جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/05/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه(ولادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز گرامي باد) نسخه شماره 2837

 فرار سرمايه ها; اين بار راس الخيمه امارات  

منطقه آزاد راس اليخمه امارات متحده عربي به دومين مکان امن براي سرمايه گذاري ايرانيان تبديل شده است!
در سپتامبر 2006 ميلادي منطقه آزاد راس الخيمه درهاي خود را براي جذب سرمايه گذاران خارجي باز کرد و رسما اين منطقه آزاد تجاري گشايش يافت. اين در حالي است که براي رقابت با منطقه آزاد جبل علي دوبي با مشکلات گسترده اي روبرو شد.
در اولين مرحله مسوولان اين منطقه آزاد براي جذب سرمايه گذاران خارجي بخصوص سرمايه گذاران ايراني اقدام به تبليغات گسترده و اعطاي تسهيلات ويژه به سرمايه گذاران خارجي ها را به سوي خود کشيدند.
شرايط ويژه منطقه آزاد تجاري راس الخيمه به اين صورت بود که سرمايه گذران خارجي مي توانند مالکيت 100 درصدي را در آن منطقه کسب کنند. سرمايه گذران خارجي در صورت تمليک 100 درصدي در منطقه آزاد آنها با خانواده از تسهيلات فرعي که شامل اقامت شش ساله و تسهيلات ويژه بانکي، رفاهي، مسکن و مواردي از اين دست برخوردار خواهند شد.
همچنين سرمايه گذاران در اين منطقه صد درصد معاف از ماليات هستند. هزينه ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاري راس الخيمه با حسب نوع فعاليت به قرار ذيل است:
هزينه ثبت پروانه صنعتي که نوع فعاليت آن نيز واردات              مواد اوليه، توليد، فراوري، بسته بندي و صادرات کالاهاي آماده فروش سالانه پنج هزار درهم امارات (1750 دلار) است.
ثبت پروانه تجاري با فعاليت واردات، صادرات، توزيع و يا انبار کردن کالا سالانه 3650 درهم (هزار دلار) است.
هزينه ثبت پروانه مشاوره خدمات که شامل فعاليت تمامي خدمات مشاوره اداري، سرمايه گذاري، صنعتي و بازرگاني مي شود سالانه بيش از 7500 درهم (2055 دلار) است.
هزينه ثبت براي پروانه تجارت عام که شامل فعاليت هاي انبار، توزيع، صادرات و واردات کليه کالاهاي مجاز مي شود بيش از 15 هزار درهم (4110) دلار است.
طبق آخرين آمار منتشر شده از سوي مسوولان منطقه آزاد تجاري راس الخيمه بيش از 360 شرکت ايراني در اين منطقه آزد تجاري مشغول به فعاليت در زمينه هاي مختلف تجاري و صنعتي هستند.
منطقه آزاد راس الخيمه نيز به مکاني امن و جذاب براي سرمايه هاي ايرانيان شده است و بعد از دوبي به دومين مکان براي انبار سرمايه هاي ايرانيان تبديل شده و اين در حالي است که بعد از بحراني شدن بازارهاي مالي امارات، سرمايه گذاران ايراني که در بورس هاي دوبي و ابوظبي سرمايه گذاراي کرده بودند سرمايه هاي خود را از اين بازارهاي مالي کشيدند و سرمايه هاي خود را به مناطق آزاد تجاري منتقل کردند.
همچنين اتاق بازرگاني دوبي در تيرماه 84 آماري منتشر کرد که 200 ميليارد دلار از سوي 400 هزار ايراني در دوبي                                  سرمايه گذاري شده است.
در حال حاضر بيش از 6500 شرکت و 10 هزار دانشجوي ايراني در دوبي هستند و بيش از 25 درصد جمعيت اين بندر را ايرانيان تشکيل مي دهند. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
خبر دانشگاه
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
سياسي و سياسي خارجي
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته