جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5717

 خبرها 

 رئيس سازمان بهزيستي کشور خبر داد:

قرارگرفتن تمام کودکان زير يک‌سال تحت پوشش غربالگري شنوايي

رئيس سازمان بهزيستي کشور گفت: هم اکنون تمامي کودکان زير يک سال تحت پوشش غربالگري شنوايي سنجي قرار دارند علاوه براينکه کودکان سه تا 5 سال نيز تحت پوشش غربالگري بينايي قرار گرفتند.

به گزارش تسنيم، انوشيرواني محسني بندپي در گردهمايي روز جهاني افراد داراي معلوليت که در سالن همايش‌هاي برج ميلاد و با حضورعلي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، عبدالرضا عزيزي رئيس کميسيون اجتماعي مجلس و همچنين ناهيد خداکرمي و محمدجواد حق شناس از اعضاي شوراي شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: عوارض ناشي از بيماري‌هاي مزمن، سالمندي، حوادث و نهايتا عوامل اختلال ژنتيکي باعث رشد آمار معلولان شده است.

وي با اشاره به سياست‌هاي سازمان بهزيستي در دولت تدبير و اميد و همچنين برنامه‌هاي ارائه شده از سوي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بيان کرد: اين برنامه‌ها در سه محور تهيه شده است. که يکي از مهمترين آنها به کارگيري همه اقدامات پيشگيرانه و ارتقاي خدمات پيشگيري براي بروز معلوليت‌ها و توسعه غربالگري‌ها است.رئيس سازمان بهزيستي کشور تصريح کرد: هم اکنون کودکان زير يک سال شنوايي سنجي مي‌شوند و کودکان سه تا 5 سال نيز تحت پوشش غربالگري بينايي قرار مي‌گيرند و اين درحالي است که به استناد ماده 75 قانون برنامه ششم غربالگري، اختلالات ژنتيکي را اجباري کرديم تا سالانه از توليد 30 هزار کودک معلول پيشگيري کنيم.

محسني بندپي گفت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته 420 هزار معلول روستايي تحت پوشش CBR از خدمات توانبخشي بهره مند شدند و در ادامه نيز اين طرح در شهرها و به صورت پايلوت در استان سيستان و بلوچستان آغاز شده است.

وي به تأمين تجهيزات و وسايل کمک توانبخشي معلولان اشاره کرد و گفت: اين کار نيز در راستاي حمايت از اين قشر انجام شده است.

رئيس سازمان بهزيستي کشور در ادامه به تهيه اصلاحيه لايحه حمايت از حقوق معلولان اشاره کرد و گفت: پس از جلسات متعدد اين اصلاحيه تهيه از طرف دولت به مجلس شوراي اسلامي ارسال شد به طوري که در تهيه اين اصلاحيه از نظرات ان جي او ها و سازمان‌هاي غيردولتي فعال در بخش معلولان استفاده شده است.محسني بندپي اظهار اميدواري کرد: اين لايحه در هفته‌هاي آتي در صحن مجلس شوراي اسلامي وصول شود.

وي به بخشي از اين اصلاحيه لايحه قانون حمايت از معلول اشاره کرد و گفت: بحث مناسب‌سازي قرار گرفتن خدمات توانبخشي در بحث بيمه پايه، تأسيس صندوق حمايت‌هاي شغلي از معلولان و مکلف کردن دستگاه‌ها براي اجراي قانون 3 درصد از مفاد اين لايحه به شمار مي‌روند.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در ادامه ضمن تشکر از رئيس کميسيون اجتماعي مجلس و رئيس کميسيون تخصصي مشترک بررسي لايحه حمايت از حقوق معلولان، بيان کرد: اميدوارم در لايحه بودجه 97 نيز اعتبارات لازم براي اجرايي‌شدن قانون حمايت از حقوق معلولان پيش‌بيني شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته