جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 اولين سياستمدار مجازي دنيا ساخته مي‌شود 

 
آيا يک ربات مي‌تواند صلح جهاني را براي انسان‌ها به ارمغان بياورد؟ سم، مخلوق هوش مصنوعي، قصد دارد که در سال 2020 نامزد رياست جمهوري نيوزيلند و تبديل به اولين سياستمدار مجازي جهان شود.به گزارش DailyMail، به نظر مي‌رسد سياستمداران در نيوزيلند بايد به فکر شغل ديگري باشند چرا که به‌زودي مجبور مي‌شوند با يک ربات مجازي رقابت کنند.

«سم» اولين سياستمدار مجازي جهان است که کاربران مي‌توانند از طريق پيام‌رسان فيس‌بوک با آن ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند.اين چت‌ربات نماينده اجزاي تشکيل‌دهنده نيوزيلند است و ادعا مي‌کند که در هنگام تصميم‌گيري جايگاه هرکسي را مد نظر دارد و کاملا بي‌طرف است.سازنده سم ادعا مي‌کند که به‌زودي شاهد فعاليت‌هاي اين ربات خواهيم بود. به گفته وي، سم مي‌تواند براي انتخابات سال 2020 نيوزيلند کانديد شود.نيک گرستسن، کارآفرين تاثيرگذار مارلبرو، سازنده اين ربات هوشمند است. وي مي‌گويد: «سم قادر به انجام کارهاي زيادي است و قصد داريم در مرزهاي قانوني کنوني عمل کنيم».

اين سياستمدار مجازي در حال حاضر با کاربران فيس‌بوک تعامل مي‌کند. گرستسن به سم در فرآيند يادگيري کمک مي‌کند.سم يک وب‌سايت دارد که در آن نظرسنجي‌هايي هم برگزار مي‌شود. اين ربات هوشمند در وب‌سايت خود مي‌نويسد: «به عنوان يک سياستمدار مجازي، نگران محدوديت‌هاي زمان و فضا نيستم. مي‌توانيد در هر زمان و در هر کجايي که هستيد با من حرف بزنيد».

اين ربات ادعا مي‌کند تصميمات را بي‌طرفانه مي‌گيرد و موقعيت همه افراد را در نظر مي‌گيرد. سم مي‌گويد: «تصميمات خود را براساس حقيقت و عقايد اتخاذ مي‌کنم اما به هيچ عنوان آگاهانه دروغ نمي‌گويم يا اطلاعات غلط ارائه نمي‌دهم».با گذشت زمان، اين مخلوق هوش مصنوعي با يادگيري موضوعاتي که مردم بيشتر به آن اهميت مي‌دهند، تغيير مي‌کند.اين ربات هوشمند افزود: «ميان آنچه که نيوزيلند مي‌خواهد، آنچه که سياستمداران قولش را مي‌دهند و آنچه که نيوزيلند در نهايت به دست مي‌آورد، تفاوت زيادي وجود دارد. قصد دارم اين تفاوت‌‌ها را از بين ببرم».اين ربات در حال حاضر برنامه‌ريزي شده تا تا يک سري سوال از پيش تعيين‌شده را جواب بدهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته