جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5726

 در استان 

 دعوت به همکاري شهردار رشت از متخصصين صنعت گردشگري

رشت-سيد اکبر خوشحال

به گزارش اداره اطلاع‎رساني مديريت ارتباطات و امور بين‎الملل شهرداري رشت، دکتر مسعود نصرتي شهردار رشت طي سخناني با اشاره به ثبت رشت به عنوان اولين و تنها شهر خلاق خوراک‏شناسي يونسکو در ايران، از تمامي اساتيد، متخصصان و فعالين حوزه گردشگري جهت ايده‏پردازي و فعاليتهاي مشارکت‏جويانه با شهرداري رشت دعوت به همکاري کرد.

دکتر مسعود نصرتي با بيان اينکه شهر رشت از سال 2015 به شبکه جهاني شهرهاي خلاق يونسکو در زمينه خوراک‏شناسي پيوسته است اظهار داشت: رشت به دنبال به دست آوردن ويژگيهايي است که سرعت جذب گردشگر را تسريع کند و جايگاهي فراملي به اين شهر ببخشد.

شهردار رشت با تاکيد بر ضرورت معرفي و بازديد تخصصي و مناسب شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‏شناسي يونسکو، تصريح کرد: ظرفيتهاي رشت بايد به صورت تخصصي در آژانسهاي مسافرتي نيز معرفي شود.

وي افزود: گردشگري از اجزاي ويژه و خاصي تشکيل شده است و جايگاه دولت در سازمانهاي مربوطه و آژانسهاي گردشگري عمدتاً نظارتي و سوق‎دهنده است و بخش خصوصي و دانشگاهها نقشي تعيين‎کننده در موفقيت آن ايفا مي‎کنند.

شهردار رشت با اشاره به آمار 36 ميليوني گردشگران ورودي به استان گيلان، خاطرنشان کرد: مقايسه اين ظرفيت با گردشگران مذهبي شهري مثل مشهد که 20 تا 22 ميليون نفر در سال هستند نشان‏دهنده ظرفيت ويژه استان گيلان و شهر رشت در جذب گردشگر است.

دکتر مسعود نصرتي در پايان با اشاره به جايگاه ويژه صنعت گردشگري در رونق اقتصادي کشورها، گفت: رشت به عنوان شهرخلاق خوراک‏شناسي با بيش از 170 نوع خوراک خلاقانه محلي و ظرفيت جذب گردشگر 36 ميليوني استان گيلان و جاذبه‏هاي طبيعي و تاريخي، عضويت در شبکه جهاني شهرهاي راه ابريشم و شهرهاي اسلامي از استعداد بالايي براي جذب گردشگر برخوردار است و شهرداري رشت آمادگي دارد محوريت برنامه‏ريزيها را بر عهده بگيرد و از تمامي ظرفيتها در شکوفايي صنعت گردشگري و ايفاي نقش فراملي رشت بهره‏مند شود.

آزادسازي 4500 متر مربع از اراضي حريم دولتي در شهرستان آستانه اشرفيه

رشت-سيد اکبر خوشحال

به گزارش روابط عمومي آب منطقه‏اي گيلان به نقل از امور منابع آب شهرستان آستانه اشرفيه، باتوجه به اهميت و ضرورت صيانت از منابع آبي و همچنين به منظور جلوگيري از تعدي اشخاص به اراضي دولتي(حريم کانالها، بستر رودخانه‏ها و زهکشها)، اين امور در راستاي وظايف سازماني اقدام به آزادسازي 4500متر مربع از بستر تصرف شده نموده است.

گفتني است ارزش اين آزادسازي معادل پنج ميليارد ريال بوده است.

برگزاري جلسه هماهنگي رابطين روابط عمومي مناطق و معاونت‌هاي شهرداري رباط کريم

رباط کريم -ذبيح اله اصغري

مدير روابط عمومي شهرداري رباط کريم از برگزاري دومين جلسه هماهنگي رابطين روابط عمومي به منظور تقويت جريان اطلاعات و اخبار و اطلاع‌رساني به موقع عملکرد حوزه‌هاي شهري به مخاطبان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، جعفر کهنروز از برگزاري دومين جلسه هماهنگي رابطين روابط عمومي به منظور تقويت جريان اطلاعات و اخبار و اطلاع‌رساني به موقع عملکرد حوزه‌هاي شهري به مخاطبان خبر داد.

مدير روابط عمومي شهرداري رباط کريم با اشاره به اينکه يکي از مهم‌ترين اهداف روابط عمومي انتشار اخبار و عملکرد سازمان متبوع خود است، اظهار کرد: ارسال موضوعات خبري و اقدامات در حال انجام سازمان‌ها و معاونت‌هاي مختلف به حوزه روابط عمومي شهرداري از مهم‌ترين وظيفه رابطين خواهد بود.

وي ادامه داد: حضور رابطين در حوزه‌هاي مختلف از جمله سازمان‌ها، معاونت‌ها و شهرداري‌هاي مناطق کمک مي‌کند که اطلاعات درست، دقيق و با سرعت در اختيار رسانه‌ها قرار گيرد و به تبع آن مردم از اين جريان صحيح اطلاعات بهره‌مند خواهند شد.

مدير روابط عمومي شهرداري رباط کريم با اشاره به اينکه بايد در تهيه و تدوين خبرها استانداردها و اصول خبرنويسي رعايت شود، بيان کرد: مي‌توان از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي در سرعت بخشيدن در انتقال اطلاعات و اخبار استفاده کرد، چراکه ابزارهاي اجتماعي ظرفيت‌هاي خوبي است که امروزه در سراسر دنيا نقش کليدي در سرعت انتقال اطلاعات را دارد و بايد از اين ظرفيت در راه درست و صحيح استفاده شود.

کهنروز در پايان متذکر شد: روابط عمومي شهرداري رباط کريم با به‌کارگيري از تمامي ظرفيت‌ها و همگام با ورود ابزارها و شيوه‌هاي جديد اطلاع‌رساني نسبت به انتقال اخبار و رويدادها به شهروندان اقدام و پاسخگوي نظرات، پيشنهادات و انتقادات شهروندان از عملکرد مجموعه مديريت شهري خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته