جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

 خبـــرنامه 

 رودکي بدون جودوکار فراري به ايران بازگشت

مديرتيم‌هاي ملي جودو که چندروزي را در هلند به دنبال جودوکار تيم ملي سپري مي‌کرد سرانجام نتوانست اين جودوکار را پيدا کند و دست خالي به ايران بازگشت.

محمد رشنونژاد جودوکار وزن 60- کيلوگرم ايران که چند روز پيش عازم رقابت‌هاي گرندپري هلند شده بود پس از پايان اين رقابت‌ها به يکباره اقدام به ترک اردوي تيم ملي کرد و به همراه اين تيم به ايران بازنگشت.

پس از اين اتفاق و تلاش‌هاي بي فايده براي پيدا کردن ردي از اين جودوکار،تيم ملي به ايران بازگشت اما محمدرضا رودکي مدير تيم ملي که در اين سفر هم مسئوليت سرپرستي و هم در اقدامي عجيب مسئوليت مامور حراست وزارت ورزش را بر عهده داشت، در کشور هلند ماند تا رشنونژاد را پيدا کرده و به همراه خود به ايران بازگرداند.

اما تلاش چند روزه رودکي براي پيدا کردن رشنونژاد در هلند و يا ديگر کشورهاي اروپايي بي‌فايده بوده و شنيده مي‌شود وي بدون جودوکار فراري و با دست خالي به ايران بازگشته است.

شايعه شده رشنونژاد به اتفاق و کمک يکي دو جودوکار سابق ايران که آن‌ها نيز به آلمان پناهنده شده‌اند، راهي کشور آلمان شده است و قصد وي براي عدم بازگشت به ايران با برنامه ريزي قبلي بوده است.

محمدرشنونژاد يکي از جودوکاران جوان ايران، 6 ماه پيش موفق به کسب مدال نقره آسيا در رده بزرگسالان شد. وي سال گذشته با انتقاد از وضعيت نابسامان خود و عدم توجه کافي مسئولان فدراسيون و ورزش ايران، از قصد خود براي حراج مدال‌هايش خبر داده بود!

برانکو و بيليچ گزينه هاي هدايت ازبکستان

سايت فدراسيون فوتبال ازبکستان از برانکو ايوانکويچ به عنوان يکي از گزينه هاي سرمربي گري اين تيم ياد کرد.

تيم ملي ازبکستان اکنون در رده 80 رده بندي فيفا قرار دارد و نتوانست به جام جهاني راه يابد.

فدراسيون فوتبال ازبکستان به دنبال جذب يک مربي کروات است و به همين خاطر برانکو ايوانکويچ سرمربي پرسپوليس و اسلوان بيليچ سرمربي سابق وستهام را به عنوان گزينه هاي خود معرفي کرده است.

انتقاد دايي از مالک نفت؛

جهانيان از کجا آمده؟

علي دايي و علي کريمي اگرچه اختلافات نسبتا شديدي با هم دارند اما معمولا در اتفاقات فوتبالي از يکديگر حمايت مي‌کنند. علي دايي در نشست خبري قبل از بازي تيمش با سياه جامگان درباره اتفاقات باشگاه نفت گفت: «خوشبختانه يا متاسفانه من در فضاي مجازي نيستم و آن را دنبال نمي‌کنم اما براي جامعه ورزش و خودمان متاسفم که شخصي که معلوم نيست از کجا آمده و چه چيزي دارد در مورد فوتبالي‌ها صحبت مي‌کند. وظيفه تمام فوتبالي‌ها اين است که پشت سر هم باشيم و هواي همديگر را داشته باشيم. آدم‌هايي که معلوم نيست از کجا مي‌آيند در مورد ما فوتبالي‌ها صحبت مي‌کنند. متاسفانه اين آدم‌ها را شما رسانه‌ها بزرگ کرده‌ايد. فوتباليست‌ها حداقل زحمت کشيده و در فوتبال کار کرده‌اند.»

يک هلندي نامزد هدايت کانگوروها

برت فن مارويک، سرمربي سابق تيم ملي فوتبال عربستان نامزد هدايت استرالياي راه‌يافته به جام جهاني 2018 روسيه شد.

جامعه فوتبال استراليا از کناره‌گيري آنگه پوستک‌اوغلو از سمت سرمربيگري تيم ملي اين کشور با وجود صعود به جام جهاني 2018 روسيه متعجب و شگفت‌زده است. با اين حال سرمربي سابق تيم ملي فوتبال عربستان خيلي زود پيشنهاد کار در تيم ملي استراليا را دريافت کرده.

پوستک‌اوغلو در مصاحبه‌اي بسيار کوتاه با رسانه‌ها بدون اشاره به دلايلي، کناره‌گيري خود را از هدايت تيم ملي فوتبال استراليا در 7 ماه باقي‌مانده به آغاز جام جهاني 2018 روسيه اعلام کرد. در اين ميان برت فن‌مارويک، سرمربي هلندي که پس از صعود با عربستان به جام جهاني 2018 روسيه در تصميمي عجيب از سمت خود استعفا کرده بود، گزينه اصلي هدايت استراليا محسوب مي‌شود.

احتمال حذف پرو از جام جهاني و بازگشت ايتاليا!

روزنامه "ليبرو" چاپ پرو ادعا کرده است که دخالت مقامات سياسي پرو در امور فوتبال اين کشور شايد به حذف آنها از جام جهاني منجر شود.

پالوما نوسدا، يکي از نمايندگان مجلس پرو لايحه اي ارائه کرده که بر اساس آن، سازمان هاي دولتي کنترل فوتبال در اين کشور را به عهده خواهند گرفت و اين طرح مانع از برگزاري انتخابات آزاد در فدراسيون فوتبال اين کشور خواهد شد.فيفا با هر گونه دخالت دولت ها در امور فدراسيون ها مخالف است و در صورتي که اين سازمان تشخيص بدهد، احتمال حذف پرو از تمامي رقابت هاي اين سازمان شامل جام جهاني 2018 وجود دارد.

ليبرو همچنين گزارش داده است که در صورت حذف پرو، خود فيفا مي تواند تصميم بگيرد که کدام کشور جانشين آنها شود. در حال حاضر مطبوعات ايتاليا ادعا کرده اند که در صورتي که اين اتفاق رخ بدهد، تيم ملي کشورشان با توجه به سابقه و گذشته خود مي تواند روانه جام جهاني شود. شيلي، قهرمان آمريکاي جنوبي هم يکي ديگر از گزينه هاست.

سرانجام مشحون رفتني شد

رئيس فدراسيون بسکتبال به دليل بازنشستگي از سمت خود کناره گيري کرد.

محمود مشحون بعد از 14 سال حضور در سمت رياست فدراسيون بسكتبال، استعفاي خودش را اعلام كرد. دليل اين اقدام، تاكيد سازمان بازرسي كل كشور به عدم حضور بازنشسته ها در نهادهاي دولتي بود. وزارت ورزش قرار است به زودي سرپرست جديد فدراسيون بسكتبال را مشخص كند.علي توفيق، احمد گواري و برانوش نيک بين به عنوان گزينه‌هاي اصلي سرپرستي فدراسيون بسکتبال هستند.

ادعاي رسانه هاي ايتاليايي

توافق کاپيتان اينتر با رئالي‌ها

احتمال دارد کاپيتان تيم اينتر ميلان فصل آتي راهي برنابئو شود.

طبق ادعاي رسانه‌هاي ايتاليايي مائوري ايکاردي کاپيتان 24 ساله اينتر ميلان ايتاليا مد نظر مسئولان رئال مادريد قرار گرفته است.

در همين راستا خبر‌هايي هم مبني بر توافق ايکاردي با مسئولان رئال‌مادريد براي حضور در اين تيم به گوش مي‌رسد.

البته با توجه به اين تفاسير دور از ذهن نيست تا اين مهاجم آرژانتيني را فصل آتي با لباس رئال مادريد ديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته