جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 ميز خبر 

 معاون اجتماعي بهزيستي استان تهران؛

افزايش 50 درصدي فرزندخواندگي در 6 ماه سال 96

معاون اجتماعي بهزيستي استان تهران از افزايش 50 درصدي فرزندخواندگي در 6 ماه ابتدايي سال 96 خبر داد و گفت: پروسه واگذاري فرزندان به خانواده‌ها آسان تر شده است به طوري که کمتر از 24 ساعت به خانواده‌هاي که پرونده‌هايشان تکميل شده باشد بچه واگذار مي‌شود.

احمد خاکي در گفت‌و‌گو با تسنيم با اشاره به اينکه در 6 ماه ابتدايي سال 96 ،330 بچه به خانواده‌ها در موضوع فرزندخواندگي واگذار شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با تمهيدات در نظر گرفته شده واگذاري بچه‌ها 50 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزايش يافته است.

وي تصريح کرد: از 330 فرزند واگذار شده، 150 نفر دختر و 180 نفر پسر بوده‌اند ضمن اينکه ميانگين سني بچه ها از بدو تولد به بالا بوده است.

خاکي با اشاره به اينکه طي ماه هاي گذشته 177 بچه نيز به خانواده‌هايشان بازگشته‌اند،گفت: اين بچه‌‌ها به دلايل مختلف در شيرخوارگاه‌هاي بهزيستي نگهداري مي‌شوند که پس از فرآيند قضايي به يکي از اعضاي درجه يک خانواده‌هايشان واگذار شده است.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي استان تهران بيان کرد: خانواده‌هاي که که متقاضي فرزندخواندگي هستند مي‌توانند با مراجعه به سايت بهزيستي استان درخواست خود را ثبت کنند.خاکي ادامه داد:با توجه به ميزان واگذاري‌ها در طي ماه‌هاي، تعداد بچه ها در شيرخوارگاه هاي تهران کاهش پيدا کرده است.وي افزود:در حال حاضر 214 بچه در شيرخوارگاه‌هاي تهران نگهداري مي‌شوند که البته اين آمار به صورت شناور و در حال تغيير است.

کشف 2 و نيم تن برنج قاچاق در رودسر

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان رودسر از کشف 2 و نيم تن برنج خارجي قاچاق در چابکسر خبر داد.

به گزارش واحد اطلاع رساني پليس گيلان به ايرنا، سرهنگ رمضانعلي پورقاسم گفت: ماموران ايست بازرسي چابکسر حين کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه خودروي نيسان مشکوک شده و اين خودرو را متوقف کردند.

وي ادامه داد: در بازرسي از اين خودرو ، 2 هزار و 500 کيلوگرم برنج خارجي قاچاق فاقد مجوز کشف و ضبط شد.

فرمانده نيروي انتظامي رودسر ارزش اقتصادي برنج هاي کشف شده را يکصد ميليون ريال عنوان کرد و گفت: راننده 25 ساله اين خودرو براي سير مراحل قانوني به مقام قضايي معرفي شد.شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزي، چابکسر، رحيم آباد و کلاچاي در 75 کيلومتري شرق مرکز استان گيلان واقع است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته