جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 فرماندار پرديس:
 بيش از 8 هزار واحد صنعتي پرديس، متولي خاصي ندارد 

 پرديس- صادقعلي

فرماندار شهرستان پرديس گفت: 8 هزار و 625 واحد صنعتي اين شهرستان متولي خاصي ندارد.مرتضي حيدري؛ فرماندار شهرستان پرديس به مشکلات اين شهرستان اشاره و اظهار کرد: تصفيه‌خانه آب و فاضلاب مسکن مهر مشکلات عديده‌اي به وجود آورده که سبب شده گره‌هاي زيادي در بخش مسکن مهر به وجود آيد.

وي همچنين به مسائلي مانند تصفيه‌خانه فاضلاب شهر پرديس و فروش پساب اين تصفيه‌خانه، طرح تفصيلي و نبود خطوط ريلي، مراکز فرهنگي، ازون‌تپه، شهرک امام خميني(ره)، فاضلاب روستايي، مشکلات فرهنگي، اجتماعي و... اشاره کرد.

فرماندار شهرستان پرديس گفت: مشکلي در زمينه برق نداريم و تا پايان سال 1397 حدود 63.20 مگاولت آمپر آماده مي‌کنيم.

حيدري ادامه داد: تا پايان فروردين‌ماه زيرسازي پست موبايل انجام مي‌شود و به روستاي سعيدآباد شهرستان پرديس 80 مگابايت برق مي‌رسد.

وي با بيان اينکه در زمينه گازرساني در پرديس مشکلي ندارد؛ گفت: اما در بخش بهداشت و درمان مشکلاتي وجود دارد و در اين شهرستان بيمارستان نداريم؛ دو راهکار داريم‌، ابتدا خريد خدمت و يا خريد بيمارستان را مي‌توانيم انجام دهيم.

فرماندار شهرستان پرديس افزود: خريد بيمارستان را با مشارکت دانشگاه شهيد بهشتي مي‌توانيم انجام دهيم تا بيمارستان 60 تختخوابه را احداث کنيم.

حيدري با بيان اينکه 8 هزار و 625 واحد صنعتي شهرستان پرديس متولي خاصي ندارند، اضافه کرد: اين واحدهاي صنعتي تصفيه‌خانه آب و فاضلاب هم ندارند.

وي گفت: در اين خصوص اعتبار هم نداريم و فاضلاب روستايي و واحدهاي صنعتي استان تهران و وزارت صنايع آنها را به رسميت نمي‌شناسد.

فرماندار شهرستان پرديس ادامه داد: فاضلاب سعيدآباد و خسروآباد با مشکل روبه‌رو شده‌اند و 18 ميليارد سرمايه براي تأمين بودجه و ساخت آن لازم است.

حيدري افزود: در زمينه احداث ايستگاه قطار مشکل داريم؛ يک ايستگاه در پرديس و بومهن با رديف بودجه حمل و نقل، طي دو سال آينده ساماندهي خواهد شد

وي اضافه کرد: ساخت مسکن براي ساکنان ازون‌تپه بومهن را 20 درصد بنياد مسکن و 80 درصد شهرداري انجام مي‌دهند و در مناطق مختلف شهر اين مشکل وجود دارد و دريافت زمين را براي ساخت واحد براي محرومان در نظر داريم.

فرماندار شهرستان پرديس گفت: مجمع خيرين مسکن‌ساز براي نخستين بار در استان تهران در شهرستان پرديس ايجاد شده و با کمک خيران کارهاي مهمي انجام مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته