيا، حکايت از خداحافظي قريب الوقوع استقلال با ليگ قهرمانان دارد.خبر حذف قطعي يکي از نمايندگان ايران از ليگ قهرمانان آسيا توسط AFC تبديل به بمب خبري فوتبال ايران شده است. اين خبر البته توسط چند مسئول تکذيب شده اما سهيل مهدي رئيس کميته صدور مجوز حرفه‌‎اي آن را تاييد يا تکذيب نکرده است و اعلام کرده صحت و سقم اين خبر احتمالا تا امروز مشخص خواهد شد.

با توجه به اتفاقاتي که در هفته‌هاي اخير براي حل مشکلات نمايندگان ايران براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا افتاده، اصلا بعيد نيست که اين خبر درست باشد و در فضاي مجازي بحث و گفت و گوهايي براي حدس زدن نام نماينده حذف شده ايران صورت گرفته است. بررسي اوضاع تک‌تک نمايندگان معرفي شده به AFC مي‌تواند تا حدودي به اين سوال پاسخ دهد.

استقلال، نزديک‎ترين گزينه

بيشترين شکايت‌ها به AFC از سوي بازيکنان سابق استقلال صورت گرفته است. آبي‌ها با کمک وزارت ورزش و اداره ماليات بخش زيادي از بدهي‎هاي خود را با دادن سفته به طلبکاران خود حل کرده‌اند که ممکن است مورد موافقت کنفدراسيون فوتبال آسيا قرار نگيرد.

البته استقلال مشکلات مديريتي هم دارد. AFC هنوز علي فتح‌الله‌زاده را به عنوان مديرعامل اين باشگاه مي‌شناسد و امضاي افتخاري را قبول ندارد. مشکل ديگر استقلال شايعه گزارش‌هاي غيرواقعي اين باشگاه به AFC در سال‌هاي گذشته است که ظاهرا مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا به اين گزارشات خلاف واقع پي برده‌اند و با راستي‌آزمايي گزارش‌هاي جديد به نتايج عجيبي رسيده‌اند. همه اين موارد باعث شده تا بخش بزرگي از افکار عمومي، از استقلال به عنوان تيمي که از آسيا حذف شده نام ببرند.

پرسپوليس، کمي بهتر از استقلال

اوضاع پرسپوليس کمي بهتر از استقلال است. ظاهرا اين تيم مثل آبي‌ها شاکي داخلي ندارد و بازيکنانش به AFC گزارشي نداده‌اند. اما ماجراي دادن سفته به طلبکاران در پرسپوليس هم رخ داده و ممکن است AFC با اين موضوع مشکل داشته باشد. ضمن اينکه اگر قرار به راستي‌آزمايي گزارشات درباره چگونگي پرداخت بدهي‌ها باشد، ممکن است پرسپوليسي‌ها هم مثل استقلال به دردسر بيفتند.

تراکتورسازي و شکايات ناگهاني

گفته مي‌شود تراکتورسازي با طلبکاران خود به توافق رسيده و بدهي‌هاي قطعي خود را پرداخت کرده است. به نظر مي‌رسد اين تيم مشکلي براي حضور در ليگ قهرمانان نداشته باشد اما رونمايي از يکي دو شکايت ناگهاني و گزارش به AFC توسط چند بازيکن سابق اين تيم در روزهاي اخير شايد همه چيز را تغييردهد.اگر اين گمانه زني ها صحت داشته باشد، يک شوک و غافلگيري بزرگ براي فوتبال ايران در راه است و اگريکي از دو تيم پايتخت به سرنوشت حذف دچار شوند، بدون شک وارد بحران بزرگي خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته