جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5733

 ميز خبر 

 با 207 راي موافق،

طرح حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين تصويب شد

مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني با 207 راي موافق و بدون راي مخالف و ممتنع به طرح حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين راي داد.

به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ابتدا با 198 راي موافق، و يک راي ممتنع از مجموع 228 نماينده حاضر به کليات طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين راي دادند و پس از آن هم جزئيات اين طرح به راي گذاشته شد که به تصويب مجلس رسيد.

براساس ماده واحده اين طرح يک تبصره به شرح زير به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين مصوب 1369/2/19 الحاق مي شود و بر اساس آن دولت مکلف است از همه قدس شريف به عنوان پايتخت هميشگي کشور فلسطين حمايت کند.

ترکيه براي سامانه اس-400 روسي 2.5 ميليارد دلار مي پردازد

يک مقام شرکت دفاعي روسيه اعلام کرد که دولت ترکيه براي دريافت 4 سامانه دفاع موشکي اس-400 مبلغ 2.5 ميليارد دلار پرداخت مي کند.

به گزارش مهر، شرکت دفاعي «روستک» روسيه مبلغ قرارداد خريد سامانه دفاع موشکي اس-400 توسط ترکيه را اعلام کرد.

«سرگئي چيميزوف» مديرعامل اين شرکت در گفتگو با روزنامه کومرسانت اعلام کرد طبق قرارداد، دولت ترکيه بايد 2.5 ميليارد دلار براي دريافت اين سامانه پرداخت کند.

به گفته وي 45 درصد از اين مبلغ به صورت پيش پرداخت و مابقي نقدا پرداخت خواهد شد.

بر اين اساس، مراحل اوليه اجراي اين قرارداد به پايان رسيده و طرفين در حال طي کردن مراحل پاياني هستند.

چيميزوف ابراز اميدواري کرد تا ماه مارس 2020 تحويل 4 سامانه موشکي اس-400 به ترکيه آغاز شود.

ناوگروه روسيه به طور دائمي در شرق مديترانه مستقر مي‌شود

رئيس ستاد کل ارتش روسيه از طرح‌هاي اين کشور براي حضور گروه نيروي دريايي روسيه در بخش شرقي درياي مديترانه در پايان عمليات نظامي در سوريه خبر داد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، ژنرال والري گراسيموف، رئيس ستاد کل ارتش روسيه در مصاحبه‌اي که در يکي از نشريات روسيه منتشر شد، اظهار داشت: گروه نيروي دريايي روسيه بعد از پايان عمليات نظامي در سوريه به طور دائمي در بخش شرقي درياي مديترانه مستقر خواهد شد.

گراسيموف گفت: ما آنجا را ترک نخواهيم کرد. در حال حاضر گروه کشتي‌هاي ما دائما در حال انجام عمليات در مديترانه هستند و به طور منظم به حضورشان در آنجا ادامه خواهند داد.

پوتين براي انتخابات رياست جمهوري ثبت نام کرد

کميسيون مرکزي انتخابات روسيه مدارک ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهور اين کشور را براي کانديداتوري در انتخابات آتي رياست جمهوري پذيرفت.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري ايتارتاس، قرار است انتخابات رياست جمهوري در روسيه مارس سال 2018 برگزار شود.

پوتين در نظر دارد در اين انتخابات به عنوان يک کانديداي مستقل وارد رقابت شود.

مدارک پوتين از سوي اعضاي کميسيون انتخابات مرکزي به سرپرستي الکساندر کليئوکين دريافت شده و مورد موافقت قرار گرفت.

با کشف ميکروب سياه زخم در خون سرباز فراري؛

احتمال استفاده کره‌شمالي از سلاح‌هاي ميکروبي قوت گرفت

طبق گزارش‌ها، پادتن‌هاي سياه‌زخم در خون يک سرباز کره‌شمالي يافت شد و اين مساله نگراني‌هاي تازه‌اي مبني بر آمادگي پيونگ‌يانگ براي استفاده احتمالي از سياه‌زخم در جريان حمله مرگبار عليه آمريکا به وجود آورده است.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، ‌يک مقام اطلاعاتي کره‌جنوبي که خواست نامش فاش نشود، گفت "پادتن‌هاي سياه زخم در خون يک سرباز کره‌شمالي که امسال فرار کرد، ديده شده است."

طبق اين گزارش، مشخص نيست که سرباز مذکور مبتلا به سياه زخم شده و يا در برابر سياه زخم واکسينه شده بود. با اين حال، مقام مذکور تاکيد کرد اين سرباز پيش از آنکه از کشورش فرار کند، نسبت به سياه زخم مصون شده بود.اين خبرها در حالي منتشر مي‌شود که مقام‌هاي کره‌جنوبي و کارشناسان تسليحاتي مستقل هشدار مي‌دهند پيونگ‌يانگ ممکن است تسليحات ميکروبي ساخته و آماده استفاده از سياه زخم باشد.

اندرو وبر، معاون سابق وزير دفاع آمريکا درباره خطرناک‌ بودن چنين تسليحاتي هشدار داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته