جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 ميز خبر 

 رشد 6.5 درصدي مصرف گاز کشور

مدير گازرساني شرکت ملي گاز گفت: در 9 ماه امسال 178 ميليارد مترمکعب گاز در بخش‌هاي خانگي، صنايع، نيروگاهي، تجاري و صادراتي در کشور مصرف شده است.به گزارش وزارت نفت، سعيد مومني درباره ميزان مصرف گاز در کشور گفت: از ابتداي امسال تا پايان آذرماه، 178ميليارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شده است. اين در حالي است که سال گذشته در همين بازه زماني 166,9 ميليارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شده که رقم امسال 6.5 درصد افزايش داشته است.

مدير امور گازرساني شرکت ملي گاز اظهار کرد: در 9 ماه امسال به‌طور ميانگين روزانه 200 ميليون مترمکعب گاز در بخش نيروگاهي، 103 ميليون مترمکعب در بخش صنايع عمده، 45,3 ميليون مترمکعب در بخش صنايع غيرعمده و 147.4 ميليون مترمکعب در بخش خانگي مصرف شده است.

به گفته مومني، پارسال ميانگين روزانه گازرساني به بخش‌هاي مختلف در مجموع 493 ميليون بود که اين رقم در 9 ماه نخست امسال به 515 ميليون مترمکعب رسيد.

قدرداني از مشترکان گاز کم مصرف و خوش حساب استان تهران

از مشترکان کم مصرف و خوش حساب استان تهران در ساختمان مرکزي شرکت گاز استان تهران قدرداني شد.در اين مراسم، مهدي هدايت، مدير امور مالي شرکت گاز استان تهران در جمع مشترکان کم مصرف استان گفت: امسال براي نخستين بار برنامه انتخاب مشترکان کم مصرف و خوش حساب برگزار شده که اميدواريم اين روند در سال‌هاي آينده نيز ادامه داشته باشد.وي افزود: استان تهران 3 ميليون و 500 هزار مشترک گاز و 15 ميليون جمعيت بهره‌مند از نعمت گاز طبيعي دارد که از ميان اين تعداد 50 مشترک نمونه بر اساس فهرست صورتحساب، نوع مصرف و زمان پرداخت قبوض به عنوان مشترک برتر انتخاب شده‌اند.

نصب کنتورهاي هوشمند گاز به بودجه کافي نياز دارد

مديرعامل شرکت ملي گاز گفت: نصب کنتورهاي هوشمند در کشور نيازمند بودجه کافي است که بر اساس آن پنج تا 20 سال به طول مي‌انجامد.حميدرضا عراقي، درباره اجرايي شدن طرح کنتورهاي هوشمند گاز به شانا گفت: پيمانکاران اجراي طرح نصب کنتورهاي هوشمند پس از ارزيابي، انتخاب شدند، برخي از آنان روش‌هايي را به شرکت ملي گاز معرفي و اجرا کردند و برخي ديگر نيز اکنون در مرحله نصب کنتورها هستند.وي افزود: اجرايي شدن اين طرح در سراسر کشور به يک دوره زماني طولاني مدت نياز دارد همچنين ميزان بودجه‌اي که براي اين طرح اختصاص داده شود در سرعت اجراي کار تاثير بسياري دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته