جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 ميز خبر 

 جهانگيري:

اتحاديه اروپا در برابر نقض برجام مقاومت بيشتري نشان دهد

معاون اول رييس جمهوري در ديدار وزير اقتصاد ملي مجارستان گفت: تهران انتظار دارد اتحاديه اروپا در برابر طرفي که قصد نقض برجام را دارد مقاومت بيشتري از خود نشان دهد و از آسيب رسيدن به اين توافق بين المللي جلوگيري کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني معاون اول رييس جمهوري، اسحاق جهانگيري در ديدار مي هايلي وارگا وزير اقتصاد ملي مجارستان تاکيد کرد: برجام يک توافق بين المللي است که پس از سال ها مذاکره و گفت و گو حاصل شده اما آمريکايي ها بي جهت در اجراي آن محدوديت ايجاد مي کنند و تهران انتظار دارد که اتحاديه اروپا در برابر طرفي که قصد نقض اين توافق بين المللي را دارد، مقاومت بيشتري از خود نشان دهد و از آسيب رسيدن به برجام جلوگيري کند.

وي خاطرنشان کرد: جمهوري اسلامي ايران به تعهدات بين المللي خود در برجام پايبند بوده است اما انتظار داريم که تمامي طرفين اين توافق با همين قاطعيت به آن پايبند باشند.

معاون اول رييس جمهوري در ادامه بخش هاي صنعت، انرژي، نفت، گاز و گردشگري را از زمينه هاي مهم همکاري تهران - بوداپست برشمرد و‌ گفت: تجار و بخش خصوصي مجارستان که علاقمند به همکاري و سرمايه گذاري مشترک در ايران باشند مورد حمايت دولت جمهوري اسلامي ايران خواهند بود.

جهانگيري توسعه مناسبات دو جانبه تهران و بوداپست را نيازمند برداشتن گام هاي بلند و رفع موانع موجود دانست.

پيشنهاد عربستان در مورد پايتخت فلسطين

يک مقام لبناني اعلام کرد که عربستان به محمود عباس پيشنهاد داده است که فلسطيني‌ها منطقه "ابوديس" واقع در حومه شرق بيت‌المقدس را به عنوان پايتخت کشور فلسطين برگزينند.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه نيويورک تايمز، محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين در سفري محرمانه در ماه گذشته ميلادي به پايتخت عربستان سعودي رفت و درباره طرح صلح رئيس‌جمهوري آمريکا براي مناقشات اسرائيل و فلسطين با محمد بن سلمان، وليعهد سعودي ديدار کرد. يکي از نکات سوال برانگيز براي همگان اين است که پشت درهاي بسته چه مسائلي بيان شد.

براساس اعلام مقامات اروپايي، اعراب و فلسطينيان که سخنان عباس را پس از گفت‌وگو با وليعهد عربستان شنيده‌اند، اعلام کردند که محمد بن سلمان پيشنهادي داده است که بيشتر متمايل به نظر اسرائيلي‌ها بوده است.

اين پيشنهاد به گونه‌اي بوده که احتمالا هيچ رهبر فلسطيني نمي‌تواند آن را قبول کند.

افزايش شمار سربازان زن در ارتش اسرائيل

ارتش اسرائيل اعلام کرد، شمار سربازان زن در يگان‌هاي رزمي در سال ميلادي جاري رکورد زده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از اسکاي نيوز، يک مسؤول نظامي اسرائيلي گفت، در سال جاري ميلادي 2700 زن به يگان‌هاي رزمي پيوستند. اين رقم پس از دوره جذب نيرو در ماه نوامبر اعلام شد.وي گفت، آمار اجمالي تعداد سربازان زن سال گذشته هنوز اعلام نشده، اما در آن سال ارتش اسرائيل پيش‌بيني کرد نزديک به 10 درصد از اين سربازان در يگان‌هاي رزمي در سال 2017 به خدمت گرفته شوند.

اين ميزان چهار سال پيش سه درصد بود.

نيمي از ايزدي‌هاي ربوده شده توسط داعش همچنان مفقود هستند

مقامات اقليم کردستان عراق اعلام کردند، حدود نيمي از ايزدي‌هايي که سه سال پيش توسط گروه تروريست داعش ربوده شدند همچنان مفقودالاثر هستند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، در سال 2014 ميلادي تروريست‌هاي داعش جان هزاران تن از اعضاي اقليت ايزدي را در شهرستان سنجار گرفته و هزاران تن از زنان و دختران ايزدي را ربودند تا از آنها به عنوان برده‌هاي جنسي استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته