جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 در آذربايجان غربي؛
 افتتاح هزار و چهارصد واحد مسکن مهر در دهه فجر امسال  

 اروميه- صديقي

پرونده مسکن آذربايجان غربي با افتتاح يک هزار و 400 واحد مسکن مهر در دهه فجر امسال و 954 واحد در سال آينده بسته مي‌شود.نود و نهمين جلسه شوراي تامين مسکن آذربايجان غربي با حضور معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي، مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي استان برگزار شد.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي در اين جلسه بر تدوين برنامه‌هاي نوين در عرصه تامين مسکن و ارائه راهکارهاي کارآمد براي خانه‎دار شدن مردم تاکيد کرد و گفت: شوراي تامين مسکن با اولويت اتمام طرح مسکن مهر برگزار مي‏شود و لازم است بحث و تبادل نظر درباره چگونگي اجراي طرحهاي جامع مسکن در دستور کار جلسات گنجانده شود.

تقي کهوريان با بيان اينکه شتاب در روند خانه‏دار شدن متقاضيان مسکن مهر حياتي است، ادامه داد: حجم عمده‏اي از مشکلات و مسائل طرح مسکن مهر آذربايجان غربي در دولت تدبير و اميد حل و فصل شده است.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي در اين جلسه اظهار کرد: تکميل خدمات زيربنايي از جمله آب، برق، گاز و فاضلاب و همچنين عمليات آماده‏سازي در دست اجراست و با پيگيريهاي انجام شده در استان و سطح ملي به زودي با تامين اعتبار لاز مشکلات اين بخش مرتفع خواهد شد.

ابراهيم مبارک قدم پيشرفت اجرايي پروژه‏هاي مسکن مهراستان را 91 درصد اعلام کرد و گفت: با افزايش تسهيلات پرونده مسکن مهر در شهرستانهاي اشنويه، پيرانشهر، مياندوآب و تکاب بسته شده و در ديگر شهرستانها با شتاب در حال اجراست.وي يادآور شد: پيشرفت اجرايي پروژه‏هاي تعاوني مسکن مهر در شهرستانهاي ماکو، خوي، سلماس، نقده، بوکان و شاهين‎دژ بالاي 87 درصد است.

مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي با اعلام اينکه 26 هزار 159 واحد در قالب تعاوني مسکن مهر در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر احداث شده، ادامه داد: همچنين 14 هزار و 712 واحد به شکل خودمالگي و گروهي در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر استان ساخته شده است.

مبارک قدم درباره روند احداث خدمات روبنايي در پروژه‏هاي مسکن مهر استان تصريح کرد: ساخت چهار باب مدرسه در سايتهاي مسکن مهر شهرستانهاي مياندوآب، اشنويه، محمديار و خوي و نيز يک باب ساختمان کلانتري در منطقه گلمان اروميه در حال اجراست.

نود و نهمين جلسه شوراي تامين مسکن با دستور کار ارائه گزارش وضعيت پيشرفت اجرايي پروژه هاي طرح مسکن مهر استان، بررسي وضعيت خدمات زيربنايي پروژه‎هاي مسکن مهر ارائه گزارش هزينه‎هاي انجام گرفته توسط دستگاههاي خدمات‎رسان مطابق بررسي مصوبات جلسات گذشته و بحث و تبادل‎نظر درخصوص مشکلات و مسائل مسکن مهر تشکيل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته