جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/05/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه(ولادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز گرامي باد) نسخه شماره 2837

 شورجه:برنامه پنج ساله، به سينماي ايران امنيت مي دهد  

خبرگزاري فارس: کارگردان سينماي دفاع مقدس گفت: تدوين برنامه پنج ساله سينمايي به خانواده سينماي ايران امنيت، اعتماد و اطمينان خواهد بخشيد.
   جمال شورجه در گفت وگو با خبرنگار سينمايي فارس با اشاره به برنامه معاونت سينمايي در تدوين برنامه پنج ساله سينماي ايران اظهار داشت: جاي يک برنامه اساسي و درازمدت در حوزه سينما به شدت خالي است.
وي افزود: در اين سال ها همواره يکي از دغدغه هاي ذهني من اين بوده است که چرا بايد سينماي ما از منشور و قانون بي بهره باشد؟ شورجه گفت: درحقيقت امروز اصحاب سينما اعم از تهيه کننده و کارگردان و نويسنده و عوامل اصلي سينما،  نمي دانند که براساس چه محورها و معيارهايي مبتني براين قانون و منشور مشخص، فعاليت هاي خود را سامان بدهند تا براساس آن هم تامين عاطفي داشته باشند و هم امنيتي و از بلاتکليفي نجات پيدا کنند.
اين کارگردان گفت: در طول 29 سال بعداز پيروزي انقلاب، قوانين سينماي ما با تغيير مديريت ها عوض شده است و در اين شرايط ما مسلما نياز به تدوين برنامه اي داريم که بتوان تمامي فعاليت هاي سينمايي را براساس آن سامان داد.
وي تاکيد کرد: واقعا اگر دوستان چنين منشور جامعي را تهيه کنند و به تصويب هئيت دولت و مجلس برسانند، به نظرم قدم بسيار بزرگي در حوزه سينما برداشته مي شود و خانواده سينما به نوعي از يک امنيت و اعتماد و اطمينان خاطر برخوردار خواهد شد.
شورجه با اشاره به راهکار دستيابي آرماني تر به اين برنامه، گفت: اگر دست اندرکاران مديريت فرهنگي اعم از دست اندرکاران فارابي و معاونت امور سينمايي و همچنين شوراي انقلاب فرهنگي اين برنامه را با همفکري تدوين کنند، بخش عمده و اعظم مشکلات سينماي ايران، اعم از نرم افزاري و سخت افزاري حل خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
خبر دانشگاه
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
سياسي و سياسي خارجي
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته