جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5741

 مدير امور سينماهاي جشنواره :
 16 مجموعه سينمايي در تهران ميزبان فجر  

 مدير امور سينماهاي سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر اعلام کرد که امسال 16 سينما در تهران با ظرفيت‌هاي سالني مختلف ميزبان اين دوره از جشنواره خواهند بود.

محمدرضا فرجي مدير امور سينماهاي سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر و مديرکل سينماي حرفه‌اي سازمان امور سينمايي در گفتگو با مهر با اشاره به جديدترين تصميم گيري ها در مورد سالن هاي سينمايي جشنواره گفت: قرار است 16 سينما تهران در اختيار سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر قرار گيرد و يکي از دلايلي که تا امروز نام سينماهايي که در اين دوره از جشنواره حضور دارند، اعلام نشده اين است که منتظريم تا ببينيم 2 سينمايي که در مرحله آماده سازي نهايي هستند براي حضور در جشنواره آماده مي شوند يا خير.

وي ادامه داد: 2 سينماي آستارا در منطقه تجريش تهران و ديگري سينما سپنتا (با نام موقت) در شهرک غرب قرار بود براي اين دوره از جشنواره ملي فيلم فجر آماده شوند ولي بعد از بازديد از سينما آستارا به اين نتيجه رسيديم که به جشنواره نمي رسد، اما 95 درصد از روند آماده سازي سينما سپنتا طي شده و به احتمال بسيار زياد براي حضور در جشنواره ملي فيلم فجر آماده مي شود.مدير امور سينماهاي سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر تاکيد کرد: طي سال هايي که اين مسئوليت را داشتم تمام تلاش خود را کردم تا در هر دوره از جشنواره فيلم فجر يک يا 2 سينماي جديد را به ناوگان سينمايي اضافه شود.

وي با اشاره به اينکه قراردادها براي مالکان سينما ارسال شده است تا هرچه سريعتر برنامه هاي جشنواره پيش رود، بيان کرد: درباره بدهي سينماها ازدوره هاي قبل، با تعدادي از سينماهاي جشنواره اختلاف حساب داشتيم که طي نشستي که با دوستان سينمادار برگزار کرديم، پرداخت اين اختلاف حساب جزو تعهدات ما خواهد بود تا هرچه سريعتر اين مبالغ تسويه شود.

مديرکل سينماي حرفه‌اي سازمان سينمايي در ادامه درباره چگونگي پرداخت مبلغ قرارداد سينماها در اين دوره از جشنواره گفت: با توجه به اينکه موسسه رسانه هاي تصويري طرف قرارداد سينماها در اين بخش است، بعد از جشنواره مبالغ مورد نظر به سينماداران پرداخت مي شود که اين مبلغ شامل سهم 50 درصدي از فروش بليت ها است.

وي با اشاره با اينکه از بين سينماهايي که متقاضي حضور در جشنواره فيلم فجر هستند تعدادي از آنها نيازمند بروزرساني بودند که به آنها اطلاع داده شد، توضيح داد: تعدادي از سينماها به اين مساله توجه کرده و درگير بروزرساني هستند که از آن جمله مي توان به سينما راگا، کيان، يکي از سالن هاي سينما آزادي و سينما ماندانا اشاره کرد. خوشبختانه همکاري سينماداران با جشنواره فيلم فجر قابل توجه است.فرجي در پايان گفت: در آخرين جلسه اي که با دبيرخانه جشنواره فيلم فجر داشتيم تصميم بر اين شد که جشنواره در سراسر کشور برگزار شود اما هنوز سالن هايي که در شهرستان ها انتخاب مي شود، مشخص نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته