جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبـــرنامه 

 مرادي:

باز هم منتظر مدال طلاي من باشيد

ملي پوش وزنه برداري ايران گفت: دست بردار نيستم و باز هم بايد منتظر طلاي سهراب و حتي رکوردشکني من باشيد.سهراب مرادي در مورد کسب 3 مدال طلا در مسابقات قهرماني جهان در آمريکا و رکورد شکني در اين وزن پس از 17 سال، اظهار داشت: 5 ماه تمرين و تلاش شبانه روزي نتيجه داد و روز مسابقه بدنم آنطوري که مي‌خواستم بود. خدا را شکر يک کيلو در 2 ضرب و 4 کيلو در مجموع رکورد جهان را ارتقا دادم آن هم رکوردي که گفته مي‌شد تاريخي است اما آن را به نام ايران ثبت کردم.

قهرمان المپيک ريو خاطرنشان کرد: سال‌ها بود که دنبال طلاي جهان بودم و هرچند طلاي المپيک را کسب کردم اما طلاي جهان لطف ديگري دارد. دست بردار نيستم و باز هم بايد منتظر طلا و حتي رکوردشکني من باشيد.وي ادامه داد: راحت وزنه زدم چون عزمم را جزم کرده بودم که اين کار را انجام بدهم و اين رکورد را به نام ايران ثبت کنم. خوشحالم که توانستم در خاک آمريکا پرچم ايران را به اهتزاز درآورم و سرودمان در اين کشور نواخته شد.

مرادي در خصوص حضور هواداران ايراني در سالن خاطرنشان کرد: واقعا فکر مي‌کردم در ايران وزنه مي‌زنم. اين مدال‌ها را هم به ملت بزرگ و شريف ايران تقديم مي‌کنم چون هميشه حقشان بهترين‌ها است. اميدوارم اين هديه را از من قبول کنند.

ادعاي جالب رسانه اسپانيايي؛

ايران گرگي در لباس ميش است!

يک سايت اسپانيايي در گزارشي به اين اشاره کرد که شاگردان خولن لوپتگي نبايد به هيچ‌وجه ايران را در جام جهاني 2018 روسيه دستکم بگيرند.سايت اسپانيايي «AGdeportes» نوشت: تيم‌هاي پرتغال، ايران و مراکش اولين رقباي اسپانيا در جام جهاني 2018 روسيه خواهند بود. خولن لوپتگي، سرمربي ماتادورها گروه B را سخت و دشوار توصيف کرده است. از زماني که لوپتگي هدايت تيم ملي اسپانيا را بر عهده گرفته، تيم تحت‌هدايت وي شکستي را متحمل نشده و 12 پيروزي و 4 تساوي کسب کرده است و در اين مدت 52 گل زده‌اند و 10 گل دريافت کرده‌اند. اسپانيا با کسب 9 پيروزي از 10 بازي‌ خود در مرحله انتخابي جام جهاني 2018 با اعتماد به نفس بالايي به روسيه پا خواهد گذاشت. اسپانيا در جام جهاني بايد با سه رقيبي مصاف کند که تمام تلاش خود مقابل اين تيم را به کار خواهند بست. پرتغال، ايران و مراکش اولين موانعي هستند که اسپانيا بايد بر آنها غلبه کند تا راه رسيدن مجدد به تاج و تخت فوتبال را هموار کند.

اين سايت اسپانيايي در مورد رويارويي شاگردان لوپتگي با مردان کارلوس کي‌روش با تيتري با عنوان «ايران، گرگي در لباس ميش» نوشته است: تيم‌هايي آسيايي در نگاه اول سيندرلاهاي گروه خود هستند. معمولاً خبر آنچناني از فوتبال ايران در رسانه‌هاي اروپايي ديده نمي‌شود و بيشتر مردم سطح کيفي تيم ملي ايران را به رسميت نمي‌شناسند. نگاهي اجمالي به عملکرد تيم ملي ايران در مرحله انتخابي جام جهاني 2018 و خصوصيات بازي آنها ما را به اين يقين مي‌رساند که ما با تيمي مصاف خواهيم کرد که آن‌طور که فکر مي‌کرديم، ضعيف نيست.

در ادامه اين گزارش آمده است: ايران در رده‌بندي فيفا در مکان سي‌ودوم جهان جاي دارد. آنها اولين تيم آسيايي بودند که پس از تکميل کار بي‌نقص خود در مرحله انتخابي جام جهاني 2018، صندلي خود را در پرواز روسيه رزرو کردند. تيم ملي در 10 بازي مرحله انتخابي 6 پيروزي و 4 تساوي کسب کرد و 1152 دقيقه دروازه‌اش را بسته نگه داشت. کارلوس کي‌روش هم براي سومين بار متوالي در رقابت‌هاي جام جهاني حضور پيدا خواهد کرد و در رأس تيمي است که قدرتش بستن فضاها بر روي حريف و استفاده از کوچکترين اشتباه براي ترتيب ضدحملات و تخريب فضاهايي است که حريف در اختيارشان قرار مي‌دهد. ستاره تيم ملي ايران هم سردار آزمون، مهاجم تيم روبين کازان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته