جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 با استفاده از گجتي جديد؛
 توليد موسيقي مخصوص خواباندن کاربران 

 
به‌تازگي گجت پوشيدني ساخته شده است که با توليد موسيقي مخصوص از استرس‌هاي پيش از خواب کاربر مي‌کاهد تا استراحت شبانه بهتري داشته باشد.

به گزارش آنا، بي‌خوابي اختلالي فراگير در سراسر جهان به شمار مي‌رود. در همين راستا گجت‌هاي متعددي ساخته شده‌اند که خواب افراد را تنظيم مي‌کنند.

آخرين نمونه آن دستگاهي به نام 2Breathe محصول شرکت Resperate است که با استفاده از فناوري‌هاي نوين تمرين‌هاي تنفسي براي کاربر خود تجويز مي‌کند. همچنين مجهز به اپليکيشني است که به کاربر کمک مي‌کند سريع‌تر و براي مدتي طولاني‌تر بخوابد.

در حقيقت اين گجت با کاهش استرس‌هاي پيش از خواب (اضطراب‌هاي روزانه و افکار ناراحت کننده)، کيفيت استراحت شبانه فرد را مي‌افزايد.عملکرد اين گجت هم بسيار ساده است. کاربر بايد گجت را به تن کند و موبايل خود را روشن کند. همزمان به طور عادي نفس بکشد. در اين ميان دستگاه با کمک حسگرهاي مختلف الگوهاي تنفسي فرد را رديابي مي‌کند و به طور بي‌سيم اطلاعات را به موبايل مي‌فرستد.

پس از اين مرحله، اپليکيشن موسيقي مخصوص هر کاربر را توليد مي‌کند. اين موسيقي روند تنفس کاربر را آرام مي‌کند و اگر فرد نتواند تنفس خود را با موسيقي هماهنگ کند، موسيقي با الگوي تنفس فرد خود را همخوان مي‌کند. اين روند طي چند دقيقه سبب مي‌شود فعاليت‌هاي عصبي کاهش يابند در نتيجه فرد آرام‌تر مي‌شود و مي‌خوابد.

به گفته توليد کننده کاربر بايد به طور مداوم روزانه حداقل 10 دقيقه از اين گجت استفاده کند تا بتواند از آن نتيجه بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته