جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 معادلات انرژي 

 کشف سوءاستفاده جديد مالي در شرکت نفت

سوءاستفاده مالي يکي از کارکنان مديريت اکتشاف شرکت ملي نفت ايران کشف شد.

به گزارش ايرنا، در پي کشف سوءاستفاده مالي يکي از کارکنان مديريت اکتشاف شرکت ملي نفت ايران "کسري نوري" مدير کل روابط عمومي وزارت نفت اظهار داشت: مسئولان امور مالي مديريت اکتشاف به‌تازگي در بررسي اسناد مالي خود با تخلف انجام‌شده توسط يکي از کارمندان امور مالي اين مجموعه مواجه شدند که بلافاصله موضوع را به مراجع اطلاعاتي و قضايي گزارش دادند.

فرد متخلف از کارمندان رسمي شرکت نفت و داراي 30 سال سابقه خدمت بوده و آن‌گونه که به‌نظر مي‌رسد، ظاهراً تخلفات خود را از سال 1388 آغاز کرده و پس از کشف اين تخلف توسط مسئولان شرکت نفت، با احساس خطر دستگيري از کشور متواري شده است.

به‌گفته نوري، وزير نفت دستور داده است تا سازمان حسابرسي به‌عنوان بازرس قانوني شرکت نفت و همين‌طور حسابرسي داخلي اين شرکت ضمن انجام تحقيقات دقيق براي روشن شدن ابعاد موضوع و تعيين ميزان سوء استفاده اقدام کنند. همچنين وزير نفت دستور برکناري و آماده به خدمت‌شدن تعدادي از مسئولان ذي‌ربط را هم که در انجام مسئوليت‌هايشان بي‌دقتي و اهمال کرده‌اند صادر کرده است.

در حال حاضر پيگيري‌هاي قضايي و اطلاعاتي براي استيفاي حقوق مردم با جديت درحال انجام است و اطلاعات تکميلي با روشن شدن بيشتر موضوع به آگاهي عموم خواهد رسيد.

ايران در صدر افزايش ظرفيت توليد متانول جهان

جديدترين تحليل هاي موسسه گلوبال ديتا انرژي در مورد افزايش ظرفيت توليد متانول کشورهاي جهان نشان مي دهد که ايران در سال هاي آتي بالاترين افزايش ظرفيت توليد متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي هيدروکربنز تکنولوژي، جديدترين تحليل هاي موسسه گلوبال ديتا انرژي در مورد افزايش ظرفيت توليد متانول کشورهاي جهان نشان مي دهد که ايران در سال هاي آتي بالاترين افزايش ظرفيت توليد متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد و طي سال هاي 2018 تا 2022 سالانه 30 ميليون تن ظرفيت خود را افزايش خواهد داد. کشورهاي آمريکا و چين با افزايش 12 و 10 ميليون تن در رتبه هاي دوم و سوم جاي خواهند داشت.

در حال حاضر پيش بيني ها نشان مي دهد که ايران تا سال 2022 ميلادي 54 درصد از کل افزايش ظرفيت توليد متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد. ايران احداث 21 مجتمع توليد متانول را در دستور کار خود دارد. در ميان اين طرح ها، مجتمع متانول دير شرکت متانول کاوه بالاترين ظرفيت (2.3 ميليون تن) را خواهد داشت. همچنين 13 طرح ديگر با ظرفيت 1.7 ميليون تن به بهره برداري خواهند رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته