جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبــــر 

 وزير خارجه فرانسه:

برلين و پاريس درباره برنامه موشکي ايران توافق دارند

وزير خارجه فرانسه با تکرار ادعاهاي پيشين غرب درباره ايران ضمن توافق برلين و پاريس درباره برنامه موشکي تهران گفت: ايران بايد از برنامه موشکي خود عقب نشيني کند.به گزارش مهر به نقل از رويترز، «ژان ايو لودريان» وزير خارجه فرانسه اعلام کرد: پاريس و برلين درباره اينکه ايران بايد از برنامه موشک بالستيک و وسوسه هاي هژمونيک خود در منطقه عقب نشيني کند توافق دارند.وزير خارجه فرانسه در اين باره گفت: پاريس و برلين درباره اينکه ايران بايد از برنامه موشکي بالستيک و وسوسه هاي هژمونيک خود در خاورميانه عقب نشيني کند، توافق نظر دارند.

وي در کنفرانس خبري مشترک با «زيگما گابريل» همتاي آلمان خود در ادامه افزود: ما درباره لزوم بازگشت ايران از موضع کنوني اش در برنامه موشکي بالستيک مواضع مشترکي داريم.

در سايه تداوم درگيري‌ها؛

سازمان ملل کارمندان خود را از صنعاء خارج مي‌کند

در شرايطي که مسير منتهي به فرودگاه صنعاء در جريان درگيري‌ها مسدود شده سازمان ملل از آمادگي يک فروند هواپيما در جيبوتي براي انتقال دست‌کم 140 کارمند اين سازمان از صنعاء خبر داد. شاهدان عيني نيز از ورود تانک‌ها و خودروهاي زرهي نيروهاي انصارالله به صنعاء و حرکت به سمت نقاط درگيري با نيروهاي صالح خبر دادند.به گزارش ايسنا، مسؤولان سازمان ملل و ديگر فعالان حوزه کمک‌هاي بشردوستانه در گفت‌وگو با رويترز فاش کردند که اين سازمان در ميان درگيري‌هاي کنوني در يمن که باعث مسدود شدن مسير منتهي به فرودگان بين‌المللي صنعاء شده، تلاش دارد دست‌کم 140 کارمند امدادرسان خود را از صنعاء خارج کند.

اسد استوارنامه اولين سفير عربي را پس از آغاز بحران تحويل گرفت

رئيس جمهوري سوريه استوارنامه سفير لبنان در سوريه را تحويل گرفت.به گزارش ايسنا، خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) گزارش داد که بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه در کاخ الشعب در دمشق استوارنامه سعد زخيا، سفير لبنان در سوريه را تحويل گرفت و وي گفت‌وگويي با سفير جديد داشت و براي او در مأموريتش آرزوي موفقيت کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته